Casro2 Geliştirici Notları 12

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
duyuru-kapak-resmi-jpg.1710

Son duyurudan bu yana oyunumuzda yaptığımız değişiklikler şunlardır:
Yeni özellikler;
  • Mevcut bineklerin tamamı yeni versiyona göre uyarlandı.
  • itemlerin üzerine geldiğinizde bu eşya ile neler yapamayacağınızı söyleyen bilgi mesajı eklendi.
  • Depoya yanglarınızı koyacağınız slot eklendi. (max 2t)
  • Sandıkları toplu olarak açabileceğiniz özellik eklendi. (CTRL + Fare Sağ Tık)
  • Eksik görevler tamamlandı.
  • Yaratıkların ve npclerin üzerinde çıkan sohbet satırları orijinaldeki gibi yapıldı.
  • Yükleme ekranına oyunla ilgili ipuçları verecek özellik eklendi.

Son kullanıcıyı ilgilendiren hata düzeltmeleri;
  • scroll barı farenin tekeriyle hareket ettirememe sorunu çözüldü. (chat penceresi, fısıltı penceresi, arkadaş listesi, lonca arazisi binalarını dikerken kullanabilirsiniz.)
  • Bazı bineklerin geriye atma sorunu vardı çözüldü.
  • Costume mount sistemi ile bineklerin sürelerinin işlememe sorunu çözüldü.
  • Bineklerde seviye yeterli olmamasına rağmen binek kısmına geçme sorunu çözüldü. (costume mount kaynaklı sorundu.)
Şüphesiz ki oyuncuların en çok sevdiği özelliklerden birisi çevrimdışı pazar sistemiydi. Daha önceki beta serverinde 3. kaynak yazılımı tercih etmiştik fakat istediğimiz verimi alamadığımız için kendi çevrimdışı pazarımızı geliştirdik. Bunu yaparken piyasadaki mevcut serverleri ve sistemleri gözlemledik ve serverimiz için en uygun pazar sistemini geliştirdik. Son kullanıcıyı ilgilendiren detaylar şunlardır;
  • Pazar süresi sabit 24 saat olarak ayarlandı. (Uzatılması veya değiştirilmesi mümkün değil)
  • Çevrimdışı pazarınızda artık karakterinizin derece, lonca ve level bilgileri gözükecek.
  • Pazarınızda bir şey satıldığında gelirler siz oyundayken size geliyordu oyunda değilken banka kısmına gidiyordu. Artık oyunda olsanızda olmasanızda gelirler pazarınıza tanımlı bankaya eklenecek.
  • Çevrimdışı pazar yönetim paneli tamamen yenilendi.
  • Real_time değerindeki itemler artık pazarınızda işleyecek. (Örn: Kostüm koydunuz ve pazar açıkken süresi bitti. Direkt pazardan silinecek.)
  • Çevrimdışı pazarlar haritada oyuncu renginde gözükecek ve düşman krallıkların pazarları ise pembe renginde gözükecek.
  • Karakter başına sadece bir tane pazar açılabilir. Pc başına ise 2 tane açılabilir.
  • Pazar başına satılan eşyaların toplam değeri en fazla 2 milyar yang olabilir.
  • Pazarınızla aynı haritada olduğunuz sürece pazarınızın yanına yönetim panelinden ışınlanabileceksiniz. Böylelikle kalabalıkta pazarınızı aramanıza gerek kalmayacak. ;)
  • Pazar yönetim panelinde item ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

Dosya Eklentileri

• duyuru kapak resmi.jpg
    duyuru kapak resmi.jpg
    583,9 KB · Gösterim: 4.788
Son düzenleme:
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri