Evdeki local makinaya dışardan domainle tcp portuna erişim sağlama

Paylaşım için teşekkürler. Devamını bekliyoruz.
Cloudflare tunnel cloudflare aa kaydı domain aaa kaydı no-ip var bunlari bakicam fakat bi oyun icin bunlara hiç gerek yok bence cunku 40 lira verip bi statik ip alırsın evdeki bi makinaya kurarsın.bide bi makinaya pfsense kurarsın alsana firewallda ekledim.bide aliexpresde ikinciel sunucu anakart islemci ramlari var çok ucuzlar.

Cloudflare tunnel cloudflare aa kaydı domain aaa kaydı no-ip var bunlari bakicam fakat bi oyun icin bunlara hiç gerek yok bence cunku 40 lira verip bi statik ip alırsın evdeki bi makinaya kurarsın.bide bi makinaya pfsense kurarsın alsana firewallda ekledim.bide aliexpresde ikinciel sunucu anakart islemci ramlari var çok ucuzlar.
Yav kanka sende benle aynı kafadansın :D bende sürekli böyle şeyler yapmak isteyen birisiyim :) güzel içeriklerin var severek takip ediyorum konularını ;)

Tek sorun evlerde olan internet. 100 mbps internetim var ama upload 8 mbps. En azından 100 mbps hem up hem down olsaydı olabilirdi. Bir arkadaşım var. Turknet kullanıyor. Altyapısıda sağlam tabii. 1 gbps up/down hızı var. Evi veri merkezine çevirdi resmen. :)

Evde internet kötü ise bunlara hiç gerek yok. DigitalOcean, Aws Amazon gibi yerler ücretsiz sunucu sağlıyorlar. Ben DigitalOcean kullanıyorum. 1 yıl geçerli 200$ kredim var. 1 yıl boyunca rahatım. Hatta bir sunucumda da Metin2 server var. Kendi bilgisayarım kötü olduğu için 32 bit FreeBSD kurulumu yaptım. Derleme işini bile sunucuda hallediyorum. :)

Screenshot_1.png

Son düzenleme:
Tek sorun evlerde olan internet. 100 mbps internetim var ama upload 8 mbps. En azından 100 mbps hem up hem down olsaydı olabilirdi. Bir arkadaşım var. Turknet kullanıyor. Altyapısıda sağlam tabii. 1 gbps up/down hızı var. Evi veri merkezine çevirdi resmen. :)

Evde internet kötü ise bunlara hiç gerek yok. DigitalOcean, Aws Amazon gibi yerler ücretsiz sunucu sağlıyorlar. Ben DigitalOcean kullanıyorum. 1 yıl geçerli 200$ kredim var. 1 yıl boyunca rahatım. :) Hatta bir sunucumda da Metin2 server var. Kendi bilgisayarım kötü olduğu için 32 bit FreeBSD kurulumu yaptım. Derleme işini bile sunucuda hallediyorum. :)
Ön ödemeli kredi kartlarını veya sanal kredi kartlarını kabul etmiyorlar dostum banka kartı şart oyüzden imkansız bu dediklerin benim için :D onun yerine hacklenmiş yada tercih edilmeyen bir sim kartını internet üzerinden satın alıp internet hilesi açacaksın gene %100 bağlantı güvenli değil ve log kayıtları tutuluyormu hiçbir fikrim yok ama büyük ihtimalle tutuluyordur. Başka bir ihtimalde şöyle olacak internet hızı iyi olan bi arkadaşınla anlaşacaksın aylık ödeme yapacaksın arkadaşına onun evine ups leri dizeceksin bide sağlamından 10 tane ups alacaksın 2000-2500 liralık upsyi (1500 VA) zaten yaklaşık olarak fiyatı 2000 lira civarı oluyo al diz makinaları arkadaşın evine son olarakda pfsense firewall kurarsın mis artı ek olarak sıfırıncı el fiziksel makina almazsın zaten akıllılık edip onun yerine dell pc kasa içinde herşeyi birlikte dahil işini görür youtubeda birçok konu var zaten 3. parti netflix alternatifi yazılım kurulumu medya hizmetleri bla bla daha birçok şey yapabilirsin yada oyun sunucusu açarsın en basitinden oda çok güzel :D
3. alternatif yol ise gidersin r10da konular var digitalocean hesabı satanlar var digitalocean hesabı alırsın ucuza fakat ban yeme kapanma riski taşıyacağı için server açacak olursan kapanırsa aniden sunucun işte ozaman güme gidersin, bu 3 yoldan başka bir yol aklıma gelmedi başa ilk yazdığım en masraflı olanı zaten

Son düzenleme:
Ön ödemeli kredi kartlarını veya sanal kredi kartlarını kabul etmiyorlar dostum banka kartı şart oyüzden imkansız bu dediklerin benim için :D onun yerine hacklenmiş yada tercih edilmeyen bir sim kartını internet üzerinden satın alıp internet hilesi açacaksın gene %100 bağlantı güvenli değil ve log kayıtları tutuluyormu hiçbir fikrim yok ama büyük ihtimalle tutuluyordur. Başka bir ihtimalde şöyle olacak internet hızı iyi olan bi arkadaşınla anlaşacaksın aylık ödeme yapacaksın arkadaşına onun evine ups leri dizeceksin bide sağlamından 10 tane ups alacaksın 2000-2500 liralık upsyi (1500 VA) zaten yaklaşık olarak fiyatı 2000 lira civarı oluyo al diz makinaları arkadaşın evine son olarakda pfsense firewall kurarsın mis artı ek olarak fiziksel makina almazsın zaten akıllılık edip onun yerine dell pc kasa içinde herşeyi birlikte dahil işini görür youtubeda birçok konu var zaten 3. parti netflix alternatifi yazılım kurulumu medya hizmetleri bla bla daha birçok şey yapabilirsin yada oyun sunucusu açarsın en basitinden oda çok güzel :D
3. alternatif yol ise gidersin r10da konular var digitalocean hesabı pazarlayanlar var digitalocean hesabı alırsın ucuza fakat ban yeme kapanma riski taşıyacağı için server açacak olursan kapanırsa aniden sunucun işte ozaman güme gidersin, bu 3 yoldan başka bir yol aklıma gelmedi başa ilk yazdığım en masraflı olanı zaten
Sanal kart ile açtım ben hesabı. Kabul etmiyorlar diye birşey yok hocam. Hem de bu sadece 1. hesabım. Elimde 4 adet daha var, hepsinide ayrı sanal kartlar üzerinden açtım. Diğer dediğini tam anlayamadım. :D R10 üzerinde var evet, hatta 2, 3 kişiye hesap sattığım oldu. Kapanma gibi bir olay yok çünkü krediyi Github Education üzerinden temin edip bağlıyorsun.

Sanal kart ile açtım ben hesabı. Kabul etmiyorlar diye birşey yok hocam. Hem de bu sadece 1. hesabım. Elimde 4 adet daha var, hepsinide ayrı sanal kartlar üzerinden açtım. Diğer dediğini tam anlayamadım. :D R10 üzerinde var evet, hatta 2, 3 kişiye hesap sattığım oldu. Kapanma gibi bir olay yok çünkü krediyi Github Education üzerinden temin edip bağlıyorsun.
Afedersiniz hocam, peki sanal kartı nereden açtığınızı sorabilir miyim acaba? :)

Afedersiniz hocam, peki sanal kartı nereden açtığınızı sorabilir miyim acaba? :)
İş bankasıydı sanırım. Her bankada hesabım olduğu için hatırlayamadım bi an :D Ek olarak Garanti, Akbank, Ziraat Bankası sanal kartlarını kabul etmiyorlar bilgin olsun. Sürekli deneme yaparsan hesabın engellenir. Tek seferde geçmeye çalış. Geçemediysen eğer bir süre bekle öyle dene. Kartın yurtdışı alışverişine açık olmasına dikkat et.

İş bankasıydı sanırım. Her bankada hesabım olduğu için hatırlayamadım bi an :D Ek olarak Garanti, Akbank, Ziraat Bankası sanal kartlarını kabul etmiyorlar bilgin olsun. Sürekli deneme yaparsan hesabın engellenir. Tek seferde geçmeye çalış. Geçemediysen eğer bir süre bekle öyle dene. Kartın yurtdışı alışverişine açık olmasına dikkat et.
E benim dediğime geldik yine işte :D

Sanal kart şöyle
Aws azure gibi yerler sanal kart kabul ediyor ama.
İçinden para çekiyor tekrar iade ediyor boyle olursa kart aktivasyonundan geçiyorsun.neden para çekiyorlar cunku fake kartlar var bunun önüne geçmek için.
Sanal kartıda kredi kartı olanlara veriyorlar diye biliyorum bende iş bankası var kredi kart yok sanal kart yok diğer bankalarda kredi karti var sanal kart var zaten sanal kartta kredi kartindan para çekiyor..
Bide sanal karti acip kapatilabilir yeniden olusturulabilir bankaya gore degisiyor yillik 10 tane sanal kart acip kapatabilirsiniz.
Ama ogrenci diplomaniz varsa github education hesabı açıp cloud sunuculara aktivasyonsuz giriş yapabilirsiniz.

Kredi karti olan bankalarda sanal kartım var

Son düzenleme:
Sanal kart şöyle
Aws azure gibi yerler sanal kart kabul ediyor ama.
İçinden para çekiyor tekrar iade ediyor boyle olursa kart aktivasyonundan geçiyorsun.neden para çekiyorlar cunku fake kartlar var bunun önüne geçmek için.
Sanal kartıda kredi kartı olanlara veriyorlar diye biliyorum bende iş bankası var kredi kart yok sanal kart yok diğer bankalarda kredi karti var sanal kart yok zaten sanal kartta kredi kartindan para çekiyor..
Bide sanal karti acip kapatilabilir yeniden olusturulabilir bankaya gore degisiyor yillik 10 tane sanal kart acip kapatabilirsiniz.
Ama ogrenci diplomaniz varsa github education heaabi açıp cloud sunuculara aktivasyonsuz giriş yapabilirsiniz
Bunun bugunu yapabilirim, son dediğinizin öyle olduğunu bilmiyordum siz söyleyince öğrenmiş oldum :love:

Evde internet kötü ise bunlara hiç gerek yok. DigitalOcean, Aws Amazon gibi yerler ücretsiz sunucu sağlıyorlar. Ben DigitalOcean kullanıyorum. 1 yıl geçerli 200$ kredim var. 1 yıl boyunca rahatım. Hatta bir sunucumda da Metin2 server var. Kendi bilgisayarım kötü olduğu için 32 bit FreeBSD kurulumu yaptım. Derleme işini bile sunucuda hallediyorum. :)

11138 eklentisini görüntüle
Aslında minimum 3 oneri 5 upload yeterli pfsense kurdugunda diğer kullanıcıların internetini sinirlarsın ama iste ping etkileyebilir.bi kere eve fiziksel sunucu kurduğun vakit uzun yıllar update edip para harcamana gerek kalmıyor.
Belki ilk ay icin sitelerden fiziksel sunucu almak karli ama uzun yillar icin alinan fiziksel sunu u karsiz.
Donanimi aldigin vakit.sadece internete aylik para odemen gerekecek.

Geri