Yardım - client syserr | MMO Tutkunları
  1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Merhaba Ziyaretçi,
    Henüz sitemize üye girişi yapmadınız. Sitemizden tam anlamıyla yararlanabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Eğer sitemize daha önceden üye olduysanız, buradan giriş yapabilirsiniz. Sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Duyuruyu Kapat
  3. Merhaba Ziyaretçi, Usta üye alımında bazı maddeler değişti. Siz de güncel halini okumak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.
    Duyuruyu Kapat
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Sitemizin idari anlamda düzgün işleyebilmesi için yönetime yardımcı olacak gönüllüler aranıyor. Eğer beklenen kriterleri karşılıyorsanız moderatör olmak için başvuru formunu doldurabilirsiniz.
    Detaylar: Moderatör Alımları İçin Tıklayınız
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
Merhaba Ziyaretçi,
İçerik üreticilerinin güvencesi olan temel telif hakkı sistemi forumumuzda kullanıma sunulmuştur. Telif hakkı ile ilgili detaylı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz: bu linke tıklayarak konuya erişebilirsiniz

Yardım client syserr

'Soru, Cevap ve Yardım' forumunda Trashy tarafından 8 Ocak 2020 tarihinde açılan konu

1. Trashy

Trashy Aktif Üye Üye

88
    39
    426
    28 Haziran 2017
    Ankara, Türkiye
    0108 05:24:15275 :: ResourceManager::GetResourcePointer: NOT SUPPORT FILE season1\npc\backchon\ridack_2
    0108 05:24:15275 :: ResourceManager::GetResourcePointer: NOT SUPPORT FILE season1\npc\backchon\ridack_0

Böyle bir hata alıyorum ne yapmalıyım hata veren klasöre giriyorum ridack_0 diye bir dosya yok

2. Whistle

Whistle Sarhoş Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 (Metin2) GM Casro2 (Metin2) Destek

5.467
    1.360
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Zaten hata böyle bir dosya bulamadığını söylüyor. :) Çözmek için listede ki dosyaları başka fileslerden alıp kendi packinize eklemeniz gerekli.

3. Trashy

Trashy Aktif Üye Üye

88
    39
    426
    28 Haziran 2017
    Ankara, Türkiye
    Bi kaç filese baktım böyle dosyalar yok

4. Whistle

Whistle Sarhoş Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 (Metin2) GM Casro2 (Metin2) Destek

5.467
    1.360
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    mob_proto’dan backgron tanımlanmış mobları aratabilir misiniz? Bakalım hangi moba bağlı bu dosya

5. Trashy

Trashy Aktif Üye Üye

88
    39
    426
    28 Haziran 2017
    Ankara, Türkiye
    sadece onda vermiyor bu arada mesela mavi 1 deyken bu gibi
    0108 22:41:29374 :: ResourceManager::GetResourcePointer: NOT SUPPORT FILE season1\npc\yejin\ridack_2
    0108 22:41:29374 :: ResourceManager::GetResourcePointer: NOT SUPPORT FILE season1\npc\yejin\ridack_0
    birde game core syserr var Ticarette para verince geliyor
    SYSERR: Jan 8 22:38:28 :: Exchange: [OVERFLOW_GOLD] ELK_ADD (1819569695) id 10106 name Trashy
    bu

6. Whistle

5.467
    1.360
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Hatanın sebebi dosyaların eksik olması. Hatada mobların modellerinin bulunduğu klasör ismi var. Onları mob_proto’dan aratıp hangi moblar olduğunu bulabilirsiniz.
    Güncel bir filesi indirerek tüm pack dosyalarını açıp ilgili dosyaları aratabilirsiniz.

7. Trashy

Trashy Aktif Üye Üye

88
    39
    426
    28 Haziran 2017
    Ankara, Türkiye
    mob_proto txt kullanıyorum ben aratıyorum fakat yejin felan ilgili satırlar yok birde
    SYSERR: Jan 8 22:38:28 :: Exchange: [OVERFLOW_GOLD] ELK_ADD (1819569695) id 10106 name Trashy ile ilgili bilginiz var mı ?

8. Whistle

5.467
    1.360
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Client ile serverde ki protolar aynı mı?

Kod (C++):
    1.                 if (GOLD_MAX <= nTotalGold)
    2.                 {
    3.                     ch->ChatPacket(CHAT_TYPE_INFO, LC_TEXT("상대방의 총금액이 20억 냥을 초과하여 거래를 할수가 없습니다.."));
    4.  
    5.                     sys_err("[OVERFLOW_GOLD] ELK_ADD (%u) id %u name %s ",
    6.                             ch->GetExchange()->GetCompany()->GetOwner()->GetGold(),
    7.                             ch->GetExchange()->GetCompany()->GetOwner()->GetPlayerID(),
    8.                                ch->GetExchange()->GetCompany()->GetOwner()->GetName());
    9.  
    10.                     return;
    11.                 }
    Yukarıda ki koda göre maksimum miktarı geçecek şekilde yang verildiğinde bu syserr oluşturuyor ama game.core vermesine sebep değil. core'yi başka bir nedenden dolayı vermiş olabilir. Gene de şu konuda anlatılanları uygulayarak neden core verdiğini anlayamaya çalışabilirsiniz: Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız...

9. Trashy

Trashy Aktif Üye Üye

88
    39
    426
    28 Haziran 2017
    Ankara, Türkiye
    anladığım kadarıyla problem şu ben yeni ticaret penceresini ekledim benimki eski küçük olandı onda max 9m veriliyordu bunda ise daha fazla konuluyor sanırım srcden bu uyarı 9mden yukarısını verdiğimiz zaman bu uyarı çıksın olarak ayarlı ondan syserr veriyor game core yazmışım game syserr yazacaktım core vermiyor yani

kısacası şuanda ne yapmam gerekiyor 1t 2 t ticarete konulabiliyor tabi karşıdaki kişinin parası verilen parayla beraber 2tyi geçmiyorsa.
    srcden ticarette xxx para verilince syserr göster olarak ayarlı biz bu xxx sayısını nasıl yükselteceğiz

Whistle bunu beğendi.
  10. Whistle

5.467
    1.360
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Zaten bilerek eklenmiş bir uyarı kodu. Core veriyor yazdığınızda anlam verememiştim. Bu kaydı önemsemenize pek gerek yok. Sadece bilgilendirme amaçlı. Karşı tarafın yang miktarı ile sizin vermek istediğiniz yang miktarı sınırı geçiyorsa ticarete yang eklenmesine izin vermeyecek.

11. Trashy

Trashy Aktif Üye Üye

88
    39
    426
    28 Haziran 2017
    Ankara, Türkiye
    uyarı vermesi problem değilde syserr olarak gözükmesi canımı sıkıyor :D biraz takıntılıyımda oyun içi uyarısı felan çalışıyorda neden syserr olarak veriyor

birde client game protoları aynı

Whistle bunu beğendi.
  12. Whistle

5.467
    1.360
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Aynı kafadayız bende gördüğüm en ufak şeyin kaynağını bulmak isterim. Eğer çok rahatsız ediyorsa ticarete tek seferde koyulacak yang limitini düşürebilirsiniz.

Protoların aynı olduğu halde bu klasör isimlerine sahip mob olmaması ilginç. Hangi filesi kullanıyorsunuz?

13. Trashy

Trashy Aktif Üye Üye

88
    39
    426
    28 Haziran 2017
    Ankara, Türkiye
    herhangi birinin filesi değil kendim geliştiriyorum birde limiti düşürmek yerine hangi limitte hatayı vereceği kısmı ayarlasak olmuyor mu

Whistle bunu beğendi.
  14. Whistle

5.467
    1.360
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Kaynak kodlarında gold için dword ayarlanmış. 2t zaten en üst limit. Bu yüzden sadece GOLD_MAX değerini arttırarak yapamazsınız. Birçok yerde düzenleme gerekiyor. Forumlarda max yang diye aratırsanız bulabilirsiniz.

15. Trashy

Trashy Aktif Üye Üye

88
    39
    426
    28 Haziran 2017
    Ankara, Türkiye
    Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız... bunu yapmam syserri çözecekmidir ?

16. Whistle

5.467
    1.360
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    O syserri gene hep vermeye devam edecek. Karşıdaki kişi 999t varsa ve siz 10t daha vermek isterseniz aynı sonuç olacak. Bu tür sistemler baya detaylı işlem gerektiriyor. Yapmak istiyorsanız yapın. Beraberinde sorunlar da çıkartabilir

17. Trashy

Trashy Aktif Üye Üye

88
    39
    426
    28 Haziran 2017
    Ankara, Türkiye
    0108 05:24:15275 :: ResourceManager::GetResourcePointer: NOT SUPPORT FILE season1\npc\backchon\ridack_2
    0108 05:24:15275 :: ResourceManager::GetResourcePointer: NOT SUPPORT FILE season1\npc\backchon\ridack_0
    çözümünü hala bulamadım konu güncel

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.