Çözüldü İtem_proto.txt editledim sv açılmıyor.

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

bhtyrbyr

Üye
Üye
merhaba iyi geceler.
Kendi server'ımda item_proto.txt ve item_names.txt düzenlemesi yaptım sıralamayı artan şekilde yaptım. Excel üzerinden düzenlemeler yaptım. Gereksiz bulduğum itemleri sildim, numarayı artan sıralama olarak sıralattım vs. files'ıma attıktan sonra reboot işleminden sonra server hata verdi. Şunu da belirteyim oyundaki ölü balıklar TYPE değerleri ITEM_GIFTBOX değerindeydi ve SUB_TYPE değerleri 0'dı. Ben TYPE değerini ITEM_MATERİAL'e çekmiştim hepsini. Reboottan sonra syserr dosyasında 27803 kodlu itemde sub_type değerinin 0 olmasından dolayı hata verdiğini yazıyordu. Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra tekrar reboot sonrasında yine giriş yapamadım son syseer dosyası şu :
Kod:
SYSERR: Feb  3 03:23:47 :: pid_init:
Start of pid: 1075

SYSERR: Feb  3 03:23:47 :: Start: TABLE_POSTFIX not configured use default
SYSERR: Feb  3 03:23:56 :: Load:  DirectQuery failed(SELECT login FROM block_exception)
SYSERR: Feb  3 03:25:13 :: Process: FDWATCH: peer null in event: ident 17
SYSERR: Feb  3 03:25:13 :: Process: FDWATCH: peer null in event: ident 19
SYSERR: Feb  3 03:25:13 :: Process: FDWATCH: peer null in event: ident 20
SYSERR: Feb  3 03:25:14 :: Process: FDWATCH: peer null in event: ident 18
SYSERR: Feb  3 03:31:54 :: hupsig: SIGHUP, SIGINT, SIGTERM signal has been received. shutting down.
Yardımcı olursanız çok sevinirm.
İtem_names.txt:

İtem_proto.txt:

Son düzenleme:
Çözüm
Evet arkadaşlar. Hata bundan kaynaklıymış. Artık kendim için özel bir şekilde editlediğim item_proto'mu serverım'da kullanıyorum. @Whistle videolarında syrserr dosyaları hakkında bahsettiğin için teşekkür ederim bu arada senin sayende çözdüm olayı. Yoksa sv çöktü diyip format atardım önceden olsa.
Verdiğiniz sysere kayıtları dbye mi ait? Proto sebebiyle bi hata kaydı gözükmüyor orada.

locale_tr içinde ki item_proto dosyasını da güncellediniz mi?

Evet db içerisindeki syserr dosyadan aldım ve locale_tr içerisindeki item_proto'yu güncelledim. Neden bağlanmadığını tam olarak anlamadım. Acaba ite_proto'yu paketlerken dump_proto'mda bir hata oluşuyor olabilir mi ?

Belki de server açılmıştır ama dump_proto uyumsuz olduğu için locale içinde ki proto dosyasını da bozmuş olabilir. Filesinizle tam uyumlu dump_proto kullanmanızı tavsiye ederim. Birde filesiniz verileri txt dosyasından mı alıyor. Çoğu filesler de no_txt özelliği de mevcut.

Putty'den bağlandığımda ch1 aktif olarak gösteriyor. Kullandığım Dump_proto ise sunucularını kullandığımız bilişimin files için verdiği dosyaların içinde geldi. Files'da ise no_txt özelliği yok .txt dosyalarından veriyi çekiyor. Bu arada youtube'da ki metin2 gelişitiricilik eğitim setinizi izleyerek server'ımda düzenlemeler yapıyorum. Çok güzel bir eğitim serisi. Denk getirmişken hem tebrik ederim böyle bir projeyi yaptığınız için hemde teşekkür ederim.

Teşekkürler. :)
İki ihtimal var; düzenlerken proto dosyaları bozulmuş olabilir ya da dump_proto uyumsuz olabilir. Kaynak kodları varsa karşılaştırıp bakabilirsiniz. Kaynak kodu yoksa şirketinize bu sorundan bahsedebilirsiniz.
Oto launcher ile oyuna giriyorsanız locale_tr’yi değiştirmediğine emin olunuz.

Basit düzenlemeler yaptığım mesela bir itemin iconu hoşuma gittiğinde type'ı ITEM_NONE veya başka birşeyken onu ITEM_GIFTBOX veya ITEM_GACHA(Filesimde 61105'den 61142'ye kadar olan sandıkların type değeri) yapıp filezillaya atıp dump_proto'dan kapattıktan sonra pack'imi kapatıp autopatch'in içerisini gerekli düzenlemeleri yapınca sıkıntı oluşmadan giriyor. Vede pack'lerim .eix .epk şeklinde değil bir python yazılımı üzerinden kilitli tek dosya haline getirilip client tarafından öyle kullanılıyor. Malesef bilişim şirketim source, db, client dosyalarını lisans ve hile korumasını bozabileceği için paylaşmıyor.

Ek olarak item type değerini değiştirdiğiniz zaman onun sub type değeri var. Yani type değiştirirseniz değiştirdiğiniz türün alt türünü de seçmeniz gerekiyor. Buda soruna neden olabilir.

Ona fazla dikkat etmedim açıkcası tüm itemlerde. Başta dediğim gibi sadece balıklarda hata aldım. Onuda düzelttikten sonra syserr bu şekilde çıktı ama şuan sıfırdan bakarak tekrardan üzerinden geçeceğim vede locale pack'inin içerisindeki item_list'i de editlemeyi düşünüyorum. İtem_list içeriğinden dolayı bağlanmıyor olabilir mi ?

Sanmıyorum. İtem_list'ti düzenlemek zaten basit. Hata yapılması çok zor. Tab tuşuna basarak eklemeleri yaptıktan sonra kolay kolay sorun çıkartmaz.
Protolardan kaynaklıdır büyük ihtimalle. Bende zamanında yaşamıştım bu tarz sorunları. Orijinal protolarla değiştirip girmeyi deneyin. Eğer giriyorsa düzenlenen protolardan kaynaklıdır. :)

Bi eski güncellediğim proto'da şuan aktif server oyuncular fazla sıkıntı çekmemesi için mecbur önceki sürüme geri çektim:D locale'i item_proto'dan item sildikten sonra item_list'i ve itemdesc'i hiç güncellemeden kapattın. Ondan dolayı olabilir mi pek ?

Onları da eski haline alıp adım adım ilerleyebilirsiniz. Belki hatanın nerede olduğunu bulabilirsiniz.

Sanırım hatayı buldum. Sunucuya sadece ch1 üzerinden start veriyorum. Start verdikten sonra ch1 syserr dosyalarına baktığımda
Kod:
Start of pid: 1059

SYSERR: Feb  4 02:34:56 :: ReadSpecialDropItemFile: ReadSpecialDropItemFile : there is no item 13192 : node ÀºÀ庸¹°»óÀÚ+
SYSERR: Feb  4 02:34:56 :: Boot: cannot load SpecialItemGroup: locale/turkey/special_item_group.txt
SYSERR: Feb  4 02:34:57 :: pid_deinit:
End of pid
gibi sırayla kodlar veriyor. Bunlar serverda item_proto'da gereksiz bulduğum için sildiğim itemlerin kodları. Tek sıkıntı baya bir item sildim. Her seferinde de 1 tanesini veriyor. Bunları tek tek uğraşıcam. Sonunda umarım açılır.

Evet arkadaşlar. Hata bundan kaynaklıymış. Artık kendim için özel bir şekilde editlediğim item_proto'mu serverım'da kullanıyorum. @Whistle videolarında syrserr dosyaları hakkında bahsettiğin için teşekkür ederim bu arada senin sayende çözdüm olayı. Yoksa sv çöktü diyip format atardım önceden olsa.

Çözüm
Files geliştirirken hata kayıtlarına bakmak gerekiyor. Yoksa sürekli files değiştirip durmak zorunda kalırız. Videolarda ki ana amaçta insanları yavaş yavaş bilinçlendirerek ilerlemesini sağlamaktı. Bende güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. :)
Sorunla ilgili son durum bilgisi girdiğiniz için de teşekkür ederim.

Sorun çözüldüğü için konuyu çözüldü işaretleyip kapatıyorum.

Benzer sorunu yaşayan varsa şu videolara bakabilir;

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri