Duyan Sağır (Duymamazlık, Duymamazlıktan Gelmek, Duyar Yapmaz)

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Bir kelime vardır. Duyarda belli etmez.
Mesela yoldan arkadaşınız geçer "Hoop! Kerem, Merhaba. :)" duymamış gibi yapıp yürümeye devam eder. En sonunda bağırarak "Kerem beni duymuyor musun." Hayla duymamazlıktan gelirse. Yapacağımız birkaç şey var.

1. Yanına gidip omzuna dokumarak. "Kerem beni duymadın mı."
    Zaten konuşma başlar sonra ya kavga edersiniz yada görüşürüp deyip vedalaşırız.
  2. İnternetten yazışıyorsanız, yazdıklarına yanıt verme.
    Sonra ya yanınıza gelecektir yada sokakta karşılaşırken size bildirecektir. Sizde hesap sorabileceksiniz yada cevap vermemeniz o kişinin umrunda olmaz.
  3. Dışarıda seni çağırıyorsa, duymamazlıktan gel.
    Duymamazlıktan geldiğini anlayınca sizin ne hissettiğini zi anlayacaksın.
  4. Bunu tavsiye etmem, gidip kavga et.
    Dayak yiyebilirsiniz, çevredekilerden azar işitirsiniz. Kavga büyüyüp bıçaklıyada dönüşebilir. (Arkadaşınız bıçak taşıyorsa.) Hastanelik olursunuz yada karakolluk.

Her zaman iyi niyetli olun derim. Öfkeyle kalkan, zararla oturur. Güzel gene iyi niyetle konuşursak sebebini söyler ona görede çözüm bulursunuz.

Ben yolda yürürken dalan bir insanım. Yürürken düşüncelere kapılıyorum. Ek olarak tek olunca hızlı yürüyen birisiyim. O yüzden yolda beni gördüklerinde, seslendikleri zaman ben duymuyorum. Cidden duymuyorum. Okula giderken arkadaşım beni yolda görmüş "Eray" demiş. Ben duymamışım. Okulda bana söyleyince fark ettim.

Birde duyduğunu yapmamak var.
Anne:
Oğlum kalk ekmek al.
Eray: (duymamazlıktan gelir ve cevap vermez.)
Anne: Eray, ekmek al!
Anne: Eraay orada mısın?

Eray'ın Annesi, Eray'ın odasına gider.

Anne: Eray niye yanıt vermiyorsun? Sana sesleniyorum.
Eray: Duymadım anne.
Anne: Tamam. Birazdan yemek yiyecez 2 ekmek al gel.
Eray: Tamam anne. 2 dk sonra giderim. Acil işim var onu yapmam gerek.

10 dk geçer, annesi odaya gelir.

Anne: Daha gitmedin mi? Sen!. Hadi sofrayı kurdum. Ekmek bekliyoruz.
Eray: Tamam anne. Gidip alıyorum.
Ekmek almaya gider.

Bu diyalogdan da anlaşılacağı gibi. Bunada Duyar Yapmaz diyelim.

1. Gelelim sohbet konularına
  2. Hiç duyulmamazlıktan geldiniz mi?
  3. Hiç duymamazlıktan geldiniz mi?
  4. Duyulmamazlıktan gelindiğinde ne hissedersiniz?
  5. Duymamazlıktan gelen arkadaşını ne yaparsınız.
  6. Veee duymamazlıktan geldiğiniz yada duyulmamazlıktan geldiğiniz bir anı yazar mısınız?

2. Evet genellikle abim trafikde cok hırslı olur ona buna makas atcam diye beni dinlemez :)
3. Evet senin gibi :D genellikle anneme yaparım bu işi beni ugraştırmak için çok şey yapmamı ister bende duymamazlıktan gelirim :)
4. genellikle bu abimse söverim o da bana dik dik bakar :D
5. 5 dk sonra içim acaip olur annemin yanına giiderim :)
6. Ben genellikle abimle oyun, araba, hayat muhabbeti yaparım bir gun oyundan girdiydik en son abim öyle bi dalmış ki trafiğe :D dediğime hı hı hı diyordu :D:D bende sonunda sövünce buyur abicim diye cevap verdiydi :)

Geri