Yardım Farklı ip'den bağlantı

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

mukadderat

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar,

Kendi bilgisayarımda kurduğum serverın kanalını kapatmadığım sürece, başka bir ortamda(evde, iş yerinde vb.) bendeki aynı metin2 dosyalarına sahip olma koşuluyla direkt olarak bağlanılabilir mi?

Kullandığınız bilgisayardan sunucunun kurulu olduğu bilgisayara bağlantı yapabilmeniz için bazı programlar var. (bkz. Hamachi)
Dışarıdan gelen bağlantılara güvenlik duvarından izin verdiğiniz takdirde bu tarz bir program yardımıyla bağlantı kurabilirsiniz. İnternette anlatımlar mevcut.

Hamachi değil de port ayarı falan yapsam? Çünkü hamachi kurup oynadığımız bazı oyunlarda (minecraft vb.) port açtığımda hamachi gibi programlara gerek kalmıyordu.

Portlarınız açıksa ve IP adresinize bağlantı kurarsanız oynayabilirsiniz diye düşünüyorum. Sonuçta bağlantı sağlanmış oluyor. Ama daha önce yapmadım bu benim fikrim. Denemekten zarar gelmez :)

Portlarınız açıksa ve IP adresinize bağlantı kurarsanız oynayabilirsiniz diye düşünüyorum.

İşte bu süreci tam olarak bilmiyorum :p modemde port arayüzüm böyle gözüküyor nasıl doldurmam gerek? portlara 3306 mı yazmalıyım? modemden mi oluyor onu bile bilmiyorum :D:D
port.PNG

Maalesef bu konuda benim de pek bilgim yok. Kanalları hangi portlarla açtıysanız modemden de o portları açmanız gerek. Ayrıca hangi portun açık olduğunu kontrol edebileceğiniz siteler var. Serveri kurup o sitelerden birinde portlar açık mı diye deneyin. Belki modemden açmanıza gerek kalmadan oyun portları açıyordur. Pek sanmıyorum ama deneyin bence.

Evde ki internetlere verilan ip static olmadığı için sürekli ip değişimi olacak. Bu yüzden hamachi üzerinden kullanabilirsiniz. Hem daha güvenli. Eskiden hamachi ile files kurulumu rehberleri vardı. Güncel filesler de hiç denendi mi bende bilmiyorum.

Vmware workstation’da nat network ile kurulu olan local sunucuyu ip forward yaparak port açmıştım ama oyunda sadece karakter seçim ekranına kadar gelebilmiştim. Karakter seçtikten sonra direk giriş ekranına atmıştı. Bunun dışında ssh ve mysql bağlantıları sorunsuz çalışıyordu lakin evde ki int adsl olduğu için veri aktarımı baya yavaş çalışıyor.

Bilişim şirketlerinden ucuz vds alarak bu sorunu çözebilirsiniz

Evde ki internetlere verilan ip static olmadığı için sürekli ip değişimi olacak. Bu yüzden hamachi üzerinden kullanabilirsiniz. Hem daha güvenli. Eskiden hamachi ile files kurulumu rehberleri vardı. Güncel filesler de hiç denendi mi bende bilmiyorum.

Türk telekom statik ip veriyor.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Vmware workstation’da nat network ile kurulu olan local sunucuyu ip forward yaparak port açmıştım ama oyunda sadece karakter seçim ekranına kadar gelebilmiştim. Karakter seçtikten sonra direk giriş ekranına atmıştı. Bunun dışında ssh ve mysql bağlantıları sorunsuz çalışıyordu lakin evde ki int adsl olduğu için veri aktarımı baya yavaş çalışıyor.

Bilişim şirketlerinden ucuz vds alarak bu sorunu çözebilirsiniz

Adminim hamachiyle bağlantı sağladığımda, bendeki metin2 dosyaları gerekiyor değil mi diğer bilgisayara? İndirildiğinde clientten veya .exe'den giriş sağlanabilir mi?

Hamachi ile başarılı olamadım, port ile deneyeceğim. Metin2 hangi portları kullanıyor nasıl öğrenebilirim?

Bir de diğer bilgisayardaki serverinfo dosyasına serverın kurulu olduğu bilgisayardaki sabit ip giriliyor değil mi?

Son düzenleme:
Geri