Çözüldü CH Atma Sorunu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Yusty

Üye
Üye
Öncelikle Cumanız mübarek olsun.
Uzun süredir uzaklardaydım kendi sunucumu bir aksaklıktan dolayı açamadım ve bütün emekler koskoca 1 ay heba olmuştu ama içimdeki bu isteği öldüremedim tekrardan döndüm.:)
Sorun şu ki oyun içerisinde zamana bağlı questler aşağıdaki mesela; Böyle otomatik olan sistemler sunucuda CH atmasına neden olur mu?
Lua (Quest):
when yd_oto_drop.server_timer begin
            local saat = tonumber(os.date("%H"))
            local time = os.date("%X")
            local gun = tostring(os.date("%A"))
            if (gun == "Saturday" and time == "00:00:00") then
                __give_empire_priv(0, 1, 1000, 60*60*24*2)
                __give_empire_priv(0, 2, 1000, 60*60*24*2)
                __give_empire_priv(0, 4, 1000, 60*60*24*2)
            elseif(gun == "Monday" and time == "00:00:00") then
                __give_empire_priv(0, 1, 200, 60*60*24*5)
                __give_empire_priv(0, 2, 200, 60*60*24*5)
                __give_empire_priv(0, 4, 200, 60*60*24*5)               
            end
        end

Çözüm
Oyunun kanalları düştüğünde şu işlemleri yapar mısınız?
Syserr hatalarına bakmak için: Yardım Almadan Önce Bu Konuyu Okuyunuz! Syserr Nedir?
Game.core içindeki hatalara bakmak için: game.core Dosyasında Yazan Hataları Öğrenmek

Hatanın tam kaynağını bu şekilde öğrenebiliriz.
Ben söyleyeyim mi hatayı türkçe olarak ama.:)
Birden fazla timer'ın olması çakışmaya neden oluyor ve dediğiniz gibi oyun koruma amaçlı kanalları kapatıyor. Nereden vardım bu kanıya;
Dün akşam saat 21:20'den beridir tek timer ile quest çalışıyor ve şuan hala sunucu açık kapanmamış. Normalde 2-3 saat içinde kanallar kapanıyor. Teşekkür ederim.:)
oto event sistemi de bu mantıkla çalışıyor. Serverimde oto event yüzünden herhangi bir ch çökmesine rastlamadım. Kullanılabilir :)

Questlerdeki hatalı kodlar kanalların düşmesine sebep olur. Her programlamada olduğu gibi metin2'ninde hatalı bir işlem sonucu kendini güvenliğe alıp kapatmasını sağlıyor. Eğer kendisini kapatmazsa serverde kalıcı hatalar meydana gelebilir.
Böyle bir durum yaşandığında game.core verir ve syserr verir.
Syserr hatalarına bakmak için: Yardım Almadan Önce Bu Konuyu Okuyunuz! Syserr Nedir?
Game.core içindeki hatalara bakmak için: game.core Dosyasında Yazan Hataları Öğrenmek

2 firma değiştirdim iki firmada da yukarı koddan dolayı CH'lerde atma sorunu çıktı. Kendi sunucunuzda kullandığınız sistemi paylaşma imkanınız var mı acaba?

Casro2 server için kullanılan mevcut sistemleri paylaşma yetkim ne yazık ki yok. Yönetim ekibi kararı bu yöndedir. Bu tür otomatik event questleri forumlarda paylaşılmış durumda. Eğer bu kodlardan dolayı serverinizde ch düşmesi yaşanıyorsa bir önceki mesajımda verdiğim konulara bakarak hata kayıtlarını buradan bizimle paylaşın. Belki sorunu bulabiliriz. ;)

Kendi serverimde mevcut olarak kullandığım otomatik event sisteminde priv desteği ne yazık ki yok. Sadece normal etkinlikleri açıp kapatabiliyor.

Questlerdeki hatalı kodlar kanalların düşmesine sebep olur. Her programlamada olduğu gibi metin2'ninde hatalı bir işlem sonucu kendini güvenliğe alıp kapatmasını sağlıyor. Eğer kendisini kapatmazsa serverde kalıcı hatalar meydana gelebilir.
Böyle bir durum yaşandığında game.core verir ve syserr verir.
Lua (Quest):
            clear_server_timer("yd_oto_event")
            server_loop_timer("yd_oto_event",1)

clear_server_timer("yd_oto_drop")
            server_loop_timer("yd_oto_drop",1)

clear_server_timer("auto_notice")
            server_loop_timer("auto_notice",1)
Birden fazla timer atmaya sebep olur mu sizce?

Tek timer üzerinden işlem yapmaya çalıştınız mı? Quest flagları kullanın. Sadece süre kısmı timerda olsun.

Notice kısmının kodlarını da paylaşabilir misiniz? Not kısmından da kaynaklı olabilir.
when auto_notice.server_timer begin

Aşağıdaki gibi.
Lua (Quest):
when auto_notice.server_timer begin
        local time = os.date("%X")
        local day = os.date("%w")
            if time == "02:00:00" or time == "06:00:00" or time == "10:00:00" or time == "14:00:00" or time == "17:59:00" or time == "21:59:00" then
            notice_all("YustyMt2 Resmi facebook sayfamýz sizlerle!")
            notice_all("http://www.facebook.com/YustyMt2 ")
            notice_all("Sayfamýzýn hayraný ol, paylaþýmlarý kaçýrma! ")
            end
            if time == "00:30:00" or time == "01:30:00" or time == "02:30:00" or time == "03:30:00" or time == "04:30:00" or time == "05:30:00" or time == "06:30:00" or time == "07:30:00" or time == "08:30:00" or time == "09:30:00" or time == "10:30:00" or time == "11:30:00" or time == "12:30:00" or time == "13:30:00" or time == "14:30:00" or time == "15:30:00" or time == "16:30:00" or time == "17:30:00" or time == "18:30:00" or time == "19:30:00" or time == "20:30:00" or time == "21:30:00" or time == "22:30:00" or time == "23:30:00" then
            notice_all("YustyMt2 Editsiz Orta Server!")
            notice_all("Anasayfa: www.yustymt2.com")
            notice_all("Forum: forum.yustymt2.com")
            notice_all("Facebook: www.facebook.com/YustyMt2")
            end
        end

Oyunun kanalları düştüğünde şu işlemleri yapar mısınız?

Hatanın tam kaynağını bu şekilde öğrenebiliriz.
Ben söyleyeyim mi hatayı türkçe olarak ama.:)
Birden fazla timer'ın olması çakışmaya neden oluyor ve dediğiniz gibi oyun koruma amaçlı kanalları kapatıyor. Nereden vardım bu kanıya;
Dün akşam saat 21:20'den beridir tek timer ile quest çalışıyor ve şuan hala sunucu açık kapanmamış. Normalde 2-3 saat içinde kanallar kapanıyor. Teşekkür ederim.:)

Çözüm
Sadece tahmini çözüm önerisiydi. Net olarak hatanın çözümüne ulaşmak için hata kayıtlarından faydalanmak gerek. ;)
Sorununuz çözüldüyse isterseniz konuyu çözüldü olarak işaretleyim.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri