Atack speed mov speed limitter

mt2go2

Aktif Üye
Üye
Merhabalar,

SOurce karıştırınca ve zerrecik c+ bilgimle şunu anladım.eğer ki bı sistem Metin2 de yoksa o sistem Metin2 de olmuyor örneğin game taraflı atack speed limiti 170 movespeed 200 ile sınırlandırılmış.
Yani sizin harekat hızınız 300 de olsa sen 200 de koşarsın fakat hile yapınca bu sınırı tanımıyor.
Benim düşündüğüm çözüm yöntemi.
Hızlı at in bini check edip at kitabını kullanamadigin gibi bundada buna benzer check eklenebilir.char cppde 170 diye aratın limit int Max var 170 yazan saldırı hızı buna check eklenebilir.
2. Yönteminde oyunda 200 saldırı hızı veren sistemin kodlama biçimini değiştirmek.
Yani şöyle 200 den fazla olmasının etkeni nedir.damage sınırını nasıl kaldırıyor.double ekliyor damage sınırını biraz daha uzatıyor.olmayan birşeyi ekliyor değil mi benimde demek istediğim şu Max hareket hızı oyunun genelinde kaça kadarda orneğin 3268 di galiba bunu 200 yap hiç bı hile işlemesin clientide yormaz game check de etmene gerek kalmaz.damage sınırı arttirilup azaltilabiliyorasa harekat hızı koşma hizida aynı şekil.

Whistle

Ruhsuz Filozof
Site yetkilisi
Admin
Geliştirici
Yardımsever Üye
Bir sistem planlanırken tüm bileşenleri düşünülüp öyle tasarlanır. Zamanında benimde yazmak istediğim ama sistem yapısından dolayı çok fazla kod değişikliği yaptığım yerler olmuştu. Geliştirdiğiniz yazılım mümkün olduğunca performanslı bir şekilde çalışmalı. Eğer siz oyununuzda atıyorum level maksimum 100 olacaksa gidip level'i tutan değişkenlere int veri türünü vermemelisiniz. byte verirsiniz ki hem hafızada az yer kaplasın hemde client - sunucu arasındaki veri alışverişindeki boyut minimuma insin.

Konunuzda verdiğiniz örneklerde geçerli.

melihalbayrak

Usta Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Usta Üye
Bir sistem planlanırken tüm bileşenleri düşünülüp öyle tasarlanır. Zamanında benimde yazmak istediğim ama sistem yapısından dolayı çok fazla kod değişikliği yaptığım yerler olmuştu. Geliştirdiğiniz yazılım mümkün olduğunca performanslı bir şekilde çalışmalı. Eğer siz oyununuzda atıyorum level maksimum 100 olacaksa gidip level'i tutan değişkenlere int veri türünü vermemelisiniz. byte verirsiniz ki hem hafızada az yer kaplasın hemde client - sunucu arasındaki veri alışverişindeki boyut minimuma insin.

Konunuzda verdiğiniz örneklerde geçerli.
Benim anladığım kadarıyla arkadaş kontrol eklemek istiyor. Bir şeye sınır koymakla onu kontrol ettirmek bambaşka şeyler. Oyunda move ve attacklara kontrol eklemek aşırı bir işlem yükü oluşturacaktır. Bu yüzden hile engelleri client üzerinden yapılarak kontrolü oyuncunun bilgisayarı üzerinden yaptırıyor.

flusya23

Aktif Üye
Üye
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
şu kullanıcının konularına bakabilirsin. Dediğinizi hangi konusu tam hatırlamıyorum ama konusunun birinde engelliyordu. Ancak ninja bıçakcıda sorun olmuşuyordu tabi bi tık limit artırarak çözebiliyorsun devdede olabilir hatırlayamadım şimdi. Hata cheatengine gibi baya bir engelleri var.

Ek; Korayın veya dazy anticheati düzenleme yaparak çok güzel işler yapılabilir.

melihalbayrak

Usta Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Usta Üye
şu kullanıcının konularına bakabilirsin. Dediğinizi hangi konusu tam hatırlamıyorum ama konusunun birinde engelliyordu. Ancak ninja bıçakcıda sorun olmuşuyordu tabi bi tık limit artırarak çözebiliyorsun devdede olabilir hatırlayamadım şimdi. Hata cheatengine gibi baya bir engelleri var.

Ek; Korayın veya dazy anticheati düzenleme yaparak çok güzel işler yapılabilir.
Github hesabında var.

WILDGUARD

Gerçekleri Paylaşmaya Ne Dersin?
Site yetkilisi
Yönetici
Grafiker
Yazar
Merhaba @hasanmacit ve @melihalbayrak,

Forumda aynı davranışları sergilemeye devam etmeniz durumunda 1 ay uzaklaştırılacaksınız. Bu size son uyarıdır. Konu ile ilgili yorumlarınız beklenmelidir. Tartışmaya yönelik yorum ya da konu dışı yorumlarınız değil!

İyi forumlar.

Son düzenleme: