Metin2 Client Siyah Ekranda Kalma Sorununun Çözümü | MMO Tutkunları
  1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Merhaba Ziyaretçi,
    Henüz sitemize üye girişi yapmadınız. Sitemizden tam anlamıyla yararlanabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Eğer sitemize daha önceden üye olduysanız, buradan giriş yapabilirsiniz. Sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Duyuruyu Kapat
  3. Merhaba Ziyaretçi, Usta üye alımında bazı maddeler değişti. Sizde güncel halini okumak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
Merhaba Ziyaretçi,
Sitemize gelen kullanıcıların güvenliğini göz önünde bulundurarak Yönetim ekibi ile aldığımız ortak karar sonucu zararlı link kısaltma servislerini yasakladık. Detaylar: tıklayın.
Duyuruyu Kapat
Merhaba Ziyaretçi,
Yönetim tüzüğümüz yayınlanmıştır. Sizde okumak için tıklayınız.
Konuya gidip görüş bildirmek için tıklayınız.

Metin2 Client Siyah Ekranda Kalma Sorununun Çözümü

'C++ / C# / Python' forumunda Whistle tarafından 20 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. Whistle

Whistle Sarhoş Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 (Metin2) GM Casro2 (Metin2) Destek

4.565
    927
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Adınız ve Soyadınız:
    Eray Öksüz
    Ruh Haliniz:
    Ruhsuz
    Merhaba arkadaşlar,
    Ben bu forumun kurucusu ve takım lideriyim.
    Forum sitemizde paylaşılan bir filesin altına bir kullanıcımız oyun siyah ekranda kaldı diye hakarette bulunmuştu.
    Mesaja gitmek için: Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız...

Saolsun forum sitemizde bulunan @mustafask isimli kullanıcımız gerekli yanıtı vermiştir.
    Bende bu sorundan muzdarip olanlar için kesin çözüm yolunu anlatacağım. Sonuçta hazır metin2 oyununun içine pvp dosyalarını attığınız zaman ilgili video isimleri o klasörde olacaktır. Pvp sahibi bu durumdan haberi olsa bile oyuncularının haberi olmayacağı için aynı sorunu oyuncularda yaşacaktır.
    • gf.wmv
    • logo1.avi
    • logo2.avi
    • ymir.wmv
    Bu dosyaları silmek yerine pythondan bu dosyaları çalıştıran sınıf komutlarını sildiğiniz zaman bu siyah ekran hatasından kurtulacaksınız.
    Anlatımı sırayla uygulayınız;

root/intrologo.py açılır ve aratılır;
    Kod (Text):
    1. self.videoList = ["logo1.avi", "logo2.avi"]
    Kodu aşağıdaki gibi değiştir:
    Kod (Text):
    1. # self.videoList = ["logo1.avi", "logo2.avi"]
    Merak edenler için ilgili kodun başına neden "#" işareti ekledik.
    Arkadaşlar "#" işareti python kodlama dilinde yorum satırı anlamını taşır. İlgili satırı silmek yerine yorum satırına çevirmeniz daha yararlı olacaktır. İlgili satırı yorum satırına çevirdiğiniz zaman. videoList isimli sınıfın çalışmasını engelleyip oyunun direk Server listesi ekranında açılmasını sağlayacaktır.

Bu çözümü kendim buldum. Diğer forumlarda paylaşıldı mı bilmiyorum.

mustafask bunu beğendi.
  2. ert61

ert61 Aktif Üye Üye

1
    0
    403
    8 Şubat 2016
    bursa
    Adınız ve Soyadınız:
    ertan bayraktar
    Ruh Haliniz:
    Cap Canli
    Takımınız:
    Trabzonspor
    simdi benim problemim pvp serverda oyuna girdikten yaklasık 10 sn içinde pc nin siyah ekran olup reset atmak zorunda kalıyorum.bu neden olabilir

3. Whistle

Whistle Sarhoş Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 (Metin2) GM Casro2 (Metin2) Destek

4.565
    927
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Adınız ve Soyadınız:
    Eray Öksüz
    Ruh Haliniz:
    Ruhsuz
    Syserr varsa atabilir misiniz?

4. amazon15

amazon15 Aktif Üye Üye

3
    0
    403
    25 Mart 2017
    mert
    Adınız ve Soyadınız:
    Mertcan ATLAN
    Ruh Haliniz:
    Cok Asik
    Takımınız:
    Diger takımlar
    başkan aynı sorun bende var şuan tw versem yardımcı olabılırmısın

5. Whistle

4.565
    927
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Adınız ve Soyadınız:
    Eray Öksüz
    Ruh Haliniz:
    Ruhsuz
    Siyahta kalma sorunun birden çok nedeni olabilir. Bu baya yaygın olduğu için paylaştım. Eğer çözemediyseniz şu bölüme syserr kayıtları ile beraber konu açın: Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız...

Bu Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı şunu arayarak buldu:

1. metin2 siyah ekran

,
  2. metin2 siyah ekran sorunu

,
  3. metin2 siyah ekran hatası

,
  4. windows 10 açılmıyor siyah ekranda kalıyor,
  5. metin siyah ekran 2017,
  6. metin2 açılışta siyah ekran,
  7. metin2 ekran siyah oluyor,
  8. metin2 gm ekranı,
  9. metin2 siyah ekran sorunu windows 10 ,
  10. mt2 siyah ekran
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.