Çözüldü DevIL Source Static Library Olarak Nasıl Build Edebilirim?

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Evet, bende bi yardım konusu açayım dedim. :)
DevIL source dosyalarını Unix/Freebsd build etmeye çalışıyorum. İndirdiğim dosyaların içinde cmake kullanılarak nasıl build edileceği yazılıyor fakat shared library formatında çıktı veriyor. Yani .so olarak. Ben bunu .a olarak nasıl çıktı verebilirim?

devil build.jpg

her lib gibi (libstdc++.so6) genelde bu şekilde çalışıyor. .a olarak build etmedeki amaç nedir ? Yanlış anlamayın sadece merakımdan soruyorum.

.so olanları projeye bağladığınız çalışabilmesi ekstra olarak lib dosyasına ihtiyaç duyar.
.a ise static librarydir. Bunu projeye dahil ettiğinizde çalışması için ekstra lib dosyasına ihtiyaç yok.

Windows’da ki .lib dosyaları içinde aynı durum.
MT ile kullandığında dll gerekmez ama MD yaparsan dll ister

Ben baya araştırdım ama bulamadım bir türlü. Umarım siz bir şeyler bulabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler :)

Merhaba biraz geç oldu unutmuşum bakmayı :D gerekli source dosyasını freebsd üzerinde Gnumakefile adlı dosyayı açıp en üstüne
GCC = gccVERSION
GXX = g++VERSION

şeklinde version yazan yerleri kendi gcc sürümünüze göre eklersiniz, gcc10'da bir sıkıntı çıkmadı güncel library'lerde.
Build ettiğiniz zaman gmake clean, gmake dep, gmake -j4

Dosyanın içersinide dediğiniz gibi bir lib oluşucaktır.

Evet, bende bi yardım konusu açayım dedim. :)
DevIL source dosyalarını Unix/Freebsd build etmeye çalışıyorum. İndirdiğim dosyaların içinde cmake kullanılarak nasıl build edileceği yazılıyor fakat shared library formatında çıktı veriyor. Yani .so olarak. Ben bunu .a olarak nasıl çıktı verebilirim?

2885 eklentisini görüntüle
yaaa süpersin bende bunun başka bi çeşidini arıyorum rica edelim şu binarinin clientin içindeki tüm dlller ve başka istediği şeyler olsun o binariye bu istediği dosyaları "sourceden" nasıl gömeriz yaa

ama sourcesi olmayan filesler var belki onları kurmak istersek sourceden olmayan sadece 3. parti programlar ile binarinin istediği clientteki tüm dosyaları nasıl gömeriz bu 2 unsuru bizlere konu açıp öğretirmisiniz ya mükemmel olur :)

Merhaba biraz geç oldu unutmuşum bakmayı :D gerekli source dosyasını freebsd üzerinde Gnumakefile adlı dosyayı açıp en üstüne
GCC = gccVERSION
GXX = g++VERSION

şeklinde version yazan yerleri kendi gcc sürümünüze göre eklersiniz, gcc10'da bir sıkıntı çıkmadı güncel library'lerde.
Build ettiğiniz zaman gmake clean, gmake dep, gmake -j4

Dosyanın içersinide dediğiniz gibi bir lib oluşucaktır.
Derlemede bi sorun yok. Static olarak çıktıyı almak gerekiyor. Zaten bunu bir türlü halledemediğim için hazır derlenmiş libleri aldım

Aradan baya geçti ama son durumu açıklıyorum.
Freebsd ports ile istediğim şekilde build ettirebildim.

Detaylara buradan bakabilirsiniz:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri