Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Merhaba arkadaşlar,
Eskiden severek oynadığım Battlestar Galactica Online oyununun pvp serverini kurmayı anlatacağım.
Oyunun orijinal server dosyaları sızdırılmadığı için victti tarafından geliştiriliyor.

Kurulum için bize gereken program ve dosyalar olacak. Bunlar; visual studio 2019, mongodb, bsgo files ve client.

Filesi indirmek için victti'nin github'da paylaştığı server files kodlarını indiriyoruz:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Client dosyalarını indirmek için discord sunucularına katılmanız gerekiyor.

Discord kullanmayanlar için indirme linkini ekliyorum:

Client şifresi: ajsndilo3984z2934

Visual Studio 2019 indirmek için:

MongoDB indirmek için:

Tüm bu dosyaları indirdikten sonra kurulum videosunu izleyerek serveri kurmaya başlayabilirsiniz.

Arkadaşlar bu haberi öğrendiğimde çok üzüldüm ama sizleri de bilgilendirmem gerekiyor. Youtube videosunda da duyuruyu yaptım buradan da yapmam gerekiyor.

Telif hakları sebebi ile projeyi durdurmak zorunda kaldılar. Buda duyuru;
Bsgo p server projesi bitti.jpg

Mesajda ek olarak verdiği şeyler;
Bigpoint telif.png
Bigpoint telif 2.png

Mevcut ekip bu güzel oyunun tekrar geri gelebilmesi için uzun süredir çalışıyordu ama kimse yasalardan üstün değil maalesef. Ülkemizde tam olarak bu kurallar oturmasa da yabancı devletlerde bu tür ihlallerin yaptırımları oluyor.

"Projeyi yine de devam ettirmek isteyenler için kaynak kodlarını paylaşabilir misiniz?" diye sormuştum ama ne yazık ki paylaşamayacaklarmış.
bsgo private server.jpg

Konuda paylaşılan dosyalar ilk sürümlere aitti. Projenin duyurulması ve katkıların artması için bu konuyu açmıştım.
Şuan için bizim tarafımıza herhangi bir telif bildirimi gelmediğinden dolayı bu konuyu açık tutacağım ama proje yapımcıları veya direk firma tarafından kaldırılmaya yönelik bildirim gelirse bu konuyu ve videoyu kaldırmak zorunda kalabilirim.

Keşke bu oyunu tekrar görebilseydik. :(:(

guys are the files ready to run? I'll have to make some changes I think, I wanted to make a private one to play with friends

Geri