İkinci Ekrana Görüntü Gelmeme Sorunu

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Jeex

MT Üye
MT Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Selam arkadaşlar, konunun en uygun olduğu yer olarak burayı düşündüm ancak daha uygun bir yer gözümden kaçtıysa kusura bakmayın lütfen.

Şimdi soruma geçeyim, bugün çift ekran bağlamak için Vga Hdmi dönüştürücü aldım. Laptopuma bağladıktan sonra her türlü ayar geldi, bilgisayarım ikinci ekranı gördü ve ikinci ekranımda çalışma tüşü kırmızı, yeşil gibi yanıp sönüyor. Yani çalışmadığında dair bir şey yok. Üstelik, ikinci ekrana örneğin bir Chrome sekmesini ya da başka bir uygulamayı atabiliyorum. Yani ikinci ekranım tamamen çalışıyor, bunu ise ekran görüntüsü ala ala anladım.

Sorum şu, fiziksel olarak diğer ekrandan bir görüntü alamıyorum. Yani tuşu çalışıyor, yeşil yanıyor kırmızı yanıyor ancak görüntüm yok. Kabloları birkaç kez çıkarıp kontrol etmeyi denedim ancak olmadı. Daha önce bu tarz bir sorunla karşılaşıp çözebilen oldu mu? Herhangi bir servise ekranı götürmeden önce deneyebileceğim birkaç yol daha var mıdır, yoksa sorun tamamen ekranımın görüntüsünde midir? Bilgisi olan var mıdır?

Şansa Edit: Ekranım gayet çalışıyor. Tanımsız frekans adlı mavi bir yazı alarak anladım bunu. Tam konuyu açtıktan sonra verdi.

Merhaba @Jeex,

Masaüstüne sağ tıklayıp "Görüntü ayarları" sekmesine tıkladıktan sonra gelen ekranda "Birden çok ekran" kategorisi altında "Algıla" butonuna basarak denediniz mi?

Algıla.JPG

Bu işlemi yaparken ekran yenileme hızınızı 60 Hz olarak seçiniz.

Merhaba, ben konuyu açtıktan yaklaşık on dakika sonra görüntü kendi kendine geldi bir anda. Sanırım garezi vardı bana, buraya yazana kadar uğraştırdı. Konuyu kapatabiliriz, boşuna uğraştırdım.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri