Yardım k envanter ile ilgili sorunlar.

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

karew1

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar,

Forumda meraklı biri olarak tekrar konu açmaya karar verdim :)

Şimdi sunucuma K envanter kurulumu yaptım. Kurulum aşamasında yardımcı olan @Whistle ve @Reached 'e çok teşekkür ederim.

Bu konuyu asıl açma amacım hem sistemler hakkında deneyim kazanmak ve bilgi edinmek hemde sorun yaşayan kişilere bilgi aktarmak...

Sorunları tek tek çözmek istiyorum bu konuda bana yardımcı olacak kişilere şimdiden teşekkür ederim.

Dilerseniz ilk sorun ile başlayalım,

k_env1.png

yukarıdaki resimde görüldüğü gibi K envanter bu buton ile açılmakta ( yeşil alan içine aldığım buton ) ayrıca bu butonun altında eşya silmek için eklenmiş bir çöp kutusu var. yani bu K envanter butonu, eşya silmek için eklenmiş olan çöp kutusunun üzerine eklendi...

Şimdi ben bu K envanter butonunu nasıl kaldırabilirim ?
K envanter butonunu kaldırdıktan sonra hem K tuşuna nasıl atarım ?

Ek olarak K envanterin hem K tuşu ile açılmasını hemde envanterin yanında bulunacak olan bir taskbar'a nasıl buton olarak eklerim ?
Örnek olarak böyle bir taskbar nasıl oluşturabiliriz ?

menuu.png

Bu işlemler için hangi dosyalar gerekir bununla ilgili bir bilgiye sahip değilim dilerseniz gerekli olan dosyaları bu konu altından talep edebilirsiniz.

Yukarıdaki problemler çözüme kavuştukça diğer sorunlara bu konu altından devam edebiliriz :)

Saygılar ve Sevgilerle.
İyi Forumlar

:disney-is-frozen14:

Bu tür düzenlemeleri yapmak için oyunun python kısmını bilmeniz gerekiyor. Süreç biraz uzun olabilir ama Metin2 Geliştirici Eğitimi 5. üniteyi izlemenizi tavsiye ederim. Buton ekleme, tuşa atama, pencere oluşturma gibi bir çok şeyi anlatmıştım.

Bu tür düzenlemeleri yapmak için oyunun python kısmını bilmeniz gerekiyor. Süreç biraz uzun olabilir ama Metin2 Geliştirici Eğitimi 5. üniteyi izlemenizi tavsiye ederim. Buton ekleme, tuşa atama, pencere oluşturma gibi bir çok şeyi anlatmıştım.

O zaman bunlar cepde diyebiliriz. Peki diğer konulara geçelim...

Şimdi misal k envanteri açıyorum ilk karşıma çıkan sorun şu şekilde :
+ Basma itemlerinden birini yere atıyorum ( normal envanter den ) sonra bu itemi tekrar alıyorum K envantere geliyor item fakat, K envanter den normal envantere itemi aktaramıyorum. Yine K envanter içerisinde itemi bölemiyor ve yine K envantere böldüğüm itemi Normal envantere aktaramıyorum. Depoya K envanterdeki itemleri aktarabiliyorum amma k envanterden alıp depoya aktardığım itemleri normal envantere aktaramıyorum...

Sizce bunlar bir bug mu ?

İlgili video :
( Video donuyor kusura bakmayın telden PC ye bağlandığım için böyle )

Not : taş bk daha denemedim...

Son düzenleme:
Ek olarak şu anda,

* K envanterde bulunan + basma item slotları çalışıyor ( yani her slota item geliyor sorun yok )
* aynı şekilde taş ve BK slotlarıda çalışıyor.
* + Basarken + basma eşyaları K envanterden eksiliyor.
* Taş K envanter üzerinden iteme ekleniyor ve eksiliyor.
* K envanter üzerinden BK okunuyor ve eksiliyor.
* K envanterdeki itemler npc'lere satılıyor ve eksiliyor.
* K envanterdeki itemler pazara koyuluyor.
* K envanterdeki itemler pazara konulduğunda satılıyor.
* K envanterdeki itemler pazar üzerinden satın alındığı zaman yine satın alan kişinin K envanterine aktarılıyor.
* K envanterdeki itemler normal ticaret ile takas ediliyor.
* K envanterdeki itemler ticaret ile takas edildiğinde yine K envantere aktarılıyor.
* K envanterdeki itemler özel depoya aktarılabiliyor.

Sistemin bir sorun yok gibi görünüyor :)

Sadece şu anlık gördüğüm kadarıyla,
* K envanterdeki itemler normal envantere alınmıyor.
* Depoda bulunan K envantere uygun itemler normal envantere alınmıyor.
* K envanterdeki itemler parçalara ayrılmıyor.

Aslında mantıken bu itemler K envanter için tanımlanmış sadece K envanter ve özel depoya alınmalı ama sizce bir bug mu dur ?
Son olarak bu itemlerin parçalanmaması sizce bir bug mudur ?

Not : item kopyalama varmış bu sistem benzerlerinde bunda var mı bilmiyorum bu buğu bulmak ve bu sistemde denemek lazım...

Bu sıraladığınız sorunlar tipik olarak herkesin karşılaştığı şeyler. Ne yazık ki paylaşılan k envanter sistemlerin çoğunda var durum. Kodlara bakarak çözmeniz gerekecek yada sistemi paylaşan kişiye bu sorunları iletiniz. Belki çözümünü biliyordur. :)

Bu arada k envanter için ayrılan itemler normal envantere alınmıyor.

Anladığım kadarıyla o zaman şimdilik tek sorun şu :

* K envanterdeki itemlerin bölünmemesi...
Buda çok büyük bir sorun değil ama bu sistemi paylaşan kişiye ileteceğim. :)

Teşekkürler.

Şuanda yapılan k envanterlerde aktarım zaten engellenmiş şekilde k envanterden envantere aktarım yapılmıyor istersen kodları düzenleyerek bunu kaldırabilirsin.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri