Çözüldü Martysama Fileslarda ALUA normal Fileslarda int Neden?

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

enixyazilim

#ifdef Enix
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Başlıkta'da gördüğünüz gibi Martysama Filesler'da questlua_pc.cpp gibi dosyalarda ALUA Kullanılırken Mainline Martysama olmayan fileslerda int kullanılmış neden aralarında ne gibi farklar var detaylı şekilde açıklayabilecek varmıdır ?

dipnot..
Lütfen bilgi sahibi insanlar yazsın. Yazmak için yazmayın lütfen.

Çözüm
ALUA neden kullanıyor marty bunu merak ediyorum sadece bilgi paylaştıkça güzeldir tamam int degeri yine kullanılıyor olabilir ama neden ALUA bunu soruyorum. @Whistle galiba yine hocam cevap verebilecek bu soruya baya bir zaman geçti bakalım.
Yeterince açık olduğunu düşünmüştüm ama anlatayım bir daha :)
Template class denilen olay sen bir değeri girmeden önce
Örneğin
int x

Veri tipini yazman gerekiyor. Veri tipi olarak template ALUA diye random bir isimli bir şey oluşturulmuş. Bunun adı ASD de olabilirdi. Template classın mantığı şudur;
Siz değişkeni sürekli değiştirmek istediğinizde tekrardan o değişkene ait veri tipini değiştirmeyin diye böyle bir şey kullanılır.
Örnek olarak;
C:
template <typename ALUA>

ALUA...
Bunu en basitinden bir template class olarak görebilirsin. Örnek vermek gerekirse int float gibi veri tipleri kullanmak yerine
C:
template <typename ALUA>
ALUA func(ALUA int_deger)
{
   [...]
}
Yani kodun sonunda yine int bir değer dönücek bir farkı yok

Bunu en basitinden bir template class olarak görebilirsin. Örnek vermek gerekirse int float gibi veri tipleri kullanmak yerine
C:
template <typename ALUA>
ALUA func(ALUA int_deger)
{
   [...]
}
Yani kodun sonunda yine int bir değer dönücek bir farkı yok
ALUA neden kullanıyor marty bunu merak ediyorum sadece bilgi paylaştıkça güzeldir tamam int degeri yine kullanılıyor olabilir ama neden ALUA bunu soruyorum. @Whistle galiba yine hocam cevap verebilecek bu soruya baya bir zaman geçti bakalım.

Örneğin
int x

Veri tipini yazman gerekiyor. Veri tipi olarak template ALUA diye random bir isimli bir şey oluşturulmuş. Bunun adı ASD de olabilirdi. Template classın mantığı şudur;
Siz değişkeni sürekli değiştirmek istediğinizde tekrardan o değişkene ait veri tipini değiştirmeyin diye böyle bir şey kullanılır.
Örnek olarak;
C:
template <typename ALUA>

ALUA warp_dungeon
{
    [...] 
// kodun en sonunda bir veri tipi dönmesi gerektiği için şöyle düşün
return 0;  // Burada 0 dönerse ALUA = int olur
return 0.0; // 0.0 dönerse float olur. Alua bir veri tipi değil template classtır. 
}

Çözüm
Örneğin
int x

Örnek olarak;
C:
template <typename ALUA>

ALUA warp_dungeon
{
    [...]
// kodun en sonunda bir veri tipi dönmesi gerektiği için şöyle düşün
return 0;  // Burada 0 dönerse ALUA = int olur
return 0.0; // 0.0 dönerse float olur. Alua bir veri tipi değil template classtır.
}
Şimdi anladım teşekkürler hocam sizde artık benim için hoca sayılırsınız şu c++ dünyası çok büyük içinde kayboluyorum ama zamanla çözüyorum bilmediğim daha bir sürü sey vardır Bilgi paylaştıkça,sordukca,arastirdikca güzeldir bende biliyorum yeter değil nasıl daha iyi olabilirim diye kendimi geliştirmek için uğraşıyorum. Benimle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Şimdi anladım teşekkürler hocam sizde artık benim için hoca sayılırsınız şu c++ dünyası çok büyük içinde kayboluyorum ama zamanla çözüyorum bilmediğim daha bir sürü sey vardır Bilgi paylaştıkça,sordukca,arastirdikca güzeldir bende biliyorum yeter değil nasıl daha iyi olabilirim diye kendimi geliştirmek için uğraşıyorum. Benimle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Rica ederim, ne demek. Bunlar aslına bakıcak olursak temel c++ bilgisi. C++ ile ilgili temel düzeyde bir eğitim videosu izlemek sizi hem hızlandırıcaktır hem de yeni şeyleri daha rahat görmenize yardımcı olacaktır.

Üyelerimizin birbirine yardımcı olabildiğini görmem beni sevindiriyor doğrusu. :)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri