Yardım - Efsun değerini alma ve değiştirme | MMO Tutkunları
  1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Merhaba Ziyaretçi,
    Henüz sitemize üye girişi yapmadınız. Sitemizden tam anlamıyla yararlanabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Eğer sitemize daha önceden üye olduysanız, buradan giriş yapabilirsiniz. Sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Duyuruyu Kapat
  3. Merhaba Ziyaretçi, Usta üye alımında bazı maddeler değişti. Sizde güncel halini okumak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.
    Duyuruyu Kapat

Yardım Efsun değerini alma ve değiştirme

'Soru, Cevap ve Yardım' forumunda mithy tarafından 4 Mart 2019 tarihinde açılan konu

1. mithy

mithy Aktif Üye Üye

4
    3
    270
    23 Şubat 2019
    Kütahya
    Merhaba,
    Yeni bir efsun nesnesi yapmak istiyorum. Çalışma şekli şu şekilde olacak;
    Örneğin +0 kılıç. Bu kılıçta 8 güç var. Efsun nesnesini kılıca sürüklediğimde kılıçtaki güç bonusunu kendi istediğim oranda güncellemek istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

2. Whistle

Whistle Sarhoş Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 (Metin2) GM Casro2 (Metin2) Destek

4.949
    1.103
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Forumlarda metin2.tc'nin kullanmış olduğu kadim efsun sistemi var. Ondan yola çıkarak buna benzer bir şey hazırlayabilirsiniz. Lakin bu istediğiniz şey ileri düzey bir uygulama. Kaynak kodları (c++), istemci (c++) ve pack (py) dosyalarına hakim olmakla beraber c++ ve py diline de hakim olmanız gerekiyor. Sen bunu yapabilir misin diyorsan yapabilirim bunu ama baya zaman alır. Zaten burada da sadece alınan hatalara destek oluyoruz. Sıfırdan bir sistem yazma konusunda değil. :)
    Eğer bende bu sistemi yapabilecek bilgim var derseniz ben size izlemeniz gereken yolu anlatabilirim.

mithy, WILDGUARD ve Jexsus bunu beğendi.
  3. mithy

mithy Aktif Üye Üye

4
    3
    270
    23 Şubat 2019
    Kütahya
    Yorumunuz için teşekkürler, c++ ve python ile istediğim şekilde programlama yapabilecek düzeydeyim. Öğrenmek istediğim şey fonksiyon içinde iteme ait verileri veritabanından çekip bunu güncelleyip kaydetmek. İzlemem gereken yolu belirtirseniz sevinirim.

Whistle bunu beğendi.
  4. Whistle

Whistle Sarhoş Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 (Metin2) GM Casro2 (Metin2) Destek

4.949
    1.103
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Metin2’nin sistem yapısı gereği bir eşyaya sürüklenen nesne atıyorum efsun nesnesini bir kılıca sürükledin. Kaynak kodunda o eşyanın özelliklerini alabilirsiniz. Kısaca veritabanından çekmenize gerek yok. Karakter oyuna girişte login olurken zaten veritabanından eşyaları çekip kendi hafızasında tutuyor.
    Game/src/char_item.cpp dosyasını incelerseniz özel nesnelerin eşyalardaki bilgileri nasıl aldığını görebilirsiniz. :)

mithy bunu beğendi.
  5. mithy

mithy Aktif Üye Üye

4
    3
    270
    23 Şubat 2019
    Kütahya
    Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Whistle bunu beğendi.
  6. Whistle

4.949
    1.103
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Önemli değil peki ilerleme var mı?

7. mithy

mithy Aktif Üye Üye

4
    3
    270
    23 Şubat 2019
    Kütahya
    Henüz başlamadım, bitirmem gereken bir website tasarımı var. Bitirdiğim gibi bahsettiğim sistemi yazmaya başlayacağım.

Whistle bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.