[Düşük Özellikli PC İçin] Office Programı | OpenOffice

Kaiser

⋞ 〈 ☪ 〉 ⋟
Yönetici
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Editör
Merhabalar, konuyu özet geçerek anlatmak istiyorum.
Bildiğiniz gibi Microsoft Office programları düşük özellikli bilgisayarlarda bazen ciddi derecede kasmaya neden olabiliyor. Özellikle de metin2 geliştiricileri için item_proto.txt ve mob_proto.txt düzenleme konusunda büyük kolaylık sağlaması açısından, bir alternatif olarak bu yazılımı paylaşmak istedim.

Kısaca; Bildiğiniz Microsoft Office Ailesinin neredeyse birebir aynısı olup, en büyük artısı ücretsiz ve indirme boyutu 100MB civarında olan bir program olmasıdır.

Aşağıdaki görselde örnek bir mob_proto.txt dosyasının açılmış halini görüyorsunuz.
Adsız.jpg

Bilgi:
item_proto.txt ve mob_proto.txt düzenleyeceğiniz zaman;

- Önce Notepad++ ile açın ve CTRL+A ile seçip OpenOffice Calc ekranına yapıştırın. Sorulan soruya direkt evet diyin.
- Düzenlemeniz bittiğinde OpenOffice Calc da CTRL+A yapın ve tümünü kopyalayın. Sonrasında; önceden açmış olduğunuz Notepad++ item_proto.txt veya mob_proto.txt dosyasında da CTRL+A ile seçim yapıp düzenlenmiş halini yapıştırın ve kaydedin. Değişiklikler sorunsuz uygulanmış olacaktır.

Programı resmi sitesinden indirebilirsiniz.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Ek olarak Libre Office var bu da OpenOffice'in açık kaynak kodlarını kullanılarak üretilmiştir. Bu da tamamen ücretsiz. Bunu da buraya koyayım belki birisi yaralanır.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Bi ara staj yaparken dosyalar kaybolmaması için google drive'a eklemiştim. Yerelde çalışan program gibi gayet güzel gösteriyordu.
Yine de dosyayı yükleyip, düzenleyip indirmek zor. Yerel programda çalışmak daha kolay.

Hepsini kullandım excell de dahil tüm progranlar protolarımı bozdu. Hatırlarsanız yanlışlıkla excellden aldığım zırhların item_proto kodları bozuktu ve @Whistle düzeltmişti :( Notepad++ hariç hepsi bozuyor bende

Geri