[ÇÖZÜM] (using password: YES) Hatası ve nedenleri.

SType2

Üye
Editör
Üye

Her konu açtığımda söylediğim gibi ;
Serverleriniza filezilla'dan herhangi bir işlem yapmadan önce o dosyaların bi yedeğini kesinlikle almalısınız.

Hatanın Açıklaması :

PHP:
Mysq için gerçek (yerel) erişim :  erişim kullanıcısı 'Stype2'@ 'localhost' (yerel admin veya ana bilgisayar) için erişim reddedildi

Hatanın Nedenleri :
Bu genellikle channel1 channel2 channel3 channel4 ve game99 klasörlerindeki config dosyalarını editledikten sonra Putty'den bu hatayı alabilirsiniz ;

PHP:
mysql_real_connect: Access denied for user 'Stype2'@'localhost' (using password: YES)

Oluşma etkenleri :

1. Sunucunuzda ddos, firewall, botnet, Itway benzeri koruma dosyaları ekli ise, config gibi oyun port girişlerinin olduğu dosyaları editlerseniz serveriniz otomatik kilitlenir, ''Sunucuya Bağlanırken Hata'' uyarısını alırsınız. Bunun sebebi korumalardan kaynaklanıyor amacı saldırıları önlemek olduğu için serverin girişlerini dondurabiliyor.

2. Diyelimki serverinize map ekliyorsunuz. Bu mapların sizin fileslerinize uygun olup olmadığını öğrenmelisiniz aksitakdirde kaş yapayım derken göz çıkartırsınız. Burdada yine aynı şekilde config dosyasını editliyoruz. Bakın arkadaşlar config dosyası filezilladaki klasörlerimizin içindeki en hassas dosyasıdır en ufak uyumsuz işlem yaparsanız anlatmış olduğum hataların bir benzeriyle burda da karşılaşabilirsiniz. Misal filezilladaki config dosyasını notpad, not defter veya herhangi bi pad dosyasıyla açtığınız zaman kaydederken dosya uzantılarına dikkat etmelisiniz. Config'i her programda açmayınız tavsiyem sadece notpad'da açmanız.

Önemli : Filesimle internetten bulduğum filesin uyumlu olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? sizinki örneğin; files game rev 40250 indirdiğiniz mapın ait olduğu files ise files game rev 38459'dur. Bulduğunuz filesin game rev'ini kesinlikle öğrenin.

Config Hatasının Çözümü ;

1. Yaptığınız işlemleri tekrar gözden geçirin. Eksik yaptığınız yerler veya atladığınız kısımlar olabilir.
2. Baktınız hala düzelmiyor, filezilla'daki eklediğiniz bütün şeyleri kaldırın herşeyi tekrar eski haline getirin.
3. Sorun aynı şekilde devam ediyorsa Config oyun çekirdeğimiz hasara uramıştır. Ftp (filezilla) yedeğiniz var ise yedeklerinizi yeniden kurun.
3. Yedek almadıysanız dediğim gibi config hasarlı veya korumalar serveri kitlemiştir. Sunucuları ve filesleri kendilerine ait olan arkadaşlar korumaları açıp filesi düzelttikten sonra tekrar kapatmaları gerekir.
* Sunucu ve Filesleri kendilerine ait olmayan arkadaşlar kiraladıkları bilişimle görüşüp ftp'den mysql hariç diğerlerinin yedeğinin yüklenmesini isteyiniz. Böyle derseniz nacivatta yaptığınız işlemleri (efsun ayarları, market ayarları hesaplar vs.) silinmesinide önlemiş olursunuz.

Eğer yapıtığınız değişikler bir ekleme değil ise config doyalarınızı tekrardan kontrol edip özellikle ip adreslerinizi düzenlemenizi öneririm eğer ki olumlu sonuca ulaşamazsanız herşey bitmiş değildir biraz türk mantığı kullanarak :)
kullandığınız files sizin düzenlediğiniz files ise yaptığınız aklınızda kalan değişimleri (en azından configleri etkilemeyenleri teker teker yedek almanız daha sonrasında ise;
filesinizin game dosyaları elinizde ise tekrar yükleyip yaptığınız değişiklikleri ekleyebilirsiniz...

Sorun channel klasörlerindeki CONFİG dosyasından kaynaklanıyormuş yani sorun yaşayanlar sadece oradaki IP adresini değiştirmeleri yeterli. Çokk teşekkür ediyorum vermiş olduğun bilgiden dolayı umarım benimle aynı sorunu yaşayan kişilerde bu sorundan kurtulmuş olucaklardır.

Sorun channel klasörlerindeki CONFİG dosyasından kaynaklanıyormuş yani sorun yaşayanlar sadece oradaki IP adresini değiştirmeleri yeterli. Çokk teşekkür ediyorum vermiş olduğun bilgiden dolayı umarım benimle aynı sorunu yaşayan kişilerde bu sorundan kurtulmuş olucaklardır.

Asıl ben teşekkür ederim Whistle yorumunda belirtmeseydi aklıma gelmezdi sorun :)

Asıl ben teşekkür ederim Whistle yorumunda belirtmeseydi aklıma gelmezdi sorun :)
Aklıma ilk gelen configler oldu benimde. :D Sorunun detaylı çözümünü paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Konuyu açıklama biçiminiz, Türkçeyi kullanma biçiminizde göz önünde bulundurarak bu konuyu sabitliyorum.
@mcDynamic sorununuz çözüldüğü üzere açtığınız yardım konusunu çözüldü olarak işaretliyorum. :)

Aklıma ilk gelen configler oldu benimde. :D Sorunun detaylı çözümünü paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Konuyu açıklama biçiminiz, Türkçeyi kullanma biçiminizde göz önünde bulundurarak bu konuyu sabitliyorum.
@mcDynamic sorununuz çözüldüğü üzere açtığınız yardım konusunu çözüldü olarak işaretliyorum. :)

Çok Teşekkür ederim şuan için aklımda oluşabilecek bütün hataları en azından aklıma gelenleri derlemek var bakalım :)

Geri