Araçlar [Map Ekleme] 0x80000015 ve ???? Hatalarını Bitiriyoruz

Kaiser

⋞ 〈 ☪ 〉 ⋟
Yönetici
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle hepinize kolay gelsin.
Bu konuda ben de dahil bir çok kişinin map eklerken karşılaştığı, başlıkta belirttiğim hataların ortak çözümünü göstereceğim. Tabi bu konuda asıl emektar @Whistle 'a yardımlarından ve desteğinden dolayı teşekkür etmeden geçemem :)

Şimdi arkadaşlar şurdan başlamak istiyorum; bu konu 0x80000015 Hatası ve Çözümü konusunun alternatifi niteliğindedir. Yapılan işlem aynı görevi görmekte, tek farkı elle değil, toplu şekilde otomatik olarak yapılmasıdır. Referans olarak göstereceğim en taze tek kaynak benim :)
Dün gece itibari ile bu yöntemle, 1 haftadır milyon tane deneme yapmama rağmen çözülmeyen ve syserr dahi vermeyen ???? hatası giderildi.

Bu yöntemi uygulayıp, doğru sonuç alma olasılığınızı yükseltmek için şunları teyit etmeniz gerek:
1- İndirdiğiniz map'in sağlam olması.
2- Map'i yüklerken tüm adımları doğru yapmış olmanız.

Bunların neticesinde hala ve hala yüklenme ekranında 0x80000015 & ???? hatalarını alıyorsanız sorunun kaynağı büyük ihtimalle granny sürümüyle alakalı demektir.

Map'i yükleme işlemlerini doğru yaptığınızı varsayarak anlatıma geçiyorum, aksi halde çok uzun olacak ve sarpa saracaktır.
Benim kullandığım filesın granny sürümü 2.9.12.0 idi ve bu converter sorunumu çözdü. Eğer sizin sürümünüz farklı ise, sürümünüze uygun converter denemeniz gerekebilir. İşleme başlamadan önce yedek almayı unutmayın.

Aşama 1

Gerekli olan programımızı
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
indiriyoruz
Virustotal için:

Aşama 2

İndirdiğiniz rar'ı çıkardığınızda böyle bir ekran ile karşılaşacaksınız.
Adsız.jpg

test klasörünün içinde (varsa) herşeyi silin. Sonrasında yükleyeceğiniz map dosyasına ait .gr2 dosyalarınızı bu klasörün içine atın.

- Yedek almayı unutmayın!

Ardından run.gc adlı dosyayı çalıştırıp işlemin bitmesini bekleyin. İşlem bittiğinde test klasörüne girdiğinizde eski .gr2 dosyalarınızın adına ek olarak _old kısmı eklendiğini göreceksiniz.(xxx_old.gr2 gibi) Bunların tamamını silin ve geriye kalan yeni .gr2 dosyalarınızı map dosyanızdaki ilgili yere atın.

Son olarak da ilgili dosyayı epack32 ile kapatıp pack içine atın ve oyuna giriş yapmayı deneyin.

Ek Bilgi:
Hata alırsanız pack/index dosyasını açın ve ekleyeceğiniz map hangisi ise ona ait varsayılan indexleri silip kaydedin.

Örneğin Sarı-Kırmızı-Mavi köyler için varsayılan indexler:
metin2_map_a1/
outdoora1

metin2_map_b1/
outdoorb1

metin2_map_c1/
outdoorc1

satırlarını silin ve kaydedin.

Umarım yardımcı olur. Yanlış ya da eksik bir şey yaptırmamak için olabildiğince detaylı anlatmaya çalıştım, yardımcı olması dileği ile tekrardan hepinize kolay gelsin :flag:

GrannyConventer programı
edinilmiştir.
Şifre: metin2dev.org

Dosya Eklentileri

• GrannyConverter1.1.rar
    788,5 KB · Gösterim: 72
Güzel bi rehber olmuş. :)
Linklerin kırılma ihtimaline karşı conventer dosyasını foruma da yükledim.
Conventeri indirdiğimiz siteyi konunuzun sonuna ekledim

buda syserr
0506 22:12:17050 :: GRANNY: r:/granny/rt/granny_file_info.cpp(145): File has run-time type tag of 0x8000000f, which doesn't match this version of Granny (0x80000010). Automatic conversion will be attempted.

@kado45 bu tür hatalar için yardım konusu açabilirsiniz. Fakat resimde gösterdiğiniz hatayı daha önce alan birisi konu açmıştı ve çözülmüştü.
Bu konuda yazılan her şeyi takip edin.
Çözüldü - Python27.dll Hata

Geri