Cengiz Han 2 Başlangıç Rehberi

Whistle

Ruhsuz Filozof
Site yetkilisi
Admin
Geliştirici
Yardımsever Üye
Mesaj
10.870
Beğeni
8.680
Puan
5.864
Cengizhan 2 Başlangıç Rehberi

Son zamanların en popüler MMORPG oyunlarından birisi Cengiz Han 2, Joygame‘nin en gözde oyunları sıralamasında Wolf Team’den sonra ikinci sırada yer alıyor. Özellikle Türk tarihini konu alan hikayesi ile Türk oyuncularının kalbini kazanmış durumda.

Şimdi bu güzel oyunun başlangıç rehberini yapmamak Oyungünlüğü Fre to play portalına yakışmaz. Az zaman önce ilk bakış incelemesini de yayınlamıştık hatırlarsanız. O incelemeye buradan ulaşabilirsiz. ( Rehberimize başlamadan önce ilk bakış incelememize bir göz gezdirmenizi öneririz)

Hurra Oyun Giriyoruz!

Oyunumuzu açtık, karşımıza server seçim ekranımız geldi. Bizim için en uygun serveri seçiyoruz. Tabii bizim seçimimiz Toros serverinden yana. Karşımıza tüm ihtişamı ile karakter yaratma ekranı geliyor. Toplam 12 sınıf ve 4 ırktan yine kendimize en yakın olanını seçerek başlıyoruz oyunumuza.

cengiz-han-2-rehber-1024x575.jpg

Hani Bize Binek ?

Cengizhan 2′de önem vermemiz gereken ilk noktayı hemen belirtelim. MMORPG oyunların vazgeçilmezleri arasında yer alan pet sistemi, Cengizhan 2′de aşırı derece çok önemli. Öyle ki oyunda bineklerimiz ile birlikte yatıp kalkıyoruz.

Henüz ilk 10 seviye içerisindeyken bir bineğe sahip olup savaşta ve barışta birlikte hareket ediyoruz.

cengiz-han-2-bınek-1024x575.jpg

Görevlerimiz Canımızdır!

Oyun tamamen görev sistemi üzerine kurulu olduğu için sakın görevler dışında yaratık kesmeye kalkışmayın. Hem gücünüzden olursunuz hemde çok az tecrübe gelir. Zaten sizin için gerekli olan tecrübe puanını misli ile görevlerden alabiliyorsunuz.

Mümkün olduğunca hikaye görevlerini bitirmeye çalışın. Hikaye görevleri seviye atlamanız için paha biçilmez tecrübe kaynağıdır. Hikaye görevlerinin hemen ardından günlük görevlerinizi mutlaka yapın, artı tecrübeler kazanmak istiyorsanız günlük görevleri aksatmamaya özen gösterin.

Etkinlik görevlerini az kalsın unutuyorduk. Az önce saydığımız iki görev tipinden daha önemli bir görevimiz var. Etkinlik görevleri belirli gün ve haftalarda veya bazı saatlerde oyunculara sunuluyor. Normal bir görevden alabileceğiniz tecrübe puanın kat kat fazlasını alabilirsiniz.

cengiz-han-2-gorev-1024x575.jpg

Seviyeleri Hemen Atlayalım da Keyfimiz Yerine Gelsin!

Cengizhan 2′de seviye atlamak ilk 30 seviyeye kadar çok kolay. Hikaye görevlerini sırasıyla ve eksiksiz yaptınız mı ilk 30 seviyeye yaklaşık bir buçuk iki saat içerisinde ulaşabiliyoruz. Ancak 30. seviyeden sonra işler zorlaşıyor. Yine hikaye görevimizi yaparak 37. seviyeye yavaş yavaş geliyoruz. 38,39 ve 40. seviyeye geçmek tam bir ızdırap. Bu yüzden bu seviyeleri çabucak geçmek için günlük görevlerinizi ve etkinlik görevlerinizi mutlaka yapın. Bu görevleri yapmadan bu seviyeleri geçmek istiyorsanız bayağı bir uğraşacaksınız.

cengiz-han-2-seviye-1024x575.jpg

Yaşasın Ustamız!
Bu seviye atlama işinin üzerinde çok durduk ancak malum oyunların başlıca kuralları en yüksek seviyeye erişmektir. Seviye atlamamız için gerekli olan bir altın kuralda kendimize bir Usta bulmak. Bu olayı ayrı bir başlık olarak açmamızın sebebi Usta – Öğrenci görevlerinin çok önemli olması.
20. seviyeye ulaştığımız vakit hemen kendimize bir usta aramaya koyulmalıyız. Çünkü seviyemiz ne kadar yüksekse usta bulmamız bir o kadar zorlaşır. Bunun sebebi seviyemiz yüksek olduğu zaman gelen exp miktarı azalıyor. Aldığımız exp sayesinde Ustalarında seviye atladığını düşünürsek hiç bir Usta yüksek seviyeli bir öğrenci almaz.
Ustamız sayesinde seviye atlamamız o kadar kolaylaşacak ki Ustamıza dua ederek öğrenciliğinden ayrılacağız. 50. seviyeye ulaştığımız zaman bizde bir Usta olabiliyoruz. Kendimize 20 – 25 seviye arası öğrenci bulduk mu işte o zaman seviye atlamamız hızlanır. Ayrıca öğrencimiz her seviye atladığında bize bir takım ödüller geliyor.

cengiz-han-2-usta-1024x575.jpg

Loncaya Katılalım da Ortalık Neşelensin!

Eğer oyundan aldığınız zevki bir miktar daha arttırmak istiyorsanız bir loncaya katılmanızı öneririz. Loncalar insanlar ile kaynaşmada ve yeni arkadaşlıklar kurmada birebir. Tabii birde seviyemize yaptığı katkı var. Lonca görevlerimizi aksatmadan her gün yaparsak seviyemizde artış da hızlanacak.

Kendi loncamızı kurup diğer kişileri loncamıza davet edebiliyoruz. Ancak oyunda henüz bir çevreniz yokken bir lonca kurmayın bu girişiminiz hüsranla sonuçlanabilir ve verdiğiniz paralarınızın arından ağlayabilirsiniz.

Lonca lideri olmanın bir çok avantajı vardır. Örneğin kralın loncası ile savaş yaptığınız zaman kazana taraf siz olursanız lonca lideri olduğunuz için yeni kralda siz oluyorsunuz.

Kralın yönetim biçimini sevmediğiniz zaman ise diğer loncalar ile anlaşıp baş kaldırabiliyorsunuz.

cengiz-han-2-lonca-1024x575.jpg

Cengizhan 2 başlangıç rehberimizin sonuna geldik. Umarız oyuna yeni başlamış veya başlamayı düşünen arkadaşlar için yararlı bir rehber olmuştur.
 

Üst