Metin2 4 Envanter Syserr Hatası Çözümü

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Forumlardan bakarak 4 veya 5 envanter sistemi eklediğiniz ve şuna benzer syserr aldınız;
Kod:
<type 'exceptions.AttributeError'>:'module' object has no attribute 'INVENTORY_PAGE_BUTTON_TOOLTIP_3'

Bu hatanın sebebi locale_tr/tr/locale_interface.txt dosyasında INVENTORY_PAGE_BUTTON_TOOLTIP_3 değerin olmamasıdır bu sorunu düzeltmek için bu dosyaya şunu ekleyin;
Kod:
INVENTORY_PAGE_BUTTON_TOOLTIP_3    3. Envanter
INVENTORY_PAGE_BUTTON_TOOLTIP_4    4. Envanter

Böylelikle sorunumuz çözülmüş olacaktır.

4 envanter sisteminin nasıl ekleneceğini bilmiyorsanız şu konuya bakabilirsiniz;
www.mmotutkunlari.com/konu/metin2-4-envanter-sistemi-sorunlari-fixlenmis.5529/#post-13692

Son düzenleme:
İyide zaten bunu herkes biliyor bu paylaşım biraz saçma olmuş :)
Ama konu için teşekkürler bilmeyen arkadaşlar varsa eğer onlar için yararlı olacağından eminim.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Önemli bizim forumumuzda bulunması. Kendim sistemi eklerken bu hatayı aldım. Lakin syserr hatalarını anlayabildiğim için hemen sorunu çözdüm. Çoğu forumda bunla ilgili yardım konuları açılmış ama doğru düzgün destek vermek yerine, destek isteyen kişinin konusunu mesaj kasmak için çöplüğe çevirmişler.

Sitemizin amacı bellidir. Amacımız edindiğimiz bilgileri kayıtsız şartsız paylaşmak, sorunu olanlara yardımcı olmak.

Bu hatayı bilen kişi sayısı bir elin parmak sayısını geçmeyebilir. Bu yüzden sitemizde de bulunması için hem syserr kaydını hemde çözümü detaylıca açıkladım. Konuya ek olarakta tüm sorunları çözülen 4 ve 5 envanter sisteminin anlatımını yaptığım konunun linkini paylaştım.

Geri