Eski server açacaklar bu konuyu referans alabilir

Igaram77

Yasaklanmış Üye
Cezalı
Ticaret Puanı
0
Daha fazla eski metin2 hayalimi gerçekleştirmemek ve uğraşmamak adına hayallerimi bu işlerle uğraşan kişilere emanet ediyorum. Eski metin2 tamamen geri getirilemez olsa da nostaljik bir oyun yaşatabilmek için en azından çaba gösterebiliriz. Eskiden güzel olsa da metin2'de bazı şeyler hiç değişmiyor, yang satmak ve hesap satmak bla bla daha bir ton şey hileciler için yazılan arkaplan da çalışan yapay zeka gelişmiş anti cheat sistemleri bunun yerine oyunu komple 0 dan yap daha mantıklı ama oyunun kopyasını yapmaktan farkı olmuyor. Bu işe gönül koymuş birileri gerçekten de eski nostaljiyi geri getirebilmek ve herkese yaşatabilmek için istiyorsa bu konuyu referans alsınlar. Bu konuda daha bir çok şey aklımdan geçen fikirler var oyunun gidişatını değiştirecek ve bu fikirler birileri tarafından uygulanırsa hiç şüphesiz oyun daha çekici performansı bakımından iyi hale gelecektir.

YAPILMASI GEREKENLER

Oyunda bulunan eski skill ve efektler

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
(Kırmızı bayrak köy dışarısın da eskiden bulunan fakat daha sonra kaldırılan ağaçları bu yamada bulacaksınız)

kendi dosyalarınızla değiştirip oyuna girerseniz çalışacaktır. Yeni gelen yamalarla ve oyun güncellemeleriyle birlikte bu ağaçlar kaldırıldı fakat eskiden bulunan bu ağaçlar ve bu eski zemin yapısı oyunun nostalji bakımından biraz daha performansını etkileyeceğini düşünüyorum.

Skill ekranı bir fark yaratması lazım herkes artık aynı şeyi yapıyor beta skill window yerine alpha skill window kullanın yani oyunun alfa sürümündeyken çıkartılan penceresini kullanın o daha iyi inanın bana herkes aynı şeyi yaparsa bir fark yaratamazsınız ve bu mümkün olmaz. Bazen de alışılmışın dışına çıkmak gerekir bu zaman da eskiye dönüp diğer detayları incelemekte fayda vardır.

23.jpg

Eski maymun zindanında bulunan yerin dizaynı
gAFGcab.jpg

Eski 1 level kılıç

O2gxbab.jpg

keşiş plaka miğfer başlık & aslan plaka zırh miğfer başlıkları bu şuan hiçbir oyunda mevcut değil fakat LastSamurai23 adlı birisi 0dan tasarlamış olduğu 3d figürü altta görebilirsiniz

0Qx7gab.jpg

CIklgab.jpg

ve yukarda bulunan skilleri sorduğumda kendisine kaçtan satıyorsun dediğimde bana verdiği yanıt 10 bin tl civarı fiyatlara satıyorum dediği oldu. Bu komik fiyata skilleri tek parça halinde alamıyacağınızı ve set halinde sattığını da eklersek almak isteyenlerin acısı giderek katlanacaktır :) ve bu arkadaş kemer sistemini baştan yazdığını söylemiş. Slotta kemerin olmasının yanı sıra görünüşünü de dizaynlamış birisi bunlara elbette emeği olduğu için birşey demiyorum fakat alt üstü skillere bu kadar fiyat biçilmesi gerçekten de doğru mu? olması gereken fiyatın çok çok üstünde bence bana kalırsa almayı düşünmeyin ama yapmaya yani tasarlamaya çalışın harcanmayacak kadar çok para istiyor :)

Eski ikinci köy içinde bulunan iskeletler sonradan oyunda kaybolmuş durumda.

bu9apy2y.jpg.9d203b486caebe4334afcb4dffca7731.jpg

Bayrak oluşturmayı yani karakter oluşturmayı kapatan durduran ve istenildiği zaman tekrardan açılabilecek şekilde ayarlanabilen sistem. Website üzerinden paralı şekilde hesap oluşturulucak ve bayrak seçimi rastgele olacak şansa bağlı. Bu gerçekten de lazım çünkü kırmızı ve sarı bayrakta neredeyse hiç olmayacak kadar az oyuncu var ve diğer bayrakların dengesi bozuluyor. Ban sisteminde düzenleme olacak komple olarak mac ip ban ve normal ban dışında olan bir ban sistemi kullanılacak. Banlanan hesaplar başka veritabanına move edilebilir. Bu şekilde sistemde açık yapamazlar bu yüzden mac ip bana gerek yok. Farklı yollar izlenebilir yine ancak oyuncu birşekilde bu yolları bypass etmeye çalışacaktır oyunun düzenini bozmak için. Sonuç olarak her oyuncu iyi oyuncu değildir ve sonuçta arada çürükler de olacak bunları göz önüne alarak iyi bir önlem alabiliriz. Hwid bypass edilip tekrar karaktere erişim sağlıyanlar yine bir şekilde yolunu bulup hesaba girmenin yolunu bulur.Mevcut veriler diğer başka veritabanına taşınıp mevcut bulunan yerde ki veriler silinirse hiçbir sorun yaşanılacağını zannetmiyorum açıkcası. Özel günlerde yine ban affı olur falan filan oralara hiç girmiyorum nasıl yapacağınızı siz kendiniz karar verin. Ben olsaydı bu gibi şeyler daha iyi olurdu gibisinden tavsiye veriyorum.
Bayrak oluşturma limiti olacak yöneticinin belirlediği değerden daha büyük yada daha fazla kimse hesap oluşturamayacak.
sadece belirlenen değerde bayrak sayısı oluşturulabilecek (oyun içinde bayrak oluşturma yukarıda da dediğim gibi şansa dayalı elde edecek olacağı bayrağı, bu sayede de her bayrak neredeyse eşit şekilde aynı oyuncuya sahip olmuş olacak). Referans sistemi olacak ve referans sisteminden kayıt olan oyuncular ek geliştirme kutusu tarzında eşyalar elde edebilecek. Fakat durum şu ki elde ettikleri eşyalar gerçekten de gerekli eşyalar olacak ve saçma orantıda güllük gülistanlık oyunu bozacak itemlerden oluşmayacak. Oyuna siteden kaydolma sırasında tc kimlik isteyecek bu sayede hilecilerin, bot hesapların toksik oyuncuların önüne geçilmiş olunacak. Ozaman diyecekler kimse oyununu oynamaz diye fakat gerçekten de olması gerekiyor bana zamanla hak vereceksiniz emin olun bu sorunları yaşayacaksınız ve inanın ki oyunda bulunan bir çok toksik oyuncudan hilecilerden ve daha fazla sorundan oyun içerisinde kurtulmuş olacaksınız. Two factory authentication ve telefon numarası zorunlu hale gelecek. Şuan aklıma gelenler bukadar aklıma geldikçe konuya tavsiyelerimi ve paylaşmak istediklerimi ilave edeceğim.

Son düzenleme:
Konu için teşekkürler, sıkılmadan okudum. Eklemek istediklerim şunlar.

"Bu eski skiller ve diğer eklediğiniz görseller 2004 kore betasından kalma, kore dışına hiç çıkmamış dosyalar. " Bu benim duyduğum ki o tasarım resimlerindeki silahların o zamanlarda gerçekten modellendiğine muamma. Ancak kaskların texture'ları packlarde var, demekki zamanında modellenmiş ama heralde bug falan olup kaldırmışlar diye düşünüyorum.

Skillere gelince 10 bin isteyen arkadaşa şaşırdım. Skill effect scriptleri ve animasyonları zaten packlerde var. Ufak bir dokunuşla kullanılabilir. Ancak kaynak tarafında nasıl bir düzenleme gerekir bilmiyorum.

Diğer forumlardan indirdiğim 2005 kore installerı incelemiştim. win10'da kullanılmıyordu, hızlıca sanala winXP kurup dosyalarını almıştım. Elimde var uplayabilirim. Özel bir durum olmadığını söyleyebilirim ama. Şu anki sisteme uyarlamak gereksiz zaman öldürmek olur. (pc2 hiç yok, saçlar falan ayrı değil tek model...gibi gibi.)

Ekran görüntüsü 2022-05-03 202714.png

"Bu eski skiller ve diğer eklediğiniz görseller 2004 kore betasından kalma, kore dışına hiç çıkmamış dosyalar. " Bu benim duyduğum ki o tasarım resimlerindeki silahların o zamanlarda gerçekten modellendiğine muamma. Ancak kaskların texture'ları packlarde var, demekki zamanında modellenmiş ama heralde bug falan olup kaldırmışlar diye düşünüyorum.

Skillere gelince 10 bin isteyen arkadaşa şaşırdım. Skill effect scriptleri ve animasyonları zaten packlerde var. Ufak bir dokunuşla kullanılabilir. Ancak kaynak tarafında nasıl bir düzenleme gerekir bilmiyorum.

Diğer forumlardan indirdiğim 2005 kore installerı incelemiştim. win10'da kullanılmıyordu, hızlıca sanala winXP kurup dosyalarını almıştım. Elimde var uplayabilirim. Özel bir durum olmadığını söyleyebilirim ama. Şu anki sisteme uyarlamak gereksiz zaman öldürmek olur. (pc2 hiç yok, saçlar falan ayrı değil tek model...gibi gibi.)

9934 eklentisini görüntüle
bi up alırım be ulaş reis

9934 eklentisini görüntüle
Rica ederim sevgili dostum, değerli yorumun için de ayrıca çok teşekkür ederim. Ne yazık ki bu skillere biçilen değer çok fazla ve aynı zaman da bu dosyalar dediğin gibi animasyon ve effect scriptleri istemcide mevcut durumda. Yine de almak isteyenler alacağını hiç zannetmiyorum zaten tavsiyede etmem fiyatı dudak uçuklatan türden. Sadece üzerinde modellerde oynamalar yapılmış.. Ve gerçekten de şaşırdım kaldım :oops:

Kendisi elinde 2002 beta istemci dosyalarını yani oyunun ilk halinin olduğunu da söylemekte ayrıca fakat hiç inanasım gelmiyor. Bunca yıldır herkes istemci dosyalarını soruşturdu ve hiçkimse bulamadı yabancı forumlarda yüzlerce konular açıldı fakat dosyalar geçici bir adreste depolandığı için indirilmeye çalışılsa da hiçkimse tarafından maalesef indirilemedi :)

Herkes bulduğu resimlerden birşeyler kopararak ordan alıp burdan alıp yapmak (sökmek) zorunda. Bu döngüyü kırmak zor çünkü milyonda bir ihtimal olan kişilerde zaten paylaşmaz. Bu arada xp de çalıştırmana gerek yok kurulum dosyasını xp uyumluluk modunda çalıştırman gerekiyor ama bundan önce diskte boş alan ayırıp biçimlendirmen, biçimlendirdiğin disk sürücüsü yolunu D diski olacak şekilde ayarlaman gerekiyor. D diskini görmezse setup başlamıyor yada sorunlu başlıyor. Eski istemci dosyalarında her şey tek bir dosyada toplandı diye biliyorum. PC unpack edip detaylı bakarsanız göremediğiniz dosyalarıda farkedeceksiniz. Ek olarak eski oyunda yang kasası var görev butonları yanıp sönmeli aynı oyunda ki mesaj butonu gibi. Elimde 2008 orjinal logini var paylaşılanlara benzemez herkese faydalı olabilmesi adına ilerleyen zamanlarda paylaşmayı düşünüyorum. Herkesin kullandığı 45 sunuculu olan yan yana bende ki alt alta oyundaki sıralama düzeniyle düzgün ilerliyor usb belleğe koymuştum bu akşam paylaşıcam.

Olması gereken giriş arayüzünden ss ;

1651602361909.png

olmaması gereken yan yana olan login ekranı herkesin kullandığı ancak orjinal 2008 logini yukarıdakidir.

Rica ederim sevgili dostum, değerli yorumun için de ayrıca çok teşekkür ederim. Ne yazık ki bu skillere biçilen değer çok fazla ve aynı zaman da bu dosyalar dediğin gibi animasyon ve effect scriptleri istemcide mevcut durumda. Yine de almak isteyenler alacağını hiç zannetmiyorum zaten tavsiyede etmem fiyatı dudak uçuklatan türden. Sadece üzerinde modellerde oynamalar yapılmış.. Ve gerçekten de şaşırdım kaldım :oops:

Kendisi elinde 2002 beta istemci dosyalarını yani oyunun ilk halinin olduğunu da söylemekte ayrıca fakat hiç inanasım gelmiyor. Bunca yıldır herkes istemci dosyalarını soruşturdu ve hiçkimse bulamadı yabancı forumlarda yüzlerce konular açıldı fakat dosyalar geçici bir adreste depolandığı için indirilmeye çalışılsa da hiçkimse tarafından maalesef indirilemedi :)

Herkes bulduğu resimlerden birşeyler kopararak ordan alıp burdan alıp yapmak (sökmek) zorunda. Bu döngüyü kırmak zor çünkü milyonda bir ihtimal olan kişilerde zaten paylaşmaz. Bu arada xp de çalıştırmana gerek yok kurulum dosyasını xp uyumluluk modunda çalıştırman gerekiyor ama bundan önce diskte boş alan ayırıp biçimlendirmen, biçimlendirdiğin disk sürücüsü yolunu D diski olacak şekilde ayarlaman gerekiyor. D diskini görmezse setup başlamıyor yada sorunlu başlıyor. Eski istemci dosyalarında her şey tek bir dosyada toplandı diye biliyorum. PC unpack edip detaylı bakarsanız göremediğiniz dosyalarıda farkedeceksiniz. Ek olarak eski oyunda yang kasası var görev butonları yanıp sönmeli aynı oyunda ki mesaj butonu gibi. Elimde 2008 orjinal logini var paylaşılanlara benzemez herkese faydalı olabilmesi adına ilerleyen zamanlarda paylaşmayı düşünüyorum. Herkesin kullandığı 45 sunuculu olan yan yana bende ki alt alta oyundaki sıralama düzeniyle düzgün ilerliyor usb belleğe koymuştum bu akşam paylaşıcam.

Olması gereken giriş arayüzünden ss ;

9935 eklentisini görüntüle

olmaması gereken yan yana olan login ekranı herkesin kullandığı ancak orjinal 2008 logini yukarıdakidir.
2002'de metin2 mi varmış? bir yaşıma daha girdim. 2003 öncesi internet archive de yok. 2004'de korede ilk çıktı diye biliyorum. 2005'i az önce paylaştım. PC2 yok.

Giriş ekranını dört gözle beliyorum...

. Bu arada xp de çalıştırmana gerek yok kurulum dosyasını xp uyumluluk modunda çalıştırman gerekiyor ama bundan önce diskte boş alan ayırıp biçimlendirmen, biçimlendirdiğin disk sürücüsü yolunu D diski olacak şekilde ayarlaman gerekiyor.
Ben bir ara temiz bir 2008 odaklı çalışırım diye, o yıllara ait ne bulduysam toplamııştım. Çalıştıramamıştım setup'ı D diski falan hepsi var uyumluluk falan denemiştim. Neyse önemsiz zaten sanal makineda o yıllara ait tüm setupları kurup dosyaları aldım zaten sadece 2005 için değil, bilgisayar kirlenmesin diye.

Ben bir ara temiz bir 2008 odaklı çalışırım diye, o yıllara ait ne bulduysam toplamııştım. Çalıştıramamıştım setup'ı D diski falan hepsi var uyumluluk falan denemiştim. Neyse önemsiz zaten sanal makineda o yıllara ait tüm setupları kurup dosyaları aldım zaten sadece 2005 için değil, bilgisayar kirlenmesin diye.

Özellikle birinin bir linkinde (yabancı bir forumda, dilini bile biliyorum o_O)dosyalarını klasörde toplamış, konuda da sadece bir dosya vardı ama upload ettiği site de explorer gibi geri gidebiliyordun. Saatlerce o klasördekileri indirmiştim. benim için altın değerinde. Tonlarca eski dosya. Bakarsın o kasklar çıkar o arşivlerden birinde :poop:

Ekran görüntüsü 2022-05-03 215152.png

Özellikle birinin bir linkinde (yabancı bir forumda, dilini bile biliyorum o_O)dosyalarını klasörde toplamış, konuda da sadece bir dosya vardı ama upload ettiği site de explorer gibi geri gidebiliyordun. Saatlerce o klasördekileri indirmiştim. benim için altın değerinde. Tonlarca eski dosya. Bakarsın o kasklar çıkar o arşivlerden birinde :poop:

9936 eklentisini görüntüle
ya rica etsem bu arşivide paylaşır mısın :D

Ayrıca konuya aşağıdaki linleride ekleyebilirsiniz, eski siteler. Tasarım dızlamak için ideal. Ben archive downloader ile uzantısı jpeg, swf, mp4, rar, zip gibi birşeyler içerebilecek tüm dosyaları indirmiştim. flash dosyalarının içerisinde güzel animasyonlar falan vardı. Forumlarda konu açarken kullanıyorum güzel oluyor...

Son düzenleme:
Ayrıca konuya aşağıdaki linleride ekleyebilirsiniz, eski siteler. Tasarım dızlamak için ideal. Ben archive downloader ile uzantısı jpeg, swf, mp4, rar, zip gibi birşeyler içerebilecek tüm dosyaları indirmiştim. flash dosyalarının içerisinde güzel animasyonlar falan vardı. Forumlarda konu açarken kullanıyorum güzel oluyor...

kaydettim

260 GB dosyayı nasıl paylaşayım. Boş zamanlarımda giriyom geziyom içinde :D kayda değer birşey çıkarsa alıyom. Çoğunlukla kaynak kodları olmayan server fileslar felan var.
abi yüklüyosun megaya bende onu tahminim 1.5 ay sonra yüklüyorum, tabi senin de 3 ayda upload ettiğini varsayarsak, tahminim yeni yıla bu dosyalarla girerim

abi yüklüyosun megaya bende onu tahminim 1.5 ay sonra yüklüyorum, tabi senin de 3 ayda upload ettiğini varsayarsak, tahminim yeni yıla bu dosyalarla girerim
Şöyle söyliyim. Tonlarca dosya tonlarca klasör olduğundan bilgisayar kasıyordu, explorer o ana klasöre yaklaştımmı çıldırıyordu. Ya tıklarda o klasöre girerse diye :LOL: indexleyemiyordu. Ayrıca boyutu çok fazla idi çıkarsam 600GB leri geçer.. Locate32, everything falan kullanamıyordum. Bu yüzden tüm klasörü parçalar halinde hashleyerek ve şifreleyerek yüksek sıkıştırma ile fat32lik yada 1GB lik partlara bölerek arşivlere koydum. Her arşiv şifreli (içinde virüs falan var diye defender siler miler maazallah.) Arşiv içerikleri ve şifreleri sqlite veritabanında, pythonla hash değerini girip veritabanından arşivin bilgilerini falan çekiyom. o kadar özenle arşivlemişim nasıl uplıyım, çocuğum gibi :matrix:

Ekran görüntüsü 2022-05-03 222000.png

Şöyle söyliyim. Tonlarca dosya tonlarca klasör olduğundan bilgisayar kasıyordu, explorer o ana klasöre yaklaştımmı çıldırıyordu. Ya tıklarda o klasöre girerse diye :LOL: indexleyemiyordu. Ayrıca boyutu çok fazla idi çıkarsam 600GB leri geçer.. Locate32, everything falan kullanamıyordum. Bu yüzden tüm klasörü parçalar halinde hashleyerek ve şifreleyerek yüksek sıkıştırma ile fat32lik yada 1GB lik partlara bölerek arşivlere koydum. Her arşiv şifreli (içinde virüs falan var diye defender siler miler maazallah.) Arşiv içerikleri ve şifreleri sqlite veritabanında, pythonla hash değerini girip veritabanından arşivin bilgilerini falan çekiyom. o kadar özenle arşivlemişim nasıl uplıyım, çocuğum gibi :matrix:

9938 eklentisini görüntüle
adres ver canlı canlı görelim reissss

Geri