[Fix] Atak Menzilini Genişletin (Boşa Giden Vuruşları Düzeltme)

Kaiser

⋞ 〈 ☪ 〉 ⋟
Site yetkilisi
Admin
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Aslında bakıldığında kesinlikle düzeltilmesi gereken bir sorun değil. Ama ben gerek duyduğum için düzeltmeyi tercih ettim.

Sorun şu; karşınızdaki karakter/mob ile aranızdaki mesafe tanımlanan sınırdaysa veya sınırı aşıyorsa, yaptığınız 1-2 vuruş boşa gidiyor. (Damage işlemiyor)
GIF:
gif1.gif.fe67f555148af50e75047f4f4e84b294.gif

Düzeltmek için ise game/src/battle.cpp girin ve aratın:

C++:
        int max = 300;

Değiştirin (Vereceğiniz değerin 350'yi geçmemesine dikkat edin.):

C++:
        int max = 325;

Hemen altında şu satırı bulun:

C++:
                max = MAX(300, (int) (victim->GetMobAttackRange() * 1.15f));

Değiştirin:

C++:
                max = MAX(325, (int) (victim->GetMobAttackRange() * 1.15f));

Son hali:
gif2.gif.79dbe171f0bedc6bb521867042f78322.gif

Alıntı.

Elinize sağlık hocam farkında olunan fakat kimsenin uğraşmadığı bir detayı işlemişsiniz elinize sağlık.

Tüm karakterler için mi geçerli bu menzil ? Bir yay kuşanmış ninjanın atak menzilinide arttırıyor mu ?

Tüm karakterler için mi geçerli bu menzil ? Bir yay kuşanmış ninjanın atak menzilinide arttırıyor mu ?
Burda kastedilen menzil öyle bir menzil değil.
Savaş anında iki karakterin (modelin), hangi mesafeden fiziksel temasta bulunduklarında damagenin işleyeceğini belirleyen bir menzil.

Yay kuşanmış bir ninja fiziksel olarak değil, menzilli saldırı durumunda olduğu için bu düzenlemeden etkilenmiyor.

Şimdi deneme fırsatım oldu. Nedense benim altyapı fileste 370 istenen etkiyi yaptı. 325'te bir fark göremedim bile.

Şimdi deneme fırsatım oldu. Nedense benim altyapı fileste 370 istenen etkiyi yaptı. 325'te bir fark göremedim bile.
Neye göre farklılık gösterdiğini öğrenmek için kodlara göz atmak gerek tabi. Eğer sende 370 de çalıştıysa oyun içinde iyice bir kontrol/deneme falan yap. Tüm karakterleri, atakları vs.
Eğer bir sorun olmuyorsa kullanabilirsin.

bazen moblar dibimizde olsada vuruşumuz işlemiyor örn: nemere, razadör . Bu fix bu sorunu ortadan kaldırırmı.
gif ler gözükmüyor emin olmak için sormak istedim.

Son düzenleme:
Geri