Başlangıç Görevleri


Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Whistle

Ruhsuz Filozof
Site Yetkilisi
Admin
Yardımsever Üye
Yazar
Mesaj
8.591
Beğeni
3.398
Puan
2.584
Başlangıç Görevi: Arkadaşlar başlangıç görevinde ilk olarak bir numaralı slotta bulunan silahınızı üzerine tıklayarak etkisizleştirip tekrar aktif hale getirmeniz isteniyor. Zaten sizden istenen bazı şeyler ekranınızda kırmızı olarak yanıp sönüyor. Sonra bir yere hedef almanızı isteyecek. Bunu da kırmızı hedefe basarak ya da X tuşuna basarak yapacağız. Hedefe doğru döndüğünüzde kendi otomatik ateş etmeye başlayacak. Hedef patladığında çıkan ekipman için “hepsini al” diyin. Sonra ikinci bir hedef olacak. Onu hedef alın ve ona doğru dönün. Onu da patlatınca son bir hedef kalıyor. Ona doğru dönün ve iki numaralı silahınızla 2 nolu tuşa basarak 2 füze ateşleyin. Sonra gaza basmanızı isteyecek. Yanıp sönen kolu ileri iterek gaza basın. Hedef gösterilen yere doğru ilerledikten kısa süre sonra gaz kesmenizi isteyecek. Gazı kesin. Bir düşman gemisi belirecek. Onu hedef alın ve patlatana kadar takip edin. Daha sonra galactica ya/basestar a doğru bir hedef gösterecek. Oraya doğru ilerleyin. Yeni düşman uçakları çıkacak. Dostlarınıza yardım edip onları da patlatın. Hepsi ölünce son gaz galacticaya/ basestara doğru hareket edin. Hatta space bar tuşuna basıp gazınızı daha da arttırın. Gemiler sıçrayacak. Görev bitecek. Bir yükleme ekranı gelecek. Böylece ilk görev bitecek ve karakterinizi oluşturabileceksiniz.

C I C odası görevleri: Arkadaşlar ilk görevden sonra Admiral Adama/1 numara ’dan 3 görev daha alabilirsiniz. Bunlar oyunu öğrenmenizde faydalı oluyor. Ayrıca bir görev bol ham madde toplamak için iyi bir ipucuna sahip. Görevleri hatırladığım kadarıyla yazıyorum. Her görevde mutlaka ekranda yanıp sönen yerlere dikkat edin ve onları tıklayın. Her zaman da patlattığınız asteroid ya da düşmandan çıkan maddeleri almak için “hepsini al”ı tıklayın.

Görev 1: Size enkaz alanlarını öğretecek. İlk olarak kamerayla alakalı bir iki şey isteyecek. Ekrana sol klik yapıp masuse’u hareket ettirmek ve Shift+Mouse orta tuşunu ileri geri hareket ettirerek geminize yakınlaşıp uzaklaşmak gibi. Sonra enkaz alanı yazan yere gideceksiniz. Oraya gidince 3 adet konteynır bulacaksınız. Onları belli bir yakınlığa gelerek tek tek alın. Daha sonra yine uzakta gösterilen hedefe gidin. 2 adet droid denen savaş uçakları gelecek. Onlarla savaşarak patlatın. Sonra yine gösterilen hedefe giderek kaya şeklindeki platformu patlatın. Görev tamamlanacak.

Görev 2: Arkadaş gemiye eskortluk etmeniz. Size talimatlar verecek. Yanıp sönen yerleri tıklayın. Arkadaşınızı takip ederken toplam 5 düşman gemisi gelecek. Dikkatli savaşın. Düşmanın arkasına geçmeye bakın. “T” harfi ile hızınızı düşmana eşitleyin. Arkadan takip edin ki size ateş edemesinler. Otopilotun da yardımıyla indirin hepsini. Görev tamamlanacak.

Görev 3: Size raptor/heavyraider verecek kullanmanız için. Hedef noktaya doğru ilerleyin. Orada 2 ya da 3 asteroid taratacak size. Tarayın. Tarayın dediğim scan edin. Sonra ateş edin ve patlatın. Sonra da alın hammaddeleri. Bunun içi “hepsini al” diyeceksiniz. Bu bitince size bir hedef daha verecek. Burada bir ipucu var.

İPUCU: İstenilen alana gitmeden önce etraftaki tüm asteroidleri tarayın. Hammadde çıkanları patlatıp hammaddeleri alın. Sıkılana kadar devam edin buna Çünkü nerdeyse her asteroidden hammadde çıkıyor belli bir noktaya kadar. Hammadde de çok önemli tabi ki.

Sonra size söylenen noktaya ilerleyin. Yolda arkanızdan 3 droid uçağı gelecek. Onları öldüreceksiniz ama sürekli füzeleriniz yüklendikçe 1 ve 3 e veya F tuşuna basın füze atmak için. Füzeniz belli süre de bir aktif olacak sürekli. Dikkat edin 200metreden fazla yaklaşırsanız füzeler ateşlenmez. Onları öldürünce tekrar söylenen alana gidin. Orada size birkaç asteroid daha taratacak. İşte 3 çeşit hammaddeyi de tanıtmak için. Su, titanium, tylium. Onları da alınca görev bitecek.

iyi forumlar.
 
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Üst