Öneri Çekim gücü yüksek modem

Konu sahibi önerilerinizi bekliyor. Konuya yorum yazabilirsiniz.

LikapaTR

I LIKE TO BAN
Admin
Geliştirici
Ticaret Puanı
0
Merhaba,

Yaklaşık 1-2 ay öncesinde internet servis sağlayıcımı değiştirdim. Millenicom'dan hizmet almaya başladım ve bana bir modem gönderdiler (sattılar daha doğrusu). Modem adeta studio daireler için yapılmış, bir duvar arkadan bile çekmiyor

Örneğin modemin bulunduğu odada speedtest sonuçları 25-30 arası iken bir yan odada (modeme yaklaşık 5 metre uzaklık ve arada 1 duvar var) aldığım speedtest sonuçları 5-11 aralığına düşüyor.
Bu sorunu çözmek için 2.4 ve 5 ghz destekleyen ve çekim gücü yüksek bir modem satın almak istiyorum.
Evimdeki tüm cihazlar Wi-Fi ile modeme bağlanıyor, ethernet ile bağlı hiç bir cihaz olmuyor, modemde ethernet port sayısı önemsiz benim için.

Bilgiler​

• Servis Sağlayıcı: Millenicom
  • Servis: 35 Mbit
  • Şuan kullanılan modem: TP-Link VN020-F3
  • Max Bütçe: 650₺

Bu 4 Modem Arasında Kaldım:​

• Keenetic Extra DSL
  • ASUS DSL-AC51
  • TENDA V1200
  • Zyxel VMG3625-T50B

Son düzenleme:
Modem konusunda asus öneririm ama çekim gücü için arıyorsanız diğer modemlere kıyasla biraz düşük kalabilir yüksek çekim gücü olanlar da bütçenizi aşıyor bütçenize uygun en ideal çözüm ;
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Modem konusunda asus öneririm ama çekim gücü için arıyorsanız diğer modemlere kıyasla biraz düşük kalabilir yüksek çekim gücü olanlar da bütçenizi aşıyor bütçenize uygun en ideal çözüm ;
Bütcenin üstünde modem öneriniz ne olurdu acaba? Bütceyi belirli bir yere kadar aşabilirim... Bu beni ekstra bir router satın almaktan kurtaracaksa eğer.

Bütcenin üstünde modem öneriniz ne olurdu acaba? Bütceyi belirli bir yere kadar aşabilirim... Bu beni ekstra bir router satın almaktan kurtaracaksa eğer.
Kullandığım ;

Eski çalıştığım iş yerinde kullanıyorduk karşı sıradaki market dükkanı dahi kullanıyordu yeni bi modeli çıkmış onu test etmedim fakat yorumları ve fiyatı gayet güzel :)
Yeni çıkan ;

Merhaba @LikapaTR,

İş yerinde aldığımız bir router, 750 m2 bir yerde en uç nokta da bile çekim gücü gayet iyi, çok fazla duvar yok düz bir alan bu arada. Çok rahat 4 pc, 5-6 telefon bağlantısı ile problem yaratmıyor.
indirim bugün bitiyor. Max. bütçenden bir tık fazla ama tavsiye ederim.

Son düzenleme:
hocam burda birkaç kişinin görüşünü alırsın.

şurdan bak yüzlerce yorum var :)

trenyol n11 de modemi aratın :)

son olarak mevcut modemin yazılımını güncelleyebilirsin
Onun bende farkındayım. bahsettiğiniz adreslerde 10 yorum varsa 9 u kargo hızlı geldi. bu gün geldi taktım çok iyi gibi yorumlar... Ben belirli bir süre kullanmış insanlardan fikir alma niyetindeyim.

Merhaba @LikapaTR,

İş yerinde aldığımız bir modem, 750 m2 bir yerde en uç nokta da bile çekim gücü gayet iyi, çok fazla duvar yok düz bir alan bu arada. Çok rahat 4 pc, 5-6 telefon bağlantısı ile problem yaratmıyor.
indirim bugün bitiyor. Max. bütçenden bir tık fazla ama tavsiye ederim.
Ofis tek oda değil dimi? Ben evde kullanacağım için bolca duvar ve eşya var.

Ofis tek oda değil dimi? Ben evde kullanacağım için bolca duvar ve eşya var.

3+1 oda var 2 oda 500 m2 diğer oda ve salon toplamı 250 m2, yalnız fark ettin mi bilmiyorum bu modem değil router. Yani bir modeme ihtiyacın olacak ve o modemden buna bağlantı sağlayacaksın. Eşya durumu bizde de var, 1 oda komple depo olarak kullanılıyor.

Listedeki iki modemide kullandım. Asus ile Tendayı. Tenda v1200 modemi asla ama asla alma. Isınma problemi var ve 2 3 ay içinde kendini imha ediyor. Başka bir forum sitesinde ana konusu var oradan bakabilirsin yorumlara. Asusa gelecek olursak şuan kullanıyorum ve gayet memnunum. Bazı sitelerde keenetic modemleri öyle bir övüyorlarki anlamak elde değil.
Size önerim Asus aklınızda bulunsun ve keenetic için tecrübem olmadığından yorumum yok zyxel içinde öyle. Fakat tendayı sakın alma derim başına bela edersin.

Geri