Çözüldü baslat.sh problemi

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.

iCheezy

Çaylak Üye
Üye
Merhaba dün başladığım Metin2 Gelistirici Serisi'nden indirdiğim files'ı kurmaya çalıştım. Baslat.sh not found hatasından sonra game ve db klasörlerini bin'e kurup denediğimde bu hatayla karşılaşıyorum 0 dan başlayan birisiyim freebsd 12.2 mysql5.6 ve Geliştirici Filesini kurmaya çalışıyorum acaba çakışmalar mı oluyor?
1617970075778.png

Şimdi de sizin verdiğiniz Filesin db'sini kurarken aşağıdaki komutları girmeye çalıştığımda hatalarla karşılaşıyorum 12.2 Freebsd'ye 5.6 mysql kurmam hata mı ? Sizin verdiğiniz files
Kod:
Sırayla şu komutları yazın.
mysql -p (bunu yazınca mysql şifrenizi girin. Verdiğim dosyalar şifrenizi değiştirmez.)
CREATE USER 'mt2'@'localhost' IDENTIFIED BY 'mt2sifre';
GRANT ALL ON `account`.* TO 'mt2'@'localhost';
GRANT ALL ON `common`.* TO 'mt2'@'localhost';
GRANT ALL ON `hotbackup`.* TO 'mt2'@'localhost';
GRANT ALL ON `log`.* TO 'mt2'@'localhost';
GRANT ALL ON `player`.* TO 'mt2'@'localhost';
quit;
1617976837005.png

Yalnız bunların videolu anlatımları da var. Videoya bakarak kurabilirsiniz.

Videolarınızı izledim 2016 ve sıfırdan kurulum giriş videolarını fakat şuanda mysql hatası alıyorum serveri başlatırken tüm forumları tarayıp bir kaç kod yazsam da düzeltemedim mysql'i 2-3 defa silip yüklememe rağmen işin içinden çıkamadım config dosyalarını tek tek root localhosta çevirdim yine aynı durum
1617983149994.png

Kazasız belasız kurulumu gerçekleştirebilirsem umarım ilerleyeceğim :D

Videolarınızı izledim 2016 ve sıfırdan kurulum giriş videolarını fakat şuanda mysql hatası alıyorum serveri başlatırken tüm forumları tarayıp bir kaç kod yazsam da düzeltemedim mysql'i 2-3 defa silip yüklememe rağmen işin içinden çıkamadım config dosyalarını tek tek root localhosta çevirdim yine aynı durum 6373 eklentisini görüntüle
Aslında hata mesajlarını okusanız çok rahat çözeceksinizde...
Mysql şifresi hatalı diyor

Navicat ile mysql bağlantısını kurun. Ardından kanalların, auth ve db nin configlerine bakın. Orada localhost root ‘Şifre’ gibi birşey olacak. Şifre dediğim yere kendiniz bir şifre belirleyin. Ardından Navicat üzerinde root@localhost kullanıcısının şifresini confige yazdığınız ile değiştirin. Çözemezseniz yardımcı olurum.

Sağolun yardımlarınız için evet şifre konusunda çuvalladım 12.2 den 12.1 e geçiş yaptım mysqli 2-3 defa tekrar kurunca şifrelerim birbirine girdi hatırlayamadım şuan temiz bi kurulum yürütüyorum

Kraizy 2014 metin2 filesini adım adım videodaki gibi kurmaya çalışıyorum
gmake libcryptopp.a -j14 komutunu çalıştırdığımda sorunla karşılaştım kodlardan pek bir şey anlayamadım video ile karşılaştırdım birkaç defa fakat sorunu çözemedim
1618010951234.png

Kraizy dosyaları freebsd 9.3 sürümünde build edilebilir. 12’de build edebilmek için kaynak kodlarında düzenleme yapmanız gerekiyor.

Metin2 Sıfırdan Altyapı Server Files Hazırlama Rehberi bu rehberde nasıl yükseltileceğini anlatmıştım.
Eğer uğraşmak istemezseniz
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
repoyu çekip kurabilirsiniz direk. Readme dosyasında kurulumu anlatılıyor.

Çözüm
Geri