Dk Online Başlangıç Rehberi


Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Whistle

Ruhsuz Filozof
Site Yetkilisi
Admin
Yardımsever Üye
Yazar
Mesaj
8.591
Beğeni
3.398
Puan
2.584
Yeni bir oyuna başlarken temel oyun bilgilerine dair fikir sahibi olmak yeni oyunculara büyük kolaylık sağlar. Bu bölümde sağlanana hızlı bilgilendirme yeni oyuncuların DK Online'da sağlam adımlarla ilerlemeleri için yapılmıştır.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.DK Online indirmesi ve oynaması tamamen ücretsiz bir oyundur! Oyun şu anda geliştirme aşamasındadır ancak birbirini bir çok gelişmenin takip edeceği bu fantastik dünyaya kayıt olmak için bu linki kullanabilirsiniz.(___)


Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.Bu ne işe yarıyor? Ve bu? Bu nasıl bir büyüdür? Bilgisayarınızın ekranına bakarken bu soruları görüyorsanız bu bölüm sizin için yararlı olacaktır. Bu kullanıcı arayüzünde gezinmek ve maceranızda size yardımcı olması için bu başlığa bir göz atabilirsiniz.


Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.Böylesine büyük ve geniş bir dünyayı keşfetmek ve daha da derinlere dalmak için oyun kontrollerinin bilinmesi gerekiyor. Bu bölüm, karakterinizi hareketlendirmeyi ve Litos'un çarpıcı ortamının her bir köşesini keşfetmek için tüm ayrıntıları sağlar. Bu bölümde çeşitli ipuçları bulabilir ve simgelerin ne anlama geldiklerini keşfedebilirsiniz.


Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.Oynama tarzın ne? Eğer yakın dövüşü ve kas gücünü tercih ediyorsan bir savaşçı olabilirsin ya da uzak mesafeden yaratıkları ve düşmanları onlar size ulaşmadan önce dağıtıp izlemek mi istersin? Bu bölümde sınıfları inceleyebilir her sınıfın güçlü ve zayıf yönlerine bakıp oynamak istediğin sınıfa karar verebilirsin.


Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.Litos dünyası varlığını tehdit eden bir tehlike ile karşı karşıya. Savaşan ırklar aralarındaki farklılıkları bir kenara koymak ve onların dünya kurtarmak için ise ortak bir düşmana karşı birleşmek zorundadırlar. Bu bölüm dört oynanabilir ırk ve geçmişleri hakkında bilgi sağlar.


Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.DK Online'da PVP (Oyuncu vs Oyuncu) sistemi bölgelere egemen olma hakkı için birliklerin kaleleri kuşatma ve savunma savaşları bulunmaktadır. Bu büyük savaşlara sen de katılabilirsin. Kral olup tüm dost ve düşmanlarının saygısını kazanabilirsin, ayrıca edineceğin ayrıcalıkları da buradan öğrenebilirsin.


Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.DK Online serüvenleriniz boyunca daimi ilişki içinde bulunmak isteyeceğin insanlarla temas halinde kalmayı kolaylaştırır. Bu bölümde bunu nasıl yapacağınızı görebilirsiniz.


Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.Sırt çantanız çabucak dolabilir! Neyse ki her öğenin bir önemi vardır. İster yükseltmek ya da geliştirmek için ister güzel bir paraya satmak ya da ileride kullanmak için eşyalarınızı saklayabilirsiniz.. Bu bölümde bu sürecin nasıl gerçekleşeceğine göz atabilirsiniz.


PREMIUM MAĞAZA


Arkadaşlarının arasında görünümünle ön plana çıkmak ya da oynanışını kolaylaştırmak hatta hızlandırmak mı istiyorsun? Bu Premium Mağaza'da herşey var. Premium Mağaza'da fiyatlar çok sık değişir sık sık takip etmeyi unutma! Bu bölümde satın alma süreci hakkında bilgilendirmeler bulacaksınız..


KARAKTER ARAYÜZÜKullanıcı arayüzünü anlamak oyun deneyimi için çok önemlidir.Bu bölüm önemli bilgiler sağlar.
Karakter Seviyesi:

(1) Sınıf ikonunuzun altında karakterinizin seviyesini görebilirsiniz.
Sağlık ve Mana:

(2) Bu çubuklar karakterinizin genel sağlık ve mana durumunu gösterir. Hasar almak sağlığınızı azaltırken yetenek kullanmak da mananızı azaltır.Eğer ikisi çok düşerse yaşamınız tehlike altındadır.O yüzden iki çubuğa dikkat etmelisiniz.
PvP Statüsü:

(3) İki kılıç birbirine paralel duruyorsa PvP modunda olmadığınızı belirtir.Bu durum sizin güvende olduğunuzu , diğer oyuncuların size saldıramayacağını belirtir.Eğer bu kılıçlara tıklarsanız kılıçlar çapraz hale gelir ve PvP modunuz açık olur.Bunun anlamı eğer size saldırabilecek durumda olan yani PvP modu açık olan birisi varsa saldırabilir, mücadele edebilirsiniz anlamına gelir.
Bufflar:

(4) Bufflar can ve sağlık çubuklarının altındadır.Eğer süresini görmek isterseniz ikonun altında görünmektedir.


İSİM

Hedefin isminin rengi o hedefin durumunu belirler.Eğer isim kırmızıysa hedef saldırgandır ve size saldırabilir eğer sarı ise hedef karakter natüreldir,yani siz saldırmadığınızda size saldırmaz.Yeşil olanlar ise arkadaş canlısı karakterlerdir.
MESAFE

Düşmanınızın ya da arkadaşınızın ne kadar uzaklıkta olduğunu bilmek önemlidir.
MİNİ HARİTA ARAYÜZÜ

Mini harita sizlere harika bilgiler verir,görevlerin yeri,görev teslim edilebilecek kişiler,NPC isimleri,grup üyeleri ikonlarla mini haritada görünür.
GÖREVLER

Maceranıza başladığınızda bir çok görevle karşı karşıya kalacaksınız bu arayüz sizlere görevleriniz hakkında büyük yardımlar sağlayacak.
MENÜ ÇUBUĞU


Ayrıntılı arayüzler için menüyü ve DK Online için size sunulan ayrıntıları gösterir.
(C) Karakter ayrıntı ikonuna tıkladığınızda karakterinizin o anki statlarını ve ekipmanlarını görebilirsiniz.
(K) Karakterinizin yetenekleri -ve Birlik ile sağlanan özellikleri-buradan inceleyebilirsiniz.
(I) Sizin çantanızdır,o anki ekipmanlarıızı, eşyalarınızı görebilir ve taşıyabilirsiniz.
(M) Geniş bir harita açar böylece bulunduğunuz çevredeki geniş alanları görebilirsiniz.M tuşu ile açıp tekrar M tuşu ile kapatabilirsiniz
(J, L) Aktif olan kişisel ve birlik görevlerini gösterir.Hangi görevlerin öne çıkması gerektiğini seçebilir,kişisel olarak ayarlayabilirsiniz. Arkadaş listesi, yeni birisiyle tanıştığınızda onunla iletişim halinde kalmak isterseniz bu ikon ile arkadaş listenize ekleyebilir, çevrimiçi olduğunda onlarla mesajlaşabilirsiniz.
(G) Birliğiniz hakkındaki bilgileri gösterir.Birlikteki rütbenizin bilgisine ve daha bir çok bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
(ESC) Menü seçeneklerini açar.Buradan istediğiniz ayarlamaları yapabilir grafik performansı seçebilir,ses ayarlarını düzenleyebilir ve daha bir çok seçeneğe ulaşabilirsiniz.Ayrıca oyundan ‚‘Çıkış‘‘ seçeneği ile çıkılabilirsiniz.(Ancak siz çıkmayıın!)
İLETİŞİM PENCERESİ


En yüksek oyun tecrübesi için en önemli kısımlarından biri iletişim içinde olmaktır.Çeşitli kanallar sayesinde, konuşmalarınızı iletmeniz gereken yerlere rahatlıkla iletebilirsiniz.Bu sistem oyununuzu kolaylaştırmak için geliştirilmiştir.

SINIFLAR
SAVAŞÇI


Eski zamanlardan beri savaşta temel roller vardır,savaşçıların pozisyonu ön safhalarda durup dövüşmek ve savaşı bitirmektir.Yüksek savunmaları ve güçlü dövüş güçleri onları takımların vazgeçilmezleri yapar.Bu öncüler en güçlü düşmanları bile çelik ve sihirle birleştirdikleri yeteneklerle yok edebilirler.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
ELEMENTAL BÜYÜCÜ


Elemental aranan kadim ejderha sihrini yönetmeyi öğrenmiş ve büyü gücü ile düşmanlarına zarar vermeyi geliştirmişlerdir.Ne kadar yakın dövüşte zayıf olsalar da uzun mesafeden rakiplerini yerle bir edebilirler.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
GÖLGE BÜYÜCÜ


Gölge büyücüleri ejderha büyüsünün yolundan gitmek yerine kendi büyülerine yöneldiler.Onların büyü sanatları Karanlık Dünya'dan gelmekteydi ve bir çok lanetli ve karanlık güçler içeriyordu.Gölge büyücüleri düşmanlarına acı çektirmekte ve onları zayıflatmada ve müttefiklerini güçlendirmede ustalaşmışlardır.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
PALADIN


Paladinler kutsal savaşçılardır.Onlar müttefiklerini güç ve inançla taşıyan ışığın savaşçılarıdır.Paladinler müttefiklerini ve kendilerini güçlendirmek için Tanrıça Dione ile güçlü bir inanç ile birleşmişlerdir.Paladinler savaşa tanrıların onların içlerindeki güçleriyle giderler.IRKLARİNSANLAR


İnsanlar doğal çeviklik ve düzgün fizikleri sayesinde büyük savaşçılar haline geldiler. Olabilecek fiziksel eksikliklerini, rakipsiz bir irade gücünün etkili bir kullanımıyla, azim ve yeniliklerini katarak telafi ederler. Sınır Bölgesi'nin isyankar kabilelerinden gelen insanlar Ledise Krallığı'nın kurulmasıyla Litos diyarındaki bütün politik gelişmelerin merkezi haline gelmişlerdir. Halen genç ve gelişmekte olan bir ırk oldukları düşünülse de insanlık, rakipsiz azim ve uyumluluğuyla önüne çıkan tüm engelleri aşmayı başarmıştır.
ELFLER


Elf ırkı kanında Ejderhalardan miraz kalan esrarlı bir güçe sahiptir. Hernekadar bu Elferden birkaçının yolu Ledise İmparatorluğun’a çıktıysa da da güçlü elemental yaptıklarında güçlü izler bırakmayı başarmışlardır. Pek çoğu elflerin zarif ve narin yaratılışıyla dalga geçmiş olsa da yıllar evvel Kharvag’ın bu diyarlardan sürülmesinde kadim ejderhaların sağladığı gücü kullanmaları sayesinde çoğu kişinin saygınlığını kazanmışlardır. Sadece bir ahmak elfleri ciddiye almaz.
FELYNX


Gizemli Felynx ırkı Kharvag’a karşı verilen savaşın ardından Elf yakınlarının elemental büyülerini terkedip kendilerini tehlikeli gölge büyülerine adadılar. Çarpışmada düşmanlarına doğrudan saldırmak yerine gölge büyüleriyle onları lanetleyip zayıflatırlar. Her ne kadar klişe sanatlar kullanımlarından dolayı bir yanlış anlaşılmaya maruz kalsalar ad yaşadıkları diyarı önemser ve Litos’un geleceği için her savaşı vermeye hazırdırlar.
LYCAN


Yabani Lycan ırkı vahşi doğalarındaki gücü dayanıklılıkla bir araya getirdi. Bu diyarlarda, ejderhalar dışında en büyük etkiyi yaratan ırk bu savaşçı kabilesi oldu. Ancak kibir ve tutuculuk onların felaketi haline gelirken ırklarını kadim bir trajediye sürükledi. Her ne kadar sayıları azaldıysa da yeni nesil Lykan ırkı güç ve kudretlerini birleştirerek kabilelerini geçmiş şanına ulaştırmak için kendilerine sorumluluk almaya başladılar.


KLAVYE VE FARE


KLAVYE HAREKETLERİ

Bilindik birkaç tuş ile karakterinizi klavyeden idare edebilir farenizi diğer hareketler için kullanabilirsiniz.

Bu tuşlardan herhangi biri karakterinizi ilerletir.
Bu tuşlardan herhangi biri karakterinizi geriye doğru götürür.
Bu tuşlardan herhangi biri karakterinizi sola döndürür.
Bu tuşlardan herhangi biri karakterinizi sağa döndürür.

FARE HAREKETLERİ


Eğer karakterinizi fare ile idare etmek isterseniz, DK Online tıkla-git sistemini desteklemektedir. Bölgede herhangi bir yere fareniz ile sol tık yaparsanız karakteriniz o noktaya hareket eder. ‘’M’’ tuşuna basarak haritayı açarsanız ve herhangi bir yere tıklarsanız, karakteriniz o nokrataya otomatik olarak gidecektir.

KISAYOLLARKısayol tuşları : Herhangi bir yetenek ya da eşyayı bu slotlara sürükleyin. Daha sonra ilgili slot tuşlarını kullanarak bağladığınız eşya ya da yeteneği kullanın.
CTRL tuşunu ekleyere ksıayol tuşlarını kullanabilirsiniz. Bağladığınız eşya ya da yeteneğin kullanıldığını göreceksiniz. (CTRL + 1 = C1 hareketinizi tetikler)
ALT tuşunu ekleyere ksıayol tuşlarını kullanabilirsiniz. Bağladığınız eşya ya da yeteneğin kullanıldığını göreceksiniz. (ALT + 1 = A1 hareketinizi tetikler)
Kısayol tuşları : Herhangi bir yetenek ya da eşyayı bu slotlara sürükleyin. Daha sonra ilgili slot tuşlarını kullanarak bağladığınız eşya ya da yeteneği kullanın.
En yakın hedefi seçer.
Otur/Kalk
Zıplama / Binek hareketi
İleri
Geri
Sola Dön
Sağa Dön
Sola Kay
Sağa Kay
Silahı kuşan / bırak


ARAYÜZPencereyi Kapat
Haritayı Aç
Karakter Ekranı
Envanter
Yetenekler
Görevler
İletişim
Birlik
Ekran Görüntüsü Modu


SOHBET KOMUTLARI

Konuştuğunuz son kişiye cevap verir. (tekrar basarak kişileri değiştirebilirsiniz).
Sohbet ekranını / Yazı yazma


GÖREVLERLitos'u merak mı ediyorsunuz? Daha mı güçlü olmak istiyorsunuz ? Litos dünyasını keşfetmeye başladıkça daha çeşitli görevlerle karşılaşacaksınız.Özel bir serüvenci olmak sorgu ve servet avcılığı gerektirir.Başlamadan önce görev türleri nelerdir bunlara bakmak yararlı olacaktır.Buradan bu konu hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
Görev Kategorileri


Senaryo:

Senaryo görevleri ana hikayedir ve sınıflara,ırklara ya da bir bölgeye göre farklılık gösterebilir.Bu görevlere hikayenin gidişine göre diğer görevler takip ederken kendinizi DK Online'da giderek daha güçlü ve daha zengin bulacaksınız.
Normal Görevler:

Normal görevlerin tamamlanması genelde tek bir görev şeklinde verilir,ya da günlük görevler olarak da karşınıza çıkabilir.Normal görevlerde ırklara göre farklılık vb. Durumlar yoktur.
Birlik Görevleri:

Birlik görevleri büyük İtibar Puanı olarak ödüllendirilir.Bazen bu görevler bir zindanı temizlemek,bazen de boss yenerek tamamlanır.Diğer zamanlar bu görevler tekrarlanabilir şekilde de gelebilir.
Farklı anlamı olan bir çok simge türü vardır.Bunları burada ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz.

Görevler Hakkında Genel Bilgilendirme

Size maceranızda yardımcı olacak ve sorunsuz devam etmesini sağlayacak bilgileri buradan öğrenebilirsiniz.
* Görevler serisinin devamlılığı olması için mevcut görevler bitirilmiş olmalıdır.* Birlik görevleri siz birlikteyken aktif olabilir.Eğer birlik görevi almışsanız ancak aldıktan sonra birliği terkederseniz o görev otomatik olarak görev listenizden kaldırılacaktır.* Tekrarlanabilir görevlerin bir limiti vardır o limit dolduğuda yeni görevler açılacaktır listenize eklemeniz için.* Sadece bulunduğunuz bölgeye ait görevlerin yerleri haritada gösterilir eğer uzaklarda da görevleriniz varsa onları da unutmamanız gerekir.* Eğer bir NPC'den görev alıp diğer NPCye götürme görevleri varsa bu tarz görevler onlarla konuşularak tamamlanabilir.Eğer bir kez aktive etmişseniz tekrar bilgi almak için ilk gittiğiniz NPCye gidemezsiniz.* Haritada rahatlıkla bitirdiğiniz (vermeniz gereken),yapmanız gereken ,yaptığınız görevleri bulabilirsiniz.

1. Görevleriniz türüne göre kategoriler altındadır.2. Kategorilerde sınıflandırılmış ve bölgelerine göre belirtilmiştir.3. Kategoriler altında tamamlanmaış veya tamamlanmamış görevleri de görebilirsiniz.4. Görev başlıklar renklerine göre düzenlenmiştir.5. Yapacağınız görevle ilgili herşey burada anlatılmıştır.6. Önemli olan görev nesneleri belirtilen bölümde gösterilmektedir.7. Ödülünüzü seçeceğini görevler ya da ödül olacağınız görevler de vardır.8. Buradaki butonla görevinizi erteleyebilirsiniz.9. Senaryo görevler için ilerleme durumuna göre filtre edilebilir.10. Senaryo görevleri ilerleme durumuna göre filtre edilebilir.
İtibar

Düşmanlara karşı mücadele ederken ekstra ödüller kazanmak istemez misiniz? Sihirli küp sistemi ile itibar puanınızı birçok şeye dönüştürebileceksiniz!

EŞYA ve DEPOLAMAÇantanız:

Litos'un farklı yerlerini gezip gördükçe bir çok eşya toplamış olacaksınız.Bir maceracı asla çantasız olmaz.İşte çantanız hakkında bilmeniz gerekenler:
* Çantanız o anda yanınızda taşıdığınız eşyaları gösterir.* Çanta arayüzünde eşyaların bazılarını ekipman olarak kullanabilir bazılarını ise çıkartabilirsiniz bu tamamen size kalmıştır.* İstemediğiniz eşyaları çöp kutusu ikonuna tıklayarak çantanızda yer açabilirsiniz.* Eğer çantanızda çok fazla eşya taşırsanız çok fazla yükünüz olur.
Sizin için aşağıda kısayolları belirttik:

Sağ klik = Bir eşyayı kullanırsınız ya da giyebilirsiniz.Çift Sol klik = Bİr eşyayı kullanırsınız ya da giyebilirsiniz.Sol klik+Taşıma=Çantanızdaki başka bir yere eşyaları taşıyabilir,ya da silebilirsiniz.Shift+Çift Sol Klik=Eşyanızı satabilir ya da alışveriş yapabilirsiniz.Shift+Çift Sağ Klik=Eşyanızı satabilir ya da alışveriş yapabilirsiniz.
Tılsımlama Nedir?

Eşyalar ve silahlar sizin seviyeniz size yetersiz gelmeye başlayabilir.Bu durumda onları tılsımlayarak güçlendirebilirsiniz.Ancak dikkatli olmalısınız bu riskli bir iştir,başarılı olursanız sorun yok ancak başarısız olursanız eşyanız yok olur. Tılsımlamayı Eşya Tılsımlama Parşömeni ile yapabilirsiniz.Ancak iyi düşünün eşyanız yok olursa geri gelemez.
Parçalamak Nedir?

Zanaatiniz için (giysi yapma,zırh yapma) istemediğiniz bir çok eşyayı parçalara ayırabilir ve çıkan kristal vb. materyalleri kullanabilirsiniz.
* Sadece silahlar ve zırhlar parçalara ayrılabilir.* Kristal ve bonus materyaller elde edersiniz.* Parçalamanın küçük bir karşılığı vardır.* Parçalama işlemi için bir satıcıdan bir çözücü madde almanız gerekmektedir.
Zanaat

İyi donanımlı bir gezginin avantajı fazladır.Kendi ekipmanlarınızı ihtiyacınıza göre yapabilir Litos'ta kendi kendinize hayatta kalabilirsiniz.Zanaat sisteminde yapmak istediğiniz zanaatı yapan bir satıcıya gittiğinizde elinizde gerekli plan ve malzeme varsa yapmak istediğiniz eşyayı yapabilirsiniz.Malzemeleri parçalama sonucu,ya da bir satıcıdan satın alarak toplayabilirsiniz.Bazı eşyalar özel malzemeler ister onları nerelerde bulacağınızı bilmelisiniz.
Depolama

Eşyalarınızı bir depo yöneticisine götürerek orada depolayabilirsiniz.Depoladığınız eşyaları o hesabınızdaki tüm karakterleriniz erişebilir.

 

WILDGUARD

Gerçekleri Paylaşmaya Ne Dersin?
Site Yetkilisi
Yönetici
Grafiker
Yazar
Mesaj
1.525
Beğeni
213
Puan
1.924
Resimlerde yazılar ingilizce fakat oyun şuan full türkçe. Bu bilgiyide ekleyelim.

Teşekkürler konu sabite alındı.
 
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Üst