Donma sıkıntısı

Chiqomt2

Üye
Üye
Farkındayım başlık çok basit bir sorun gibi ama benim sorunum diğer donmalar gibi değil. Kısa zaman önce monster tulpar t5 v20.3 modelinde bir laptop aldım. Sürücüler yazılımlar vs. Herşey güncel merak etmeyin donma sorunu normalde yaşamıyorum. Evde LG markalı modelini tam bilmediğim çokta eski olmayan bir televizyonum var hmdı kablosuyla bilgisayara bağlıyorum ve çift ekran yapıyorum. Windows un yansıtma seçeneklerin de uzat yinele sadece ikinci ekran gibi seçenekler mevcut bu seçeneklerden yineleyi kullanırken bu durumu yaşıyorum film izlerken yada video izlerken 1 saatte yada daha uzun sürede bir kısa süreli donma oluyor eski bilgisayarımda böyle bir durum söz konusu değildi. Mesela uzat seçeneğinde de saatlerce kullanıyorum fakat hiçbir sorun çıkmazken yinele yaptığımda böyle bir donma sorunu ile karşılaşıyorum. Not tv nin ekranı PC ekranının nerdeyse 3 katı diyebilirim şuan tam ölçüler elimde yok. Bilgisayar ekranı 144 Hz TV ise 60Hz. Ve eklemek istediğim bir şey daha var bu her zaman olmuyor mesela bugün 4 5 kere oldu film izlerken ekranda yenile kısmı açıktı ve yaklaşık 1 2 saat aralıklarla bir donma oldu fakat bir kaç gün önce PC yi TV ye bağlayıp yataktan da kablosuz oyun kolu ile bağlanıp saatlerce GTA5 oynadım. Hiç bir problem olmadı. Bu konuda can sıkmalı mıyım ne yapmayalım ve bu problem nerden kaynaklanıyor olabilir nasıl çözebilirim ?
Not: Windows 11 kullanıyorum.

Son düzenleme:
Bence dostum sorun olmaz, ama tavsiyemi almak istiyorsan vereyim belki faydalanırsın. Intel NUC ve diğer mini pc'leri duymuşsundur sanırım. Bilgisayarını bunun yerine kullanacağına onun yerine mini pc kullan hem okuma yazma hızı olarak hemde bir çok yönden performansı daha iyi. Ya da onun yerine raspberry pi custom build with custom ram slot for gaming yaz youtubeye evde buildi yaparım diyosan videonun açıklama kısımlarında oluyor. Oyun için kullanmazsan başka birşey içinde kullanabilirsin proxmox vs esxi server bla bla bla daha çok çeşitlendirilebilir şuan aklıma gelmiyor.

Bence dostum sorun olmaz, ama tavsiyemi almak istiyorsan vereyim belki faydalanırsın. Intel NUC ve diğer mini pc'leri duymuşsundur sanırım. Bilgisayarını bunun yerine kullanacağına onun yerine mini pc kullan hem okuma yazma hızı olarak hemde bir çok yönden performansı daha iyi. Ya da onun yerine raspberry pi custom build with custom ram slot for gaming yaz youtubeye evde buildi yaparım diyosan videonun açıklama kısımlarında oluyor. Oyun için kullanmazsan başka birşey içinde kullanabilirsin proxmox vs esxi server bla bla bla daha çok çeşitlendirilebilir şuan aklıma gelmiyor.
Tavsiyeniz için Teşekkür ederim anladığım kadarıyla garantiye göndermelik, bilgisayar parçalarında vs. Büyük bir sıkıntı yok sanırım.

Geri