Mavi Tık (Doğrulanmış Hesap)

Whistle

Ruhsuz Filozof
Site yetkilisi
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Sosyal medya platformlarında sıklıkla gördüğümüz mavi tik özelliğini sitemize de ekledik. Doğrulanmış rozetinin en belirgin özelliği şirket veya kişileri doğrulamaktır.
Bu sayede herhangi bir kişi veya şirket adına açılan yanıltıcı hesaplardan üyelerimiz korunmuş oluyor.

Sitemiz genelinde doğrulanmış hesapların isminin yanında resimde görüldüğü üzere mavi tik işareti bulunur.

Doğrulanmış hesap.jpg

Doğrulanmış rozeti almak için şartlarımız nelerdir?​

Konuda da belirttiğimiz gibi mavi tikin amacı hesabı kullanan kişiyi doğrulamaktır. Sitemizde kişisel kullanım veya şirketiniz adına hesap açabilirsiniz.
  • Forumda belirli bir aktifliğe sahip olmak.
  • Site üyelerimiz tarafından tanınmak.
  • Profil alanları kısmını eksiksiz bir şekilde doğrulamak.
  • Özgün içeriklere sahip olmak. İntihal yapmamak.
  • Kimliği doğrulanmış olmak
  • 1 yıldan fazla üye olmak.
  • Son bir yılda hafif ve orta dereceli aldığı uyarıların sayısı 5'i geçmemeli.

Not: Başvuru sayfası bulunmamaktadır. Uygunluk sağlayan kişi/kişilere yönetim ekibimiz tarafından tanımlanacaktır. Şartları yerine getirdiğini düşünen arkadaşlarımız @Aksu ile iletişime geçebilirsiniz

Not: Şirket adına açılan hesaplarda aktiflik şartı aranmaz. Şirket adına açılan hesaplara mavi tik verilir.

Son düzenleme:
Sürekli önüme bir hedef koyuyosun ve bu beni heycanlandırıyor. Teşekkürler @Whistle

Kimlik Doğrulama hoşuma gitmedi sonuçta kişisel bilgilerini herkes paylaşmak istemez sonuçsa sosyal bir alan konu güvenli veya güvensizlik konusu değil ama örneğin ben veya benim gibi düşünen bir çok kişi kişisel bilgilerini paylaşmak istemeye bilir. Ve katılımcıları teşvik etmez kimlik doğrulama var ise neden öteki şartlar var öteki şartlar var ise neden kimlik doğrumala var? kendi düşüncemdir. iyi çalışmalar

Kimlik Doğrulama hoşuma gitmedi sonuçta kişisel bilgilerini herkes paylaşmak istemez sonuçsa sosyal bir alan konu güvenli veya güvensizlik konusu değil ama örneğin ben veya benim gibi düşünen bir çok kişi kişisel bilgilerini paylaşmak istemeye bilir. Ve katılımcıları teşvik etmez kimlik doğrulama var ise neden öteki şartlar var öteki şartlar var ise neden kimlik doğrumala var? kendi düşüncemdir. iyi çalışmalar
ülkedeki çoğu kişinin verisi yabancı ülkelere için bakkaldan sakız alınırmış gibi satıldı. biraz arayan biri bulabilir. tabiki de dna321 ismiyle senin kim olduğuna ulaşmak mümkün değil. ama adını bilerek her şeyine ulaşmak mümkün. dediğin gibi bazı şartlar birbiriyle alakasız olmuş. ama onuda yönetim belirler hayırlısı olsun.

Bu konudaki kaygılarınıza hak veriyorum. Kimlik doğrulamadan forumu kullanabiliyor musunuz? Evet.
Sadece tek yapamadığınız şey ticaret konusu oluşturamamak. Kimliğini doğrulayan ile doğrulamayan arasındaki tek farkınız bu.
Amacımız burayı daha güvenli bir hale getirmek. Kaldı ki bizzat devletin kendisi bu API'yı sağlıyor. KVKK'da bizden istenildiği şekilde verileri işliyoruz.

KVKK Aydınlatma Metni burayı okursanız birçok sorunuza cevap bulabilirsiniz. Teşekkür ederim yorumunuz için :)

Sosyal medya platformları mavi tiki hangi amaçla kullanıyorsa şuan bizde o amaçla kullanıyoruz. Bilinen kişi veya şirketlerin adıyla açılan sahte hesapların önüne geçmek.

ahada aldım arkadaşlar ho herkese

ülkedeki çoğu kişinin verisi yabancı ülkelere için bakkaldan sakız alınırmış gibi satıldı. biraz arayan biri bulabilir. tabiki de dna321 ismiyle senin kim olduğuna ulaşmak mümkün değil. ama adını bilerek her şeyine ulaşmak mümkün. dediğin gibi bazı şartlar birbiriyle alakasız olmuş. ama onuda yönetim belirler hayırlısı olsun.
Biliyorum bunun için sorgulama siteleri bile mevcut. ama bazı kullanıcılar gizliliğe önem veriyor.

Bu konudaki kaygılarınıza hak veriyorum. Kimlik doğrulamadan forumu kullanabiliyor musunuz? Evet.
Sadece tek yapamadığınız şey ticaret konusu oluşturamamak. Kimliğini doğrulayan ile doğrulamayan arasındaki tek farkınız bu.
Amacımız burayı daha güvenli bir hale getirmek. Kaldı ki bizzat devletin kendisi bu API'yı sağlıyor. KVKK'da bizden istenildiği şekilde verileri işliyoruz.

KVKK Aydınlatma Metni burayı okursanız birçok sorunuza cevap bulabilirsiniz. Teşekkür ederim yorumunuz için :)

Sosyal medya platformları mavi tiki hangi amaçla kullanıyorsa şuan bizde o amaçla kullanıyoruz. Bilinen kişi veya şirketlerin adıyla açılan sahte hesapların önüne geçmek.
Teşekkür ederim cevabınız için ama güvenli bir alan oluşturmanıza anlam veriyorum ama olacak bir sahtekarlık dolandırılma durumunda yargıya gerekirse kimlik bilgilerini paylaşmakla yükümlüsünüz sadece yani dogrulama bu oluşacak dolandırıcılık veya vb. yasa dışı durumları engellemez sadece yardımcı olur. dogrulanmış kullanıcının da yasa dışı davranmayacağı gibi bir durum da yok :D o yüzden bence bu tartışma ve şart tavuk mu yumurtadan çıkar yumurtamı tavuktan çıkar konusu kadar saçma geliyor bana iyi çalışmalar.

Geri