En Yakın Arkadaşınızın Ateist Olduğunu Öğrendiğinizde Vereceğiniz Tepkiler Ne Olurdu?

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Başlıkta belirttiğim soruyu birçok kişi yaşamıştır. Bende forumda böyle bir sohbet başlığı açmak istiyorum.
En yakın arkadaşınız ateist olduğunu söylüyor. Sizin ona karşı tavrınız ne olurdu, ona neler söylerdiniz ve ileride o kişiye koyacağınız tavır ne olurdu?

Kardeşim herkesin kendi düşüncesi yani isteyen istediği dini seçebilir istediği görüşte olabilir bununla ilgili kimse zorlayamaz herkesin kendi görüşü ve düşüncesidir ama sen cahillik yaparak onun görüşüne saygı duymuyorsan başkadır.

Kardeşim herkesin kendi düşüncesi yani isteyen istediği dini seçebilir istediği görüşte olabilir bununla ilgili kimse zorlayamaz herkesin kendi görüşü ve düşüncesidir ama sen cahillik yaparak onun görüşüne saygı duymuyorsan başkadır.
Kesinlikle haklısın ne yazik ki bu tür olayları ben Müslüman olduğum halde yaşadım. Sonra bir muhabbette Kuranı okuduğumu öğrendiğinde herifler sen mi? diyordu. :D

İşte kardeşim cahil millet yapacak birşey yok geçen haber izledim ateislere ne yapak diyorlar assak, kesek, öldürek, dövek felan diyolar millet kendini akıllı sanıyor oysaki verilmiş şey var herkes istediği dini ve görüşü seçmekde özgürdür.

İşte kardeşim cahil millet yapacak birşey yok geçen haber izledim ateislere ne yapak diyorlar assak, kesek, öldürek, dövek felan diyolar millet kendini akıllı sanıyor oysaki verilmiş şey var herkes istediği dini ve görüşü seçmekde özgürdür.
Böyle yaparak kendilerini cehennem yoluna götürdüklerinin farkında değiller. :( Bu konu hakkında diğer arkadaşlarımızında görüşünü almak istiyorum. :)

Benimde oynadığım oyunda (Allods Online) Ateist olan çok kişi vardı. Ama onlar beni din kardeşlerimden daha iyi anladılar. Deli demediler, uzaylı demediler ama etrafımda olan birçok Müslüman arkadaşım bu saydıklarımdan daha da kötü şeyler söylediği oluyor. :(

Genel olarak tepki verdim ama seni etiketklediğim için sen öyle anladın ayrıca
Dua ettim sadece aldırma iyi niyetle söyledim :)
Sen müslümanın hasısın sana kötü niyetle yaklaşmam aslında kımseye öyle dinen konuşmam sevmem pek :D
Bence bilmeden konuşmamaılydın Müslümanın hası olamam ama Müslüman olabilirim

Geri