Bunda da sekme hatası diyor. uiInventory.py, line 373 hatalı satırı söylüyor.

369 self.inventoryTab[0].SetEvent(lambda arg=0: self.SetInventoryPage(arg))
self.inventoryTab[1].SetEvent(lambda arg=1: self.SetInventoryPage(arg))
self.inventoryTab[2].SetEvent(lambda arg=2: self.SetInventoryPage(arg))
self.inventoryTab[3].SetEvent(lambda arg=3: self.SetInventoryPage(arg))
373 self.inventoryTab[0].Down()
374 self.inventoryPageIndex = 0

369 self.inventoryTab[0].SetEvent(lambda arg=0: self.SetInventoryPage(arg))
self.inventoryTab[1].SetEvent(lambda arg=1: self.SetInventoryPage(arg))
self.inventoryTab[2].SetEvent(lambda arg=2: self.SetInventoryPage(arg))
self.inventoryTab[3].SetEvent(lambda arg=3: self.SetInventoryPage(arg))
373 self.inventoryTab[0].Down()
374 self.inventoryPageIndex = 0
373 diyezledim # yaptım şimdide 374 diyor :QWE:Qw:E.QWE

373 diyezledim # yaptım şimdide 374 diyor :QWE:Qw:E.QWE
Bunda da sekme hatası diyor. uiInventory.py, line 373 hatalı satırı söylüyor.
376 Beklenmedik girinti diyor yok girinti felan kontrol ettim çıldırcam ya

Notepad++'da girintileri göster seçeneğini aktif edin. Belki hatayı görürsünüz. Konu içerisindeki ekli dosyayı indirebilirsiniz.

Eline sağlık ilk denememde N++ tab yerine otomatik boşluk eklediği için oyuna giremeden syserr verdi fark edince boşlukları tab'a çevirdim oyuna girebiliyorum ama 4 sekme olmuyor görüntü olarak ekledim görünce ne demek istediğim anlaşılır.

Düzenleme: locale_tr içindeki InventoryWindow.py dosyasında değişmesi gereken yerleri değiştimek yarine altına ekleme yapmışım onu fark ettim tek tek dosyaları gözden geçirdim şuank ki durum 4 sayfa oldu ama görsel sıkıntısı var ve diğer sayfalara tıklanamayacak kadar küçük sayfalama oldu, yeni durumun görseli ekte.

Çözdüm: locale_tr'yi düzelttikten sonra senin konu eki olarak verdiğin dosyaları ben kurcalamıştım onları tekrar senin verdiğin şekliyle ETC içine attıktan sonra sorun çözüldü 4 sekme artık aktif.
Konu için teşekkürler, eline sağlık.

Dosya Eklentileri

• Adsız.png
    Adsız.png
    77,5 KB · Gösterim: 248
  • Yeni.png
    Yeni.png
    17,3 KB · Gösterim: 227
  • Son.png
    Son.png
    274,6 KB · Gösterim: 246
Son düzenleme:
//ALT KISIMDA DOĞRUSU VAR; "s_grid4.Put(i - INVENTORY_PAGE_SLOT_COUNT * 4, 1, item->GetSize());"
//"s_grid5.Put(i - INVENTORY_PAGE_SLOT_COUNT * 4, 1, item->GetSize());"
// "s_grid5" olması lazım üst kısımda 4 yazmışsın. çakışma olur. Mesajını düzenlersin.

C++:
for (i = 0; i < INVENTORY_PAGE_SLOT_COUNT; ++i)
    {
        if (!(item = victim->GetInventoryItem(i)))
            continue;

s_grid1.Put(i, 1, item->GetSize());
    }
for (i = INVENTORY_PAGE_SLOT_COUNT; i < INVENTORY_PAGE_SLOT_COUNT * 2; ++i)
    {
            continue;

s_grid2.Put(i - INVENTORY_PAGE_SLOT_COUNT, 1, item->GetSize());
    }
for (i = INVENTORY_PAGE_SLOT_COUNT * 2; i < INVENTORY_PAGE_SLOT_COUNT * 3; ++i)
    {
            continue;

s_grid3.Put(i - INVENTORY_PAGE_SLOT_COUNT * 2, 1, item->GetSize());
    }
for (i = INVENTORY_PAGE_SLOT_COUNT * 3; i < INVENTORY_PAGE_SLOT_COUNT * 4; ++i)
    {
            continue;

s_grid4.Put(i - INVENTORY_PAGE_SLOT_COUNT * 3, 1, item->GetSize());
    }

//ALT KISIMDA s_grid4.Put(i - INVENTORY_PAGE_SLOT_COUNT * 4, 1, item->GetSize());
//s_grid5.Put(i - INVENTORY_PAGE_SLOT_COUNT * 4, 1, item->GetSize());
// s_grid5 olması lazım üst kısımda 4 yazmışsın. çakışma olur.

for (i = INVENTORY_PAGE_SLOT_COUNT * 4; i < INVENTORY_PAGE_SLOT_COUNT * 5; ++i)

{

continue;

s_grid4.Put(i - INVENTORY_PAGE_SLOT_COUNT * 4, 1, item->GetSize());

}

Öncelikle belirtmek isterim ki anlatım müthiş hiç anlamayan birisi bile çok rahatça düzenleme yapabilir.

syserr:
uiInventory.py(line:313) __LoadWindow
ui.py(line:2704) GetChild

InventoryWindow.LoadWindow.BindObject - <type 'exceptions.KeyError'>:'Inventory_Tab_03'

0316 17:24:20591 :: ============================================================================================================
0316 17:24:20591 :: Abort!!!!

Yukarıda belirttiğim syserr alan arkadaşlar InventoryWindow.py düzenlemesini local üzerinden yapacak.

mmotutkunlari 4 envanter sistemi.jpg

Öncelikle belirtmek isterim ki anlatım müthiş hiç anlamayan birisi bile çok rahatça düzenleme yapabilir.

syserr:
uiInventory.py(line:313) __LoadWindow
ui.py(line:2704) GetChild

InventoryWindow.LoadWindow.BindObject - <type 'exceptions.KeyError'>:'Inventory_Tab_03'

0316 17:24:20591 :: ============================================================================================================
0316 17:24:20591 :: Abort!!!!

Yukarıda belirttiğim syserr alan arkadaşlar InventoryWindow.py düzenlemesini local üzerinden yapacak.

6196 eklentisini görüntüle
Teşekkür ederim. Konuyu ve dosyaları hazırlamak baya uğraştırmıştı. Ancak baya kişiye faydası oldu. :)

Evet hocam bu. Bilinen bir sorunu var mı? Kaç sokete kadar açılabiliyor? 4 olması benim için yeterli o yüzden soruyorum.
Denemedim ama sistemi geliştiren kişi gayet başarılı birisidir. Siz yine de abartmadan deneyin isterseniz.

Sorunsuz çalışıyor.
1231313131.png

HOCAM BÜTÜN HERŞEYİ HARFİYEN 4 5 DEFA TEKRARDAN YAPTIM OYUNA GİRİŞ YAPIYOM OYUNA DİREK OYUN KAPANIYOR SEBEBİ NE OLABİLİR YARDIMCI OLABİLİRMİSSİNİZ RİCA ETSEM.

KULLANDIĞIM FİLES

SIFIRDAN FİLES HAZIRLAMA REHBERİNDE KULLANDIĞIMIZ FİLES ONA EKLEMEK İSTİYORUM YALNIZ HEP AYNI HATAYI ALDIM..... HELP :)

@sharap aldığınız syserri belirtirseniz yardımcı olmaya çalışabiliriz. Birde mesajınızı uygun yazım kurallarına göre düzenleyiniz.

@Whistle Aga demin kasma konusuna yorum yazdım sonra sayfada dolaşarak buraya geldim.çöktu.

Bu alıntı test
Konuyu düzenlemeyi unutmuşum üzgünüm :)

Sistemi eklemeyi çok harika bir şekilde anlatmışsınız gerçekten ve sorunsuz bir şekilde ekledim client source build etmiştim ama o exe ile girmeyi unutmuşum sadece, anlatımınız gerçekten çok güzel ve kanıt olarak şöyle atayım;
Dipnot olarak arkadaşlar romen rakamları yerine 1.2.3.4 diye kendim yazdım normalde sistemde romen rakamlarıyla ekli idi :)

1474 eklentisini görüntüle

Sanırsam çok fazla kod bloğu ve medya olan sayfalarda sorun ile karşılaşıyorsunuz. Farklı bir tarayıcı ile sayfayı açmayı deneyebilirsiniz. Ben kendi cihazımda chrome ile test yaptım ve kilitlenme olmuyor. Cihazdan cihaza değişiyor demek ki

Geri