Çözüldü Kurulu Sistem Kaldırma

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

TonyMontana

Üye
Üye
Merhabalar ben bir filesin içindeki kurulu sistemi kaldırmak istiyorum hatta bir çok mesela F5 e basınca uzaktan market acılması gibi bunun için ne yapmam gerekli?

Çözüm
O tuşuna basınca da açılmamasını istiyorsan;
root --> game.py

Python:
onPressKeyDict[app.DIK_O]            = lambda : self.interface.ToggleDragonSoulWindow()

bu şekilde düzelt;
Python:
#onPressKeyDict[app.DIK_O]            = lambda : self.interface.ToggleDragonSoulWindow()
Bir sistemin kaldırılması, eklenme şekliyle doğru orantılıdır. Eklenirken Allah'a emanet eklendiyse, kaldırması da bir o kadar zor olur.
Her şeyden önce acemi olanların full yedek almasında fayda var. Aksi halde files geri düzeltemeyeceğiniz bir hal alabilir.
Sonrasında ise sistemin #define tanımından yola çıkarak server,client,pack ve eğer varsa mysql,quest tarafından da ilgili kodların tamamı silinerek sistem kaldırılır.

Bir sistemin kaldırılması, eklenme şekliyle doğru orantılıdır. Eklenirken Allah'a emanet eklendiyse, kaldırması da bir o kadar zor olur.
Her şeyden önce acemi olanların full yedek almasında fayda var. Aksi halde files geri düzeltemeyeceğiniz bir hal alabilir.
Sonrasında ise sistemin #define tanımından yola çıkarak server,client,pack ve eğer varsa mysql,quest tarafından da ilgili kodların tamamı silinerek sistem kaldırılır.
Hocam peki sistem sökme olayı nasıl oluyor, bilgin varmı mesela sistem sökerken bir yerde ifdef yok diyelim anlaşılmayacak bi yere kod tanımlandı nasıl söküyolar,nasıl oluyor?

F5’e basıldığında o sistemin tetiklenmesi kaldırılabilir. Tamamen sökmek daha mantıklı tabi. Source içinde kaldırmak istediğin sistem defineli şekildeyse arat sil arat sil yaparak kaldırılabilir. ifndef, ifdef, else kısımlarına dikkat edilmeli sadece.

Hocam peki sistem sökme olayı nasıl oluyor, bilgin varmı mesela sistem sökerken bir yerde ifdef yok diyelim anlaşılmayacak bi yere kod tanımlandı nasıl söküyolar,nasıl oluyor?
Bahsettiğin gibi bir şey olursa zaten build alamazsın ve verdiği hataya göre dosya/kod karşılaştırması yapıp eksiği giderirsin

ben simya simgesini kaldırsam bana yeterli olucak @Kaiser
1669982988912.png

ben simya simgesini kaldırsam bana yeterli olucak @Kaiser 11226 eklentisini görüntüle

Locale_tr --> ui --> intervortywindow.py açılır;

Python:
                         ## Dragon Soul Button
                         {
                             "name" : "DSSButton",
                             "type" : "button",

"x" : 114,
                             "y" : 107,
                             "tooltip_text" : uiScriptLocale.TASKBAR_DRAGON_SOUL,

"default_image" : "d:/ymir work/ui/dragonsoul/dss_inventory_button_01.tga",
                             "over_image" : "d:/ymir work/ui/dragonsoul/dss_inventory_button_02.tga",
                             "down_image" : "d:/ymir work/ui/dragonsoul/dss_inventory_button_03.tga",
                         },

bu kısmı şu şekilde düzelt;

Python:
                        ## Dragon Soul Button
                        # {
                            # "name" : "DSSButton",
                            # "type" : "button",

# "x" : 114,
                            # "y" : 107,
                            # "tooltip_text" : uiScriptLocale.TASKBAR_DRAGON_SOUL,

# "default_image" : "d:/ymir work/ui/dragonsoul/dss_inventory_button_01.tga",
                            # "over_image" : "d:/ymir work/ui/dragonsoul/dss_inventory_button_02.tga",
                            # "down_image" : "d:/ymir work/ui/dragonsoul/dss_inventory_button_03.tga",
                        # },

O tuşuna basınca da açılmamasını istiyorsan;
root --> game.py

Python:
onPressKeyDict[app.DIK_O]            = lambda : self.interface.ToggleDragonSoulWindow()

bu şekilde düzelt;
Python:
#onPressKeyDict[app.DIK_O]            = lambda : self.interface.ToggleDragonSoulWindow()

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri