Çözüldü MakePack Açılmıyor Python 2.7 Kurulu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Afraz

Cehalet yenilmesi gereken en büyük düşmandır.
Yardımsever Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
MakePack Açılmıyor Python 2.7 Kurulu Olmasına Rağmen start.bat ı açtığımda geri kapanıyor makepack in içinde pack_paketle.py var onu calıstırdığımda hepsini paketliyo ama 2-3 tane eksik mesele rootu paketlemiyor yardımcı olurmusunuz bunun hakkında @Whistle nin bir video su var ama izleyerek dahi yapamadım .. CMD'ye python yazdığımda beni windows mağazasına atıyo oradada python 3.8 mevcut acil yardım.. Ama full paketleyince 1kb olan dosyalar oluyor mesele effect klasörü 222mb ama kilitlediğindeki kısım 50 mb vs ..

Çözüm
sağ tıkla -> düzenle deyin. Daha sonra en altına pause yazın. Daha sonra tekrardan çalıştırın. Komut ekranında yazanları paylaşınız
cmd'ye python yazınca pythonun çalışması gerekiyor.
Bilgisayar -> sağ tık -> özellikler -> gelişmiş sistem ayarları -> ortam değişkenleri -> path kısmına pythonun kurulu olduğu dizini tanımlayın.

Bendekiler;
C:\Users\xxx\AppData\Local\Programs\Python\Python37-32\
C:\Users\xxx\AppData\Local\Programs\Python\Python37-32\Scripts\
sağ tıkla -> düzenle deyin. Daha sonra en altına pause yazın. Daha sonra tekrardan çalıştırın. Komut ekranında yazanları paylaşınız
Bilgisayar -> sağ tık -> özellikler -> gelişmiş sistem ayarları -> ortam değişkenleri -> path kısmına pythonun kurulu olduğu dizini tanımlayın.

Bendekiler;

Çözüm
@Whistle Tam olarak neye sağ tıklayıp düzenle diyeceğim ?

Çalıştırdığınız .bat dosyasına

Böyle

Dosya Eklentileri

• böyle.JPG
    böyle.JPG
    27,3 KB · Gösterim: 297
Cmd ye python yazdığımda beni windows mağazaya gönderiyor oradada python 3.8 kurmamı söylüyor

Cmd ye python yazdığımda beni windows mağazaya gönderiyor oradada python 3.8 kurmamı söylüyor
Daha önceki mesajımda bunu nasıl çözebileceğinizi anlattım.

Bendekiler;

Benim python c nin içnde direk python 2.7 olarak gösteriyor o path kısmına bu klasörü ekledim ama hala aynı ?

Dosya Eklentileri

• asdasdda.JPG
    asdasdda.JPG
    21 KB · Gösterim: 270
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Python 2.7 Birde şöyle birşeyin içinde var İçindede bunlar var

Dosya Eklentileri

• içinn.JPG
    içinn.JPG
    33,1 KB · Gösterim: 255
Sizde kurulu olan dizini tanımlayın. cmd'ye python yazdığınız zaman görmesi gerekiyor.

Path'a okuttum C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Python 2.7 - burayı ama yine olmadı başlat'a python yazıyorum
Python (command line) çıkıyor dosya konumunu aç diyorum orayı okutuyorum yine cmd de python yazdığımda olmuyor.

Yalnız o kısayol. Kısayolun gösterdiği dizini eklemeniz gerekiyor.

@Whistle Bir türlü çözemedim başka files denedim ama filesi sevmedim bu start.bat ı çalıştıramıyorum rica etsem bakabilirmisin ?

Path Kısmına Script Eklememişim @Whistle Bağlanarak Çözdü Teşekkürler Konu Kapatılabilir

Dosya Eklentileri

• xxx.JPG
    xxx.JPG
    20,7 KB · Gösterim: 275
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri