Yardım gmake hata

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

mukadderat

Üye
Üye
Merhabalar,

Source build ederken bu hatayı alıyorum, gcc 4.9 yüklü /usr/ports/lang dizininden kontrol ettim çözümü nedir?

Kod:
--------------------------------------
Update Revision
41020
Full Build Start
gmake -C liblua/.lua50 clean
gmake[1]: Entering directory '/usr/src/Source/martyv10_core/Server/liblua/.lua50'
cd include; gmake clean
gmake[2]: Entering directory '/usr/src/Source/martyv10_core/Server/liblua/.lua50/include'
gmake[2]: Nothing to be done for 'clean'.
gmake[2]: Leaving directory '/usr/src/Source/martyv10_core/Server/liblua/.lua50/include'
cd src; gmake clean
gmake[2]: Entering directory '/usr/src/Source/martyv10_core/Server/liblua/.lua50/src'
rm -f lapi.o lcode.o ldebug.o ldo.o ldump.o lfunc.o lgc.o llex.o lmem.o lobject.o lopcodes.o lparser.o lstate.o lstring.o ltable.o ltests.o ltm.o lundump.o lvm.o lzio.o ../lib/liblua.a
gmake[2]: Leaving directory '/usr/src/Source/martyv10_core/Server/liblua/.lua50/src'
cd src/lib; gmake clean
gmake[2]: Entering directory '/usr/src/Source/martyv10_core/Server/liblua/.lua50/src/lib'
rm -f lauxlib.o lbaselib.o ldblib.o liolib.o lmathlib.o ltablib.o lstrlib.o loadlib.o ../../lib/liblualib.a
gmake[2]: Leaving directory '/usr/src/Source/martyv10_core/Server/liblua/.lua50/src/lib'
gmake[1]: Leaving directory '/usr/src/Source/martyv10_core/Server/liblua/.lua50'
gmake -C liblua/.lua50
gmake[1]: Entering directory '/usr/src/Source/martyv10_core/Server/liblua/.lua50'
cd include; gmake all
gmake[2]: Entering directory '/usr/src/Source/martyv10_core/Server/liblua/.lua50/include'
gmake[2]: Nothing to be done for 'all'.
gmake[2]: Leaving directory '/usr/src/Source/martyv10_core/Server/liblua/.lua50/include'
cd src; gmake all
gmake[2]: Entering directory '/usr/src/Source/martyv10_core/Server/liblua/.lua50/src'
gcc49 -O2 -g -m32 -Wall -I../include      -c -o lapi.o lapi.c
gmake[2]: gcc49: Command not found
gmake[2]: *** [<builtin>: lapi.o] Error 127
gmake[2]: Leaving directory '/usr/src/Source/martyv10_core/Server/liblua/.lua50/src'
gmake[1]: *** [Makefile:12: all] Error 2
gmake[1]: Leaving directory '/usr/src/Source/martyv10_core/Server/liblua/.lua50'
gmake: *** [Makefile:83: all] Error 2

Herhangi bir şey yüklemedi, şu cevabı verdi:

Updating FreeBSD repository catalogue...
FreeBSD repository is up to date.
All repositories are up to date.
pkg: No packages available to install matching 'gcc49' have been found in the repositories.

Herhangi bir şey yüklemedi, şu cevabı verdi:

Updating FreeBSD repository catalogue...
FreeBSD repository is up to date.
All repositories are up to date.
pkg: No packages available to install matching 'gcc49' have been found in the repositories.
Şu komutu yazdıktan sonra tekrar deneyin
Kod:
pkg update

Bütün önerileri denedim, attığınız linki de inceledim. pkg update f yazınca bir şeyler yükledi ama pkg install gcc49 yazınca aynı hatayı verip duruyor. Tekrar bsd kurulumu yapmayı düşünüyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim konu kilitlenebilir.

Sorunu çözemediğim için kızıp .vdi dosyasını sildim :( Herhangi bir hata çıkınca freebsd 11.3 mysql 5.6 sürümlerinde çalıştığım için uyumlulukta sorun çıktığını düşünüyorum. Çünkü forumlardaki tüm server fileslar freebsd 9.2 sürümü mysql 5.5'te sorunsuz çalışıyor. Keşke silmeseydim :(:(

O filesler 9.3 ve 5.6'da da çalışıyor. Ama ilk önce @comos 'un sizinle paylaşacağı dosyaları bekleyin. Belki daha güncel sürümde çalışıyordur. :rolleyes:

Geri