Çözüldü Chat hakkında yardım

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

MEKA

Discord: mekaprojects
Site yetkilisi
Süper Moderatör
Premium Üye
Grafiker
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Merhaba serverimde all chatten yazı yazarken şu şekil olsun istiyorum
1. Seçenek
gP344L.png
[PM] [Lv. 120] NICK :
Şeklinde yapmamda yardımcı olurmusunuz ?

Not
gP344L.png
[Lv. 120] NICK : [PM] : şekilde olmamalı​

Bunla ilgili düzenlemeleri içeren kodlar sitelerde paylaşılmıştı. Araştırarak bulabilirsiniz.

Bunla ilgili düzenlemeleri içeren kodlar sitelerde paylaşılmıştı. Araştırarak bulabilirsiniz.
evet bulup 1 tanesini yaptım fakat PM eklemeli yok pythondan ekli var bende onuda isim önüne nasıl alacağım bilmiyorum NICK : [PM] : şeklinde oluyor

Kısa bi google araması ile bir sürü sonuç buldum.
Şuradan bakabilirsiniz:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Diff kısmını es geçin sadece python kısmını yapabilirsiniz. :)

bende onları buldum zaten fakat ismin önünde ekli gerisine alamıyorum :D
O şekilde yapmak için kaynak kodunda düzenleme yapmanız gerekli. :/
Çünkü oyuncu adı server kısmında mesaja ekleniyor.
input_main.cpp;
C++:
int len = snprintf(chatbuf, sizeof(chatbuf), "%s : %s", ch->GetName(), buf);

Örnek konuda gösterilen mantığı cpp'ye uyarlayarak yapabilirsiniz.

Çözüm
O şekilde yapmak için kaynak kodunda düzenleme yapmanız gerekli. :/
Çünkü oyuncu adı server kısmında mesaja ekleniyor.
input_main.cpp;
C++:
int len = snprintf(chatbuf, sizeof(chatbuf), "%s : %s", ch->GetName(), buf);

Örnek konuda gösterilen mantığı cpp'ye uyarlayarak yapabilirsiniz.
Uyarlamak konusunda bilgim yok ta müsait bi zamanda yardımcı olur musunuz ? veya öyle bir paylaşım yaparmısınız herkes yararlansın

Paylaşım yapabilirim. İsterseniz bu yöntemi kullanan filesler indiripte nasıl yapıldığına bakabilirsiniz. Önemli olan uğraşıp kendinizin yapması. En iyi öğrenme yoludur. :)

Paylaşım yapabilirim. İsterseniz bu yöntemi kullanan filesler indiripte nasıl yapıldığına bakabilirsiniz. Önemli olan uğraşıp kendinizin yapması. En iyi öğrenme yoludur. :)
bişeyler yapıyorumda
Kod:
input_main.cpp: In member function 'int CInputMain::Chat(CHARACTER*, const char*, size_t)':
input_main.cpp:795: warning: unused variable 'len_global'
input_main.cpp:799: warning: unused variable 'len_global'
böyle bi warning var buildde sıkıntısı yok fakat çözmek isterim bilginiz varsa

Build olduktan sonra düzgün çalışıyorsa sorun yoktur.

Build olduktan sonra düzgün çalışıyorsa sorun yoktur.
Tam olarak istediğim şeyi yaptım biraz uzun sürdü fakat yaptım :D isim üzerine tıklayınca pm atılıyor
birde o warningi kapatmadan ben rahat edemem :D filesimde 1 tane bile warning yok şuan gizli değil bu arada hepsi çözüldü :D

Not : isimde argo içerdiği için karaladım
00MmMR.png

Dosya Eklentileri

• sohbet.jpg
    sohbet.jpg
    62,1 KB · Gösterim: 120
Süpersin. :)
Uyarıyı cpp sitelerinde aratıp sebebini bulabilirsin.

Süpersin. :)
Uyarıyı cpp sitelerinde aratıp sebebini bulabilirsin.
aklımda bi kaç yöntem var onları deneyerek çözmeyi deniyecem cpp siteleri derken nasıl aratmam lazım internette o siteleri bulmam için

Hata mesajını aratırsanız c++ ile ilgilenen kişilerin açtığı yardım konularını bulabilirsiniz ama genelde yabancı siteler oluyor.
Kod:
Bu hata kritik bir sorun değil. Sistem düzgün çalışıyorsa sorun olmaz ama hata mesajı şunu diyor. len_global değişkenini oluşturmuşsun ama başka yerde kullanmamışsın. Bu değişkenin kullanıp kullanılmadığını kontrol eder misiniz?

Eğer başka bir yerde kullanılmıyorsa len_global yazan yerleri len olarak değiştiriniz ve sonrasında sistemin çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.

Hata mesajını aratırsanız c++ ile ilgilenen kişilerin açtığı yardım konularını bulabilirsiniz ama genelde yabancı siteler oluyor.
Kod:
Bu hata kritik bir sorun değil. Sistem düzgün çalışıyorsa sorun olmaz ama hata mesajı şunu diyor. len_global değişkenini oluşturmuşsun ama başka yerde kullanmamışsın. Bu değişkenin kullanıp kullanılmadığını kontrol eder misiniz?

Eğer başka bir yerde kullanılmıyorsa len_global yazan yerleri len olarak değiştiriniz ve sonrasında sistemin çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz.
Gerek kalmadı çözdüm ben yazmayı unuttum

Çözüldüğüne göre konuyu çözüldü işaretliyorum. İsterseniz nasıl çözdüğünüzü konunuza ekleyebilirseniz. Aynı sorunları yaşayanlar için bir kaynak olur. :)

Çözümü
int len_global ile başlayan kodu
len olarak değiştiriyoruz herhangi bi sorun çıkarmadan warning kalkmış oluyor

Gerek kalmadı diye yazınca bende farklı bir yol ile çözdünüz sandım. Çözümü paylaştığınız için teşekkür ederim. :) Sizin için uygunsa konuyu kilitleyebilirim.

Gerek kalmadı diye yazınca bende farklı bir yol ile çözdünüz sandım. Çözümü paylaştığınız için teşekkür ederim. :) Sizin için uygunsa konuyu kilitleyebilirim.
tabi kilitleyebilirsiniz siz yazmadan ben uğraşıyordum bu arada len_globalı len olarak değiştirin demişsiniz int len olarak kullanınca yine aynı wariningi alacaklardır int ide kaldırıp direk len olarak kullanmaları gerekiyor

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri