Binance Futures(Vadeli) Hk.

CalvinGiorgio

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
1648862070634.png

1648862138039.png

1648862340394.png

1648862433099.png

Anlayanlar lütfen cevap versinler.
Yapılan işlemlerde stop işlem yapılmamış. 20x Kaldıraç verilmiş. İşlem adeti olarak coin başına 4 işlem belirtilmiştir.
İşlem açılış ücreti 100$ olarak ayarlanmıştır.

Resimdeki kırmızı kutu içerisinde kullanılabilir dolar gözükmektedir.

Sorduğum soru şu şekilde. Marjin hesabına baktığımızda 1.226 dolar gözüküyor. Bu parayı nasıl çekebiliriz. Çekmek istediğimiz zaman yine resimdeki gibi kırmızı kutu içerisinde rakam gibi az miktar gözüküyor. Anladığım kadarıyla işlemlerde açık emirler var bunun için paranın tamamı çekilemiyor. Anlayan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

Buradan vadeliye veya marjine tıkla alt tarafta açık işlemleri ordan kontrol edebilirsin.
1648886414108.png

1648886449016.png

sen usdt çekmeye çalışıyorsun çekmek istediğin birim ise usd. birim farkı var arada iyice kontrol et dediğimi anlarsın

Paranın hepsinin usdt olduğuna emin misin peki? Sen orda usdt seçmişsin ve 675 usdt olduğu gözüküyor.
paramı usdt yatırdım ve marjine aktarıp vadeli işlem başlattım. hepsini aktarmıştım ama kazandığım paralar şuan transferi seçtiğim zaman malesef öyle gözüküyor.
sen usdt çekmeye çalışıyorsun çekmek istediğin birim ise usd. birim farkı var arada iyice kontrol et dediğimi anlarsın
usdt dediğimiz şey zaten usd oluyor.

paramı usdt yatırdım ve marjine aktarıp vadeli işlem başlattım. hepsini aktarmıştım ama kazandığım paralar şuan transferi seçtiğim zaman malesef öyle gözüküyor.

usdt dediğimiz şey zaten usd oluyor.
usdt tether us coin olarak gösteriyor usd ise amerikan doları yanlış bilmiyorsam

usdt tether us coin olarak gösteriyor usd ise amerikan doları yanlış bilmiyorsam
binance'da usd olarak bizzat işlem yapılamıyor.
yatırdığın türk lirasını usdt yatırmak zorundasın işlem yapabilmek için.
benim tüm param usdt üzerinde şuan fakat kazandığım tutarları çekemiyorum. Bunun sebebini öğrenmeye çalışıyorum 40 tane emir var acaba ondan dolayı mı çekilmiyor diye sormak istedim. Emirleri iptal edebilirim fakat bu sefer oluşturduğum kaldıraç botu iptal edilmiş olacak.

binance'da usd olarak bizzat işlem yapılamıyor.
yatırdığın türk lirasını usdt yatırmak zorundasın işlem yapabilmek için.
benim tüm param usdt üzerinde şuan fakat kazandığım tutarları çekemiyorum. Bunun sebebini öğrenmeye çalışıyorum 40 tane emir var acaba ondan dolayı mı çekilmiyor diye sormak istedim. Emirleri iptal edebilirim fakat bu sefer oluşturduğum kaldıraç botu iptal edilmiş olacak.
Evet emir varken paranı zaten çekemezsin

Evet emir varken paranı zaten çekemezsin
kaldıraç vadeli'den anlıyor musun peki
ben tam olarak bilgi sahibi değilim. Araştırdım videolar felan lzledim verdikleri direktiflere göre işlem adetlerini para miktarını ona göre ayarladım. Stop koymadm fakat para kaybetme durumu varmış var mı ?

kaldıraç vadeli'den anlıyor musun peki
ben tam olarak bilgi sahibi değilim. Araştırdım videolar felan lzledim verdikleri direktiflere göre işlem adetlerini para miktarını ona göre ayarladım. Stop koymadm fakat para kaybetme durumu varmış var mı ?
Vadelide kaybetme ihtimalin tabi var Çapraz kaldıraçta marjin bakiyeni kullanır likit olmaman için zarardayken ekleme yapar İzolede kaç dolar ile işleme girdiysen likit olduğunda işlem açtığın para gider.

Vadelide kaybetme ihtimalin tabi var Çapraz kaldıraçta marjin bakiyeni kullanır likit olmaman için zarardayken ekleme yapar İzolede kaç dolar ile işleme girdiysen likit olduğunda işlem açtığın para gider.
şuan marjina aktardığım 878 (ana para) doların tamamı kullanımda ve şuanki güncel wallet durumu aşağıdaki resimdeki gibi.
şuan %400 kar yapmış durumda gözüküyorum sanırım.
tesadüf mü gerçekten bu kadar kazandırıyor mu ?

1649010695768.png

Kolay kazandırdığı gibi kolayda kaybettiriyor. Bot kullanmıyorum o yüzden pek bilgim yok bot hakkında. Ters işleme düştüğünde düzgün stop koymazsan çok zarar edersin.

Kolay kazandırdığı gibi kolayda kaybettiriyor. Bot kullanmıyorum o yüzden pek bilgim yok bot hakkında. Ters işleme düştüğünde düzgün stop koymazsan çok zarar edersin.
bütün botlarda stop yok. Hiç stop ayarlamadım şuan bu kadar kazanç gözüküyorken tüm botları bozup emirleri bozmak mantıklı olur mu ?

Spotta satmadığın sürece zarar etmezsin. Sadece paran eski haline gelmesi biraz zaman alır. Kaldıraçlı işlemlerde daha hızlı kazanıp daha hızlı kaybedersin.

Kaar ettiğin para ile kaldıraç oynayıp asıl paran ile spotta durabilirsin spot biraz daha uzun vade kaarları için kullanılıyor.

Spotta satmadığın sürece zarar etmezsin. Sadece paran eski haline gelmesi biraz zaman alır. Kaldıraçlı işlemlerde daha hızlı kazanıp daha hızlı kaybedersin.

Kaar ettiğin para ile kaldıraç oynayıp asıl paran ile spotta durabilirsin spot biraz daha uzun vade kaarları için kullanılıyor.
daha önce btctürk kullanıyordum. Normal alıp satıyordum sadece bot araştırmalarına girdim ve binance'de bot olduğunu öğrenip bu şekilde girdim fakat ben işlemleri başlattıktan sonra yani bot kurduktan sonra meğer paranı kaybetme olasılığın varmış spot koymazsak.
alt taban ve üst taban ayarlaması yapıp koydum hepsini aşağıdaki spot ayarını hiç yapma gereği duymadım. 878 dolar ile girip 1050 dolar görüp 753 dolara kadar düştüğünü gördüm paranın. Şuan baya yükseldi para ve tam anlayamadığım için emirleri felan iptal edip parayı çekmeye çalışmadım. Emir yüzünden çekemediğimi anladım.
Tekrardan sağlıklı bir bot kurmak istiyorum.
1649013684350.png

Dediğim gibi bot daha önce denemedim elbet rehberler vardır onları inceleyebilirsin. Ama detaylı araştır stop ayarlarını felan düzgün yap

Dediğim gibi bot daha önce denemedim elbet rehberler vardır onları inceleyebilirsin. Ama detaylı araştır stop ayarlarını felan düzgün yap
canlı destek ile görüştüm. 878 dolar ile girdiğimde toplam oluşan marjin miktarı 1490dolar olmuş bunun sadece 1140 dolarını alabiliyoruz. Canlı desteğin dediğine göre çapraz girmişim ne olduğunu bilmiyorum ben. Çapraz girdiğiniz pozisyonlarda düşüş olmuş onları beklemelisiniz veya izole olarak girmelisiniz dedi. İzole ve çaprazı araştırdım hiç birşey anlamadım.

Geri