Freebsd 9.3 32bit Hazır Vdi

Whistle

Ruhsuz Filozof
Site yetkilisi
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Açıkcası 9.3 kullanımını tavsiye etmiyorum, 12.1 varken hatta 12.2 ve 13.0 çıkmak üzere iken neden 9.3?

Konuyu okuduğunuzu sanmıyorum. Kendi kullandığım değil. Paylaştığım rehberin hazır vdi dosyası. İsteyen olduğu için yüklemiştim.
Birde eskiden 12, 13.0 yoktu. Hala paylaşılan birçok fileslerin src dosyaları 9.3 sürümünde build ediliyor. Kullanmak isteyenler kullanabilir.
Benim amacım insanların öğrenmesi. Zaten bu rehberleri izleyerek 10.3, 11 vs kurabilirler. İlerleyen zamanlarda onlarla ilgili kurulum rehberleri de ekleyeceğim.

Ek olarak güncel videolarımı izlediyseniz benim 11 sürümünü kullanmış olduğumu görürdünüz.

Konuyu okuduğunuzu sanmıyorum. Kendi kullandığım değil. Paylaştığım rehberin hazır vdi dosyası. İsteyen olduğu için yüklemiştim.
Birde eskiden 12, 13.0 yoktu. Hala paylaşılan birçok fileslerin src dosyaları 9.3 sürümünde build ediliyor. Kullanmak isteyenler kullanabilir.
Benim amacım insanların öğrenmesi. Zaten bu rehberleri izleyerek 10.3, 11 vs kurabilirler. İlerleyen zamanlarda onlarla ilgili kurulum rehberleri de ekleyeceğim.

Ek olarak güncel videolarımı izlediyseniz benim 11 sürümünü kullanmış olduğumu görürdünüz.

Sizin kullandığınıza dair bir şey söylediğimi sanmıyorum?

Şu sıralar biraz asabiyiz sanki. ^_^

Açıkcası 9.3 kullanımını tavsiye etmiyorum, 12.1 varken hatta 12.2 ve 13.0 çıkmak üzere iken neden 9.3?
Tek cümle ile beni sorgulamak yerine neden daha güncel sürümlerin kullanılmasını gerektiren daha geniş çaplı bi mesaj yazsaydınız daha iyi olurdu.
Sizin kullandığınıza dair bir şey söylediğimi sanmıyorum?
Sorduğunuz soru biçimi direk bana yöneltildiğini düşündüğümden dolayı o bilgiyi vermek istedim.

İsteyen istediği versiyonu kullanabilir. İnsanlara karışma hakkım yok benim. Bende sizin gibi güncel versiyonların kullanılmasını öneriyorum. Hem güvenlik hem de stabilite açısından.

Yalnız konunun giriş kısmını okursanız bir sene önce yayımlanan rehberlerin hazır kalıp dosyası istendiği için paylaşıyorum.
Başka sormak istediğiniz veye hesap vermemi istediğiniz şeyler varsa gönül rahatlığı ile sorabilirsiniz. :)

Kalıp dosyası güncellenmiştir. Artık pkg komutlarını kullabilirsiniz.

keşke 12.1 içinde hazırlayıp paylaşsanız, çok hoş olurdu.
9.3 sürümlerinde destek olmadığı için paketleri kurmak filan zor oluyordu. Uğraşmasınlar diye paylaşmıştım. 12.1 desteklendiği için gerek duymadım. :)

Oracle VM VirtualBox ,FreeBSD-13.0-RELEASE-i386-disc1 bit kurdum. Freebsd 9.3 32bit hazır vdi'yi açtım başlattım. Login : root fakat password kısmına yazı yazdırmıyor. Yardımcı olabilecek sorunumu çözebilecek biri var mı acaba çözerseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Oracle VM VirtualBox ,FreeBSD-13.0-RELEASE-i386-disc1 bit kurdum. Freebsd 9.3 32bit hazır vdi'yi açtım başlattım. Login : root fakat password kısmına yazı yazdırmıyor. Yardımcı olabilecek sorunumu çözebilecek biri var mı acaba çözerseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Şifreyi yazarken karakter gözükmez. Şifre kısmında şifreyi yazdıktan sonra enter tuşuna basın

Geri