Görüş

mt2go2

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba,
Metin2 pvp hakkında,
Son dönemlerde piyasayı uzaktan takip ediyorum.
Artık kimse pvp açmıyor gibi.diğer forumların reklam yerleri eskiden 50-100 adet reklam konusu açılırdı şimdi 10 15 tane var.buradan anladığım pvplerin tutmadığı.
İnsanlar bıktı mi bilmiyorum.
Ben artık Metin2 den iyi bir grafik güncellemesi bekliyorum bu olursa oyuncular geri döner diye düşünüyorum.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

İyi gelişmelerde mevcut örneğin güncel fileslerde çok sağlam pvp açilabiliyor.metin2yle alakalı bir çok bilgi internette mevcut.
Örneğin 2011 yılında bı sv açmıştım.piyasada bı bug bulunmuştu.svler kapatiliyordu.diffle çözülmeye çalışılıyordu.şimi source var.

Yani files ve makine olarak baya bı gelişme gösterdik.hatta Metin2 tryide bazı pvpler geçti.şoyle bı espri oldu pvbde bile hile açılmıyor trde hile açılıyor.

Son düzenleme:
Metin2 pvp gün geçtikçe yenileniyor yapısını bozmadan old metin2 den çok farkı var artık server açılmamasının sebebi ise reklam fiyatları çok pahalı bide piyasayı 2 3 kişi topluyor duyulmamış isim yapmamış insanlara şans verilmiyor o 2 3 kişide yeni insanları barındırıyorlar aç gözlü insanlar ya saldırı ya karalama bir başka sebebi ise artık metin2 kitlesi kalmadı z kuşağı metin2 tercih etmiyor. Son olarak insanlar kapanıp açılan serverlerden sıkıldı tr geçti çoğu çoğuda bıraktı.

Evet metin2 ye olan ilgi, ilk zamanlarda olduğu kadar çok değil belkide. Ancak günümüz şartlarını düşünecek olursak; metin2 nin grafiğini güncellemek oyun açısından büyük bir artı olur ancak bu da beraberinde FPS sorununu getirecektir ve doğal olarak iyi donanım gereksinimini arttıracaktır. Bu da doğrudan ekonomiye dayanıyor ve grafiği yenilenmiş bir metin2 yi düşük özellikli pc lerde oynamak zor bir hal alacak.

Bu ekonomik şartlarda herkesin dilediği gibi bilgisayar sahibi olamadığını da hesaba katacak olursak, grafik yenilemenin tahmin edildiği kadar bir şey kazandıracağını sanmıyorum. Bence hayal gücümüzü zorlayarak, çok daha ilgi çekici özellikler de oluşturulabilir. Hem oyunun sistem gereksinimi de artmamış olur.

GTA Vice City, Counter Strike, Half-Life, GTA San Andreas vb. gibi mazide büyük kitle yakalamış oyunların en büyük özelliğinden birisi bence grafikten ziyade hikayesi ve işlevselliğiydi. Metin2 de bu listeye dahil olabilir mi? Evet olabilir. Bizler de zamanında metin2 nin grafiğinden çok hikayesini ve temasını beğenerek bağımlısı olduk. Bu hikaye ve tema şimdiki nesile hitap etmiyor olabilir, ya da kısmen hitap ediyordur. Dolayısıyla bunu değiştirecek güzel fikirler üretilebilirse bence yine istenilen noktaya ulaşılabilir.

Burada kastettiğim fikir gerekli-gereksiz sistemler eklemek değil. Oyunun bizzat kendisiyle,hikayesiyle ve temasıyla alakalı olan şeyleri değiştirmek.

grafik güncellemesi yapan lalakerdi yıllardır geliştiriyordu.sanırım fps sorunlarından dolayı sistemi kaldırdı.
unreala geçti.
meti2nin aslında lisans satması gerekir.ama trde çok para kaldırdığı için satmıyorda olabilir.
metin2 hikayesiyle oyun yapısıyla güzel.fakat 14 yıldır hep aynı mı grafik olur.eski oyunlar bile age of empires gibi remasted definition versiyonları çıkardı.kendimce şöyle bi değimim vardır.2013 yılındaki oyun grafiklerini ekonomiden ötürü ekran kartları kaldırmazdı aradan 5 yıl geçince aynı ekonomiyle alınan ekran kartıyla 2013 yılı oyunlarını oynayabiliyoruz.azını kirim 14 yıl oldu.

Geri