Binek yakalama Quest

Legandalith

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, quest kodlamayı yeni öğreniyorum ve her gün kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Daha önce bundan yaklaşık 9-10 yıl önce oynadığım Counter Strike oyununun 2 boyutlu versiyonunda oyuna lua ile kodlar yazardık, ve lua dilinin Metin2 de kullanıldığını öğrendikten sonra bu işi öğrenmek istedim.

Aslında bu paylaşacağım quest, konu olmaması gerekiyor çünkü aşırı basit bir quest. Oynadığım başka bir mmorpg de binek yakalama olayı vardı buraya uyarlamayı düşünmüştüm fakat zaten altyapı filesinde yani metin2'nin kendisinde böyle bir questin olduğunu farkettim fakat çalışmıyordu. Elimizi şimdiden basit bir kodla ısındıralım çok daha iyileri gelecek.

Lua (Quest):
quest catch begin
    state start begin
        when 20029.take with item.vnum == 30021 begin
            pc.remove_item("30021",1)
            pc.give_item2("50052",1)
            say("Tebrikler yakaladin!")
            npc.purge()
        end
    end
end

Yakaladığımız binek: 20029 - Pony
Yakaladığımız item 30021 fakat öylesine seçmiş olduğum bir item, yakaladığımız item ise kendi istediğiniz bineği ekleyebilirsiniz maalesef sadece quest denediğim için altyapı filesime ekstra binek ekleme vaktini bulamadım.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Yakalamak derken baya mapde binek arayıp kovalıyor muyuz görev olarak öyle bir olay mı yoksa direkt gidp bir npc görevi yapıp almak gibi bir şey mi gözümün önüne black desert geldi

geliştirirseniz evet dedikleriniz yapılabilir, örnek olarak mapin rastgele bir koordinatına binek spawnlayıp bunu görev haline de getirebilirsiniz, benim başta amacım ki bunu zaten hâla yapıcam örnek olarak mapte gerçekten nadir çıkan bir mobu öldürdüğünüzde içinden şansa bağlı olarak bu bineği spawnlatabilirsiniz

Mantık güzel aslında. Paylaştığınız için teşekkür ederim :)

geliştirirseniz evet dedikleriniz yapılabilir, örnek olarak mapin rastgele bir koordinatına binek spawnlayıp bunu görev haline de getirebilirsiniz, benim başta amacım ki bunu zaten hâla yapıcam örnek olarak mapte gerçekten nadir çıkan bir mobu öldürdüğünüzde içinden şansa bağlı olarak bu bineği spawnlatabilirsiniz
Gerçek Bdo cu kendini her yerde belli eder :)

Geri