MagicToMaster Remastered 2021 - (First Look)

MagicToMaster

Aktif Üye
Üye
Ne Yapıyoruz?
- Güneşin doğuşundan batışına, rüzgarın ekinler üzerinde oluşturduğu etkiye kadar tüm prosedürel oyun mantığını adım adım işlediğimiz mantıksal oyun oluşturma fikrini bir seviye daha ileriye taşıyor, ve yeniden şekillendiriyoruz.
Eski Magic To Master oyun versiyonunda büyük ilgi ve alaka gören özel oyun haritalarını yeniden düzenleyerek oyuna yeniden entegre ediyoruz. Sualtı sistemini oluşturuyoruz, bu sayede oyuna çok daha objektif ve gerçekçi bir görünüm katmasını sağlıyoruz .
Biliyorsunuz, okyanusta yüzen balıklar, sahile vuran ince dalgalar.. Bunlar oyun dünyası için harika detaylar.. Bu yayında sizlere gerçekçi bir oyun görüntüsü elde ettiğimizi, açık dünyanın tüm detaylarının mantıklı bir şekilde çalıştığını ve gerçeğe çok yakın olduğunu göstermek istedik.
- Yağan yağmurun izlerinden, düşen karın beyazlığına ve karın nesneler üzerindeki etkisine kadar hemen hemen herşey..

https://laniatusgames.com/video/view/15-studio-procedural-real-time-scene-demo/

Bilgilendirme: YouTube resmi yayın kanalına yüklenmemiştir, bu nedenle yalnızca erken erişim abonesi olanlara açık bir kategoride yayınlanmıştır.

MagicToMaster

Aktif Üye
Üye
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

(
)

Laniatus Oyunları | Magic To Master Kök Animasyon ve I.K Düzenlemesi
- Magic To Master, önceki oyun versiyonunda var olan bir animasyon sorununa Lider animatörümüz, Matteo tarafından harika bir çözüm sağlanmıştır. Bir önceki oyun versiyonunda tüm karakterlerde mevcut olan root animasyon ve I.K hatasını yenilenen oyun versiyonunda düzelttik. Ayrıca animasyonların R.B özelliğini devreye aldık. Videoda öncesi ve sonrası her iki versiyonu da görebilirsiniz.

Keyifli forumlar..

MagicToMaster

Aktif Üye
Üye
Sevgili topluluk,
Magic To Master yeni karakter saldırı animasyonlarını sizlere de göstermek istedik. Ayrıca oyundaki hedefleme ve saldırı sisteminin yeniden programlanma süreci de bitmek üzere ve yakın zamanda atak ile ilgili bir eksiklik olmayacak. Burada yeni yapılan atak sisteminde, zaten bildiğiniz sûra karakterinin sol elinin faaliyete geçmesine olanak tanıdık. Bu şekilde çok daha göze hoş göründüğünü söylemek mümkün. Avantajı olarak, karakterin yakın dövüş esnasında rakibi yere düşürme olasılığı daha fazla. Dezavantajı gözünüzün alışması zaman alır.

Öncesi:

Sonrasında:

Fikirlerinizi paylaşın lütfen :cool:

ZARMIN

Üye
Üye
Sevgili topluluk,
Magic To Master yeni karakter saldırı animasyonlarını sizlere de göstermek istedik. Ayrıca oyundaki hedefleme ve saldırı sisteminin yeniden programlanma süreci de bitmek üzere ve yakın zamanda atak ile ilgili bir eksiklik olmayacak. Burada yeni yapılan atak sisteminde, zaten bildiğiniz sûra karakterinin sol elinin faaliyete geçmesine olanak tanıdık. Bu şekilde çok daha göze hoş göründüğünü söylemek mümkün. Avantajı olarak, karakterin yakın dövüş esnasında rakibi yere düşürme olasılığı daha fazla. Dezavantajı gözünüzün alışması zaman alır.

Öncesi:

Sonrasında:

Fikirlerinizi paylaşın lütfen :cool:
Gerçekten harika. Özellikle belirttmek isterimki metin2 devlikte gördüğüm en muazzam çalışma şekline sahipsiniz. Kendi animasyonlarınızı yaratıyorsunuz, bu animasyonlar metin2 ile neredeyse aynı ancak benzersiz yani ifade bile edemiyorum bu yeteneği. tek sormak istediğim bir konu var ki bunu gerçekten çok merak ediyorum Magic 2 Master tanıtım filminde kullanmış olduğunuz Metin2 1 köy haritası Hala projenizde mevcut mu mevcutsa da bir kere görmek isterdim açıkçası. Hatırladığım kadarıyla Bir köyün yıkımını temsil eden bir sinematiği niz vardı Ve bunun ardından zaten magic2Master oyununda oyuncular da Yanılmıyorsam böyle bir hastalıklı bir adada başlangıç yapıyordu hikayenin başı öyleydi diye hatırlıyorum Yani eğer tekrardan Mümkünse sinematiği yaratan ekip siz olduğunuz için ben bu görüntüyü bir kez daha görmek isterdim açıkçası ve bu benim anılarımı canlandırır. Teşekkürler

MagicToMaster

Aktif Üye
Üye
Gerçekten harika. Özellikle belirttmek isterim...

Merhabalar, geç yanıt için üzgünüm. Güzel düşünceleriniz ve motive kaynağı yorumlarınız için teşekkür ederim.
Bu doğrudur, kendi animasyonlarımızı yaratıyoruz çünkü kaynak sahibiyiz, zira oyunumuzun animasyonları ymir ya da gameforge şirketinin ürününe ait kopya animasyonlar değildir. Bu nedenle sorun olmuyor I.P konusunda.

Sorunuzun yanıtını şu şekilde aktarayım; Sanırım ilgili mesajınız içerisinde bahsettiğiniz oyunumuza ait eski sinematik bu olmalı;
Eğer doğru anladıysam, bu sinematiğin nasıl tasarlandığını sormak istemiş olmalısınız, normal de aktarmazdım ancak uzun zamandır oldukça yakından takip ediyorsunuz sizinle paylaşmamın bir mahsuru bulunmuyor.

- Sinematik içerisinde bulunan yıkım kasabası, metin2 ürününe ait gibi görünsede terrain yeniden tasarlanmış ve sinematik için uygun hale getirilmiştir. (Yalnızca kasaba meydanı)
- Sinematik içerisinde bulunan tüm sahneler, eski oyun motoruna ait gerçek sahnelerdir. Herhangi bir illustra veya efekt, ışıklandırma (%80) açıdan kullanılmamıştır.
- Sinematikte bulunan kasabada ki karakterlerin hareketleri, bir AI COMMUNITY'dir.

Sinematiğin ana teması; Bolluk ve bereket içerisinde ödüllendirilmiş, Aravonuria hanedanlığına öfkelenen cehennem tanrısı nasfary'nin karanlık ve kötü büyüler yardımıyla celp edilen şeytani bir büyülü portal'ı kasaba yakınlarında oluşturması ve cehennem zebanilerini yıkım için Ninla'ya göndermesiyle başlamaktadır. Daha sonra kasabada sağ kalan son insanların gemilere binerek yıkım diyarını terk etmesi ve yeni bir medeniyet araması konu alınmıştır. Zaten Magictomaster'de oyuna ilk başladığınızda karantina adasında başlarsınız ve bu eski temayı anımsatan bir görev ile karşılaşırsınız, hemşire sizi muayene eder ve rapor verir bunu teslim edersiniz daha sonra oyun dünyasına katılmış olursunuz.

Görüntüyü tekrar görmek istediğinizi söylemişsiniz, ancak bu görüntüyü tekrar çekebileceğimiz sahneleri yeniden oluşturmak zorundayız. Bu yüzden eski bir sinematik ile uğraşmak yerine zaten yakında oyunun yeni sinematiğini oluşturacağız. Bunu çok daha fazla beğeneceğinizi düşünüyoruz, çok daha gerçeğe yakın ve mükemmel bir grafiğe sahip gerçek oyun sahnelerinden oluşturulmuş yeni sinematiği beklemenizi öneriyorum :)

MagicToMaster

Aktif Üye
Üye
Yeni oyun seviyelerinden, Lanetli Bataklık ve Elf Ormanı
(VFX,Ambiance,Design) henüz tamamlanmadı.

290310797_1405866686556255_8425518023587413164_n.jpg
290225837_1405866949889562_5361863371733220261_n.jpg
290123298_1405867039889553_7753991142565230012_n.jpg
290291618_1405867119889545_2022316398625560365_n.jpg
290124950_1405867283222862_277912310119395519_n.jpg
290146421_1405867353222855_1735031283046396580_n.jpg
287854657_1405867429889514_5810198736120064352_n.jpg