Client fps drop sorunu düzeltme, loading hızlı yüklenme C++

mertlevis

discord: mertlevis
Premium Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar,
Tüm metin fileslerde ortak bir sorun vardır.
Oyun önce "d:/ymir work" klasöründeki dosyaları yükler ve D harfli bir dvd / cd-rom'unuz varsa oyun çok yavaş yüklenir ve büyük fps düşüşleri olur. (bazı oyuncular için oyun oynanamaz olabilir)

Bu çözümü kullanarak:
1. Oyun artık d:/ymir work dosyalarını yüklemeyecek.
2. İstemci daha hızlı açılır, dosyaları daha hızlı yükler.
3. Daha az fps düşmesi yaşanır, dolayısıyla client kasma donma minumuma inmiş olur.

EterPackManager.cpp açılır
aratılır
C++:
bool CEterPackManager::Get(CMappedFile & rMappedFile, const char * c_szFileName, LPCVOID * pData)

Komple Değiştir

C++:
bool CEterPackManager::Get(CMappedFile & rMappedFile, const char * c_szFileName, LPCVOID * pData)
{
    if (m_iSearchMode == SEARCH_PACK_FIRST)
    {
        if (GetFromPack(rMappedFile, c_szFileName, pData))
            return true;

if (c_szFileName[1] != ':' && GetFromFile(rMappedFile, c_szFileName, pData))
        {
            TraceError("%s", c_szFileName);
            return true;
        }
    }

if (m_iSearchMode == SEARCH_FILE_FIRST)
    {
        if (GetFromFile(rMappedFile, c_szFileName, pData))
            return true;

return GetFromPack(rMappedFile, c_szFileName, pData);
    }

return false;
}

Aratılır
C++:
bool CEterPackManager::isExist(const char * c_szFileName)

değiştir
C++:
bool CEterPackManager::isExist(const char * c_szFileName)
{
    return isExistInPack(c_szFileName);
}

UserInterface içindeki bPackFirst değerini packlerin d:/ konumundan yüklenmesi için false yapmalısınız. true yaparsanız yüklenmeyecektir.

C++:
bool bPackFirst = TRUE;
bPackFirst = TRUE;

iyi forumlar.

Bu konu içeriği,
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
kaynağından çevrilmiştir.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Önceki hali ve Sonraki hali şeklinde kanıt sunulsaydı konu daha iyi olabilirdi.
Teşekkürler.

Kendi alt yapı filesimde bu şekilde kullanıyorum zaten, birazdan konu için sıfır bir files üzerinde deneme yapıp gerekli test sonuçlarını paylaşırım :)

denemek için yapayım dedim
  1. bool bPackFirst = TRUE;
  2. bPackFirst = TRUE;
Şu değer bende zaten turu false mi yapmalıydık?

@Reached kaynak linkini gönderdiğiniz için teşekkürler. İnsanların emeklerine saygı gösterdiğimiz sürece bu alandaki bilgili kişiler daha fazla içerik paylaşacaktır.
16 eylül 2019 tarihinde yayınladığımız Duyuru : - MMO Tutkunları Telif Hakları Bildirisi 'nde bu sistemin ilk adımı ve altyapısı oluşturulmuştur. Daha sonrasında bu kuralların kapsamını genişleterek 20 mart 2020 tarihinde şöyle bi duyuru yaptık. Duyuru : - Kopya İçerikler ve Yeni Kural İhlalleri Hakkında Bilgilendirme

Bu her iki duyuru şunu söylüyor. Eğer içeriğiniz özgün değilse kaynak belirtmek zorunludur. Kaynağı belirtirken de ilk paylaşılan siteye ait olmalı aksi halde reklam sebebi ile kaynak urlsi silinir. Bana gönderdiğiniz urli inceledim ve bu konu ile o linkteki içerik birebir uyuşmaktadır. Fakat yaptığım araştırmalar sonucu bu kodların ilk çıktığı yer yabancı bir siteye ait. Linki:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

@kabayoo sitemize sunduğunuz katkılar için minnetarız. Siz bu konuyu açmasaydınız ben bu düzenlemeyi öğrenemeyecektim. Fakat mümkünse kaynak belirtiniz. Kaynak belirtirken aklınızda kalan sorular olursa site yetkililerimize özel mesaj atarak bilgi alabilirsiniz.

İşin özeti. Kaynak urlsi konuya dahil edilmiştir.

Kendi alt yapı filesimde bu şekilde kullanıyorum zaten, birazdan konu için sıfır bir files üzerinde deneme yapıp gerekli test sonuçlarını paylaşırım :)
İçeriğin zenginleşmesi açısından iyi olacağını düşünüyorum. :)

Bu sistem eklendikten hemen sonra syser'a 2 satır düşmekte çözen varmı ?

0203 14:09:13641 :: mark\10_0.tga
0203 14:09:13665 :: BGM/enter_the_east.mp3

UserInterFace içerisindeki değerleri FALSE olarak mı çalıştırmam gerekiyor?
bool bPackFirst = TRUE;
bPackFirst = TRUE;

Geri