Yardım Files Bsd sürüm ve Sql HK.

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

CalvinGiorgio

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
files bsd ve mysql sürüm öğrenmenin yolu nasıl olur?
files çalıştırdığımızda kanallar gelmemektedir.

bind ip ve root ip ayarı yapıyorum fakat olmuyor.

hangi files diye sorucak olursanız paylaşılan fileslerden değildir. Bir yabancı arkadaş bana ulaştırdı. Yabancı arkadaştan cevap alamadığım için konu açtım yardımlarınızı bekliyorum.

Makefile dosyasında gcc sürümü yazar. Eğer güncel sürümlerden bir tanesi yazıyorsa(gcc7-gcc8-gcc9 vs) freebsd de güncel sürümlerden biridir.
gcc yada g++ yazıyorsa muhtemelen eski sürümdür.

Mysql ise eğer elinde .sql dosyası varsa notepad++ ile açtığında en üstte yorum satırına çevrilmiş halde sürümü yazar.

Makefile dosyasında gcc sürümü yazar. Eğer güncel sürümlerden bir tanesi yazıyorsa(gcc7-gcc8-gcc9 vs) freebsd de güncel sürümlerden biridir.
gcc yada g++ yazıyorsa muhtemelen eski sürümdür.

Mysql ise eğer elinde .sql dosyası varsa notepad++ ile açtığında en üstte yorum satırına çevrilmiş halde sürümü yazar.
Yani ben makafile bakmadim ama gcc sürümü makinada yüklü değilse bu filesin kanal açmasına engel mi. Sql ile bende biliyorum bakildigina ama sql yok başka nasıl bakılır bilmiyorum.

Benim sikintim ch açtığımda chler gelmiyor. Bind ip felan yaptim hepsini ama aklıma başka birşey gelmedi

Birden fazla nedeni olabilir. Start verdikten sonra top yazıp game ve db arka planda çalışıyormu kontrol et. Eğer yoksa chlerin açılmamış demektir zaten. Eğer varsa ch portları açıkmı kapalımı bi test et. (Google’a port kontrol diye aratırsan bulursun.) Eğer açıksa clientinden kaynaklanan bir sorun var demektir. Bazı filesler ip adresini serverinfo.py üzerinden çekmiyor, client src üzerinden çekiyor. Geçen gün rootlib gibi birşey denk gelmişti, tam bi bilgim yok ama bu tarz birşey olabilir.

Not: Eksik paket veya uyuşmayan paket olursa zaten start verdikten sonra chler açılmaz, hata alırsın. Eğer hata almıyorsan, start verdikten sonra MySQL bağlanmayı dene. Orada da sorun yoksa yukarıda dediğim gibi clientinden kaynaklanan bir sorun vardır.

Birden fazla nedeni olabilir. Start verdikten sonra top yazıp game ve db arka planda çalışıyormu kontrol et. Eğer yoksa chlerin açılmamış demektir zaten. Eğer varsa ch portları açıkmı kapalımı bi test et. (Google’a port kontrol diye aratırsan bulursun.) Eğer açıksa clientinden kaynaklanan bir sorun var demektir. Bazı filesler ip adresini serverinfo.py üzerinden çekmiyor, client src üzerinden çekiyor. Geçen gün rootlib gibi birşey denk gelmişti, tam bi bilgim yok ama bu tarz birşey olabilir.

Not: Eksik paket veya uyuşmayan paket olursa zaten start verdikten sonra chler açılmaz, hata alırsın. Eğer hata almıyorsan, start verdikten sonra MySQL bağlanmayı dene. Orada da sorun yoksa yukarıda dediğim gibi clientinden kaynaklanan bir sorun vardır.
Src üzerinden sen demeden önce bakmıştım rootlibden çekmiyor. Sql şifresini bilmedigim için değiştirip deneme fırsatım olmadı. Serverinfo.py portlarını kontrol ettim benzeşiyor. Top ile game db çalışıyor mu kontrol edeceğim.

mysql sürümü şeyde yazıyo elinde mysql.tgz varsa ya da mysql.tar.gz (anladın işte knk) onu normal var/db ye kur kurduktan sonra mysqla bağlan navicatın sağında en sağda mysql version tarzı bişey yazar hatta bağlanmadanda yazıyordu sanırım ordan bakarsın

Screenshot_20210803-101150_Chrome.jpg

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Geri