Çözüldü İtem giyince gözükmeme

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

ByExpert

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
2 yeni kostüm ekledim zırh ve kask köstümü herşey tamam ama giyince gözükmüyor

Kostüm dosyalarını icon, pc ve pc2 içine düzgünce attım.Locale içinden de itemin kodunu, adını ve özelliğini ekeldim.Oyunda itemin kodunu yazınca çıkıyor giydiğim zaman karakterin üstünde gözükmüyor.

Zırh Gözükmeme Sorunu.png

item_liste eklediğim
Python:
32003    ARMOR    icon/item/32003.tga
32004    ARMOR    icon/item/32004.tga
1453    ARMOR    icon/item/1453.tga
1454    ARMOR    icon/item/1454.tga

item_protoya eklediğim
Python:
32003    ??A??    ITEM_COSTUME    COSTUME_BODY    MASK_ITEM_TYPE_COSTUMES    MASK_ITEM_SUBTYPE_COSTUMES_COSTUME_BODY    2    ANTI_FEMALE | ANTI_WOLFMAN | ANTI_STACK    NONE    NONE    NONE    0    0    0    0    0    REAL_TIME_FIRST_USE    86400    LIMIT_NONE    0    APPLY_MAX_HP    2000    APPLY_ATTBONUS_HUMAN    7    APPLY_ATT_GRADE_BONUS    100    5    0    0    32003    0    0    30    0    0
32004    ??B??    ITEM_COSTUME    COSTUME_BODY    MASK_ITEM_TYPE_COSTUMES    MASK_ITEM_SUBTYPE_COSTUMES_COSTUME_BODY    2    ANTI_MALE | ANTI_WOLFMAN | ANTI_STACK    NONE    NONE    NONE    0    0    0    0    0    REAL_TIME_FIRST_USE    86400    LIMIT_NONE    0    APPLY_MAX_HP    2000    APPLY_ATTBONUS_HUMAN    7    APPLY_ATT_GRADE_BONUS    100    5    0    0    32004    0    0    30    0    0
1453    ??C??    ITEM_COSTUME    COSTUME_HAIR    MASK_ITEM_TYPE_COSTUMES    MASK_ITEM_SUBTYPE_COSTUMES_COSTUME_HAIR    1    ANTI_WOLFMAN | ANTI_STACK |    NONE    NONE    NONE    0    0    0    0    0    REAL_TIME    604800    LIMIT_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    APPLY_NONE    0    5    0    0    1453    0    0    0    0    0
1454    ??D??    ITEM_COSTUME    COSTUME_BODY    MASK_ITEM_TYPE_COSTUMES    MASK_ITEM_SUBTYPE_COSTUMES_COSTUME_BODY    2    ANTI_WOLFMAN | ANTI_STACK    NONE    NONE    NONE    0    0    0    0    0    REAL_TIME    604800    LIMIT_NONE    0    APPLY_MAX_HP    2000    APPLY_ATTBONUS_HUMAN    7    APPLY_ATT_GRADE_BONUS    100    5    0    0    1454    0    0    0    0    0

İtemin adınıda yazdım
Python:
32003    Yeni Kostüm
32004    Yeni Kostüm
1453    Kirmizi Ejderha Kaski
1454    Kirmizi Ejderha Kostümü

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Çözüm
Vanilla paylaşılan dosyalarda GetItemTypeBySlot bu fonksiyon bulunmuyor. Ben de biraz araştırdım ve chest view drop sistemi ile beraber eklenen bir fonksiyon olduğunu öğrendim. Bu kayıtların sorununuzla ilgili olacağını düşünmüyorum. Oyuna giriş yapın itemleri giyip çıkarın ve sonrasında syserr kayıtları atın. Eğer bunlar dışında bir kayıt yoksa root içinde ki msm dosyalarında modelleri düzgün eklendiğinden emin olunuz.

Şimdi warrior_m.msm dosyasını açıp biraz inceleyelim. (Erkek savaşçı)

Eğer yeni bir zırh veya kostüm ekleyecekseniz ilk önce şu aşağıda ki ShapeDataCount değerini ekleyeceğiniz grup miktarı arttırmanız gerekiyor.
Kod:
    PathName    "d:/ymir Work/pc/warrior/"

ShapeDataCount...
Eğer giydiğin zırh gözüküyor ama beyaz ise msmler sorunludur ama hiç gözükmüyorsa sorun gr2 dedir.Kalıbı gr2 belirliyor.Zrhın renklerini ise Msm dosyaları.Ya gr2 sorunlu yada gr2 nin yolunu yanlış yazıosun itemlistten

Oyuna giriş yapın ve sorunlu zırhları bir kaç kere giy çıkar yaptıktan sonra oyunun ana dizininde ki syserr hatalarını verir misiniz?

Python:
0129 18:01:55742 :: FAILED        CPythonPlayer::GetItemTypeBySlot()        Cell(1, 1) item is null
0129 18:02:42435 :: FAILED        CPythonPlayer::GetItemTypeBySlot()        Cell(1, 11) item is null
0129 18:02:42964 :: FAILED        CPythonPlayer::GetItemTypeBySlot()        Cell(1, 11) item is null
0129 18:02:43261 :: FAILED        CPythonPlayer::GetItemTypeBySlot()        Cell(1, 11) item is null
0129 18:02:43427 :: FAILED        CPythonPlayer::GetItemTypeBySlot()        Cell(1, 11) item is null
0129 18:02:43640 :: FAILED        CPythonPlayer::GetItemTypeBySlot()        Cell(1, 11) item is null
0129 18:02:47386 :: FAILED        CPythonPlayer::GetItemTypeBySlot()        Cell(1, 12) item is null
0129 18:03:02626 :: FAILED        CPythonPlayer::GetItemTypeBySlot()        Cell(1, 200) item is null

Vanilla paylaşılan dosyalarda GetItemTypeBySlot bu fonksiyon bulunmuyor. Ben de biraz araştırdım ve chest view drop sistemi ile beraber eklenen bir fonksiyon olduğunu öğrendim. Bu kayıtların sorununuzla ilgili olacağını düşünmüyorum. Oyuna giriş yapın itemleri giyip çıkarın ve sonrasında syserr kayıtları atın. Eğer bunlar dışında bir kayıt yoksa root içinde ki msm dosyalarında modelleri düzgün eklendiğinden emin olunuz.

Şimdi warrior_m.msm dosyasını açıp biraz inceleyelim. (Erkek savaşçı)

Eğer yeni bir zırh veya kostüm ekleyecekseniz ilk önce şu aşağıda ki ShapeDataCount değerini ekleyeceğiniz grup miktarı arttırmanız gerekiyor.
Kod:
    PathName    "d:/ymir Work/pc/warrior/"

ShapeDataCount            172
PathName: Model ve texturelerin bulunduğu dizin. pc/warrior erkek savaşçılar içindir. Kadın savaşçıların dizini pc2/warrior'dur.

Yukarıda ki işlemi yaptıktan sonra zırh, kostüm, saç model ve texture eklemek için yeni grup oluşturmanız gerekiyor.
Keşiş Plaka Zırhı - Erkek için örnek bir kod;
Kod:
    Group ShapeData02
    {
        ShapeIndex            3
        Model                "warrior_nahan.gr2"
        SourceSkin            "warrior_nahan.dds"
        TargetSkin            "warrior_nahan.dds"
    }

Şimdi burada grup adı ve dizi içinde bazı değerler var.
Grup adı diğerlerinden bağımsız olacaktır.
ShapeIndex: Eklediğiniz zırh, saç stili, silah vs. Protolarda value3 sütünunda verilen değer. (Başka itemlerde kullanılmayanı vermelisiniz.)
Model: Bu model dosyasıdır. Zırhın biçimini bu dosya belirler.
SourceSkin: Bu texture dosyası.
TargetSkin: Buda texture dosyası.

Bazen aynı modelden farklı textureler olabilir.

Modelleme konusunda pek fikrim yok ama zırh, kostüm ve saç stillerinin gösterim mekanikleri bu şekildedir. İlerleyen zamanlarda videolu bir şekilde kostüm ekleme rehberi kanala ekleyebilirim.

Çözüm
Modellerde bi sorun gözükmüyor.
Bir önceki mesajımda yazdığım bilgiler doğrultusunda kontrolleri yaptınız mı?

Size dosyayı attım pc ve pc2 içindekiler hakkında bilgi verirmisiniz ya da o .msm dosyası içine ne yazıcam

Dediğinizi yaptım olmadı ama dediğim gibi klasörün içinde birsürü dds var atmam gereken yere atıyorum ama olmuyor size kostümü attım bi bakarmısınız

root içinde ki düzenlediğiniz *_m / *_w msm dosyasında eklediğiniz yerleri verebilir misiniz?

Hem kask hem zırhı ekledim ama deneme amaçlı .msm dosyasına sadece zırhı ekledim ve birsürü dds var hangisini ekleyeceğim 3 tane yer vcar zaten

texture dosyaları.png

Kod:
    Group ShapeData204
    {
        SpecialPath            "d:/ymir work/pc2/assassin/"

ShapeIndex            1454
        Model                "kostium_new_1.GR2"
        SourceSkin            "kostium_new_1.dds"
        TargetSkin            "kostium_new_1.dds"
    }

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Şuan için doğru görünüyor.

ShapeData204 bu adı taşıyan başka grup olmamasına dikkat edin.
ShapeIndex'e tanımlanmış 1454 sayısını item_proto'da eklediğiniz itemin value3 sütünuna yazınız.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri