34K Filesinizi 40K 'ya Çıkartın!

ncp80

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar ben ncp80 ,
Bugün ki konu başlığımızdan da görmüş olduğunuz gibi elinizde bulunan filesleri
40K 'ya nasıl çıkartırız bunu göstereceğim.

Herkes 40K'ya çıkartmanın çok zor olduğunu bilir
Bilirsiniz locale'leri localeinfo yapmak için kullanılan bir program vardır. Kendi elinizle yaparsanız eğer
hata alırsınız :)

Winmerge adında bir program bu iş için çok uygun. Ama bir filesi 40K 'ya çıkartmak için illa locale'leri localeinfo yapıp başka şeyler yapmamız gerekmiyor. Benim göstereceğim yöntem files bağlama yöntemidir.

Elimde bulunan files Auro Metin2 filesi olarak geçiyor.. 40K'ya çıkartacağım filesin adı ise
Metin2 Hero filesidir. Turkmmo forumunda çok rahat ve kolay birşekilde bulabileceğinizi umut ediyorum.

40K 'ya bağlamak için bir adet 40K files ve bir adet de 34K files gereklidir. 34K filesin sadece
game.tar.gz ve mysql.tar.gz 'si olması yeterlidir.

Packa ihtiyaç yok çünkü 40K'ya geçireceğimiz için Auro Filesinin packını kullanacağız.
34K filesi 40K 'ya çıkarttıktan sonra Auro filesin client source'sini ve Game & Database sourcesini kullanmak zorundasınız.

Çünkü 34K'da bulunan game ve db leri Auro Metin2 filesindeki game ve db ile değiştiriyoruz.

Neyse çok konuştum size gerekenleri vereyim ;

1) FreeBSD_with-source
Linki :
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

2) Auro Metin2 Filesi
Linki :
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

İlk bu ikisini indiriyoruz. Sonra ise virtualbox ile sanal makinamızı oluşturuyoruz. Buraları anlatmıyacağım çünkü gayet kolay

Sanal makinamızı başlatalım ve 10 saniyelik bekleme yerini enter tuşu ile geçelim.

Ardından Dosya transfer protokolü programlarını kullanarak /usr gelelim
İsteyenleriniz FileZilla Veyahut WinSCP kullanmayı tercih edebilir.

/usr dizinine gelin ve game dosyasını atınız.
/var/db dizinine gelip mysql dosyasını atınız.

Ardından kurunuz
Kod:
cd  /usr/game
tar zxvf game.tar.gz

dediğimizde kurmaya başlar.
Kurma süreci bittiğinde
Kod:
chmod -R 777 game yazın

ve ardından
Kod:
cd /var/db
tar zxvf mysql.tar.gz

Aynı şekilde kurup
Kod:
chmod -R 777 mysql
yazıp enterlayın.

reboot çekiniz. Dersi burada bitiriyorum çünkü çok uzun oldu yarın devam edeceğim :)
Bu derslerin hepsi bittiğinde videolu anlatım çekeceğim. Yani yazılı anlatımımıda kullanabilir isteyen ,
başka isteyen kişide videodan yararlanabilir. İyi günler

NOT : Auro files rar şifresi : ahmetahmetauro2

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Bu önemli bilgi için teşekkür ederim. Yalnız kodları içeren şeyleri CODE etkiketleri arasına alırsanız daha düzenli olur. Ben şimdilik biraz düzen çekeceğim. :)

Ek olarak notepad++ ile dosyalarda tümünü değiştir diye bir özellik var. locale. => localeInfo. şeklinde yapılabilir..

Eğer videolu şekilde anlatım yapabilirseniz daha iyi olur. :)
Ek olarak forum kurallarımız gereği dosyaların virüs taramasını içeren bir kanıt lazım.
Localde programınızda tarayabilirsiniz yada virüstotal'de taratabilirsiniz.
Virüs tarama sonuçlarını iletirseniz bu konuyu sabite alalım..

Çok Teşekkür Ederim , eyvallah :)
Yazılı anlatımım bittiğinde videoda ekliyeceğim son yazılı anlatımıma :)
Ama maalesef virustotal ekliyememekteyim dosyaların boyutu yüzünden.
Ayrıca dosyalar 100%100 virüssüzdür. Bana güvenebilirsiniz çünkü günlük hayatta bende kullanıyorum.
Sizler için en iyisini hazırlıyoruz emin olabilirsiniz. Şimdiden Teşekkür Ederim

Çok Teşekkür Ederim , eyvallah :)
Yazılı anlatımım bittiğinde videoda ekliyeceğim son yazılı anlatımıma :)
Ama maalesef virustotal ekliyememekteyim dosyaların boyutu yüzünden.
Ayrıca dosyalar 100%100 virüssüzdür. Bana güvenebilirsiniz çünkü günlük hayatta bende kullanıyorum.
Sizler için en iyisini hazırlıyoruz emin olabilirsiniz. Şimdiden Teşekkür Ederim
Forum kurallarımız gereği böyle bir zorunluluk var maalesef. Kuralları tek başıma koymuyorum. Yönetim takımının oy çoğunluğu ile koyuyorum. Bu yüzden esneklik yapma gibi bir şansım yok.. :(
http://www.mmotutkunlari.com/mmo-tutkunlari-yonetim-tuzugu.pdf
URL taratma metodu kullanabilirsiniz olmazsa bilgisayarınızdaki virüs programı ile taratabilirsiniz.
Virüs programı yoksada Windows Defender ile taratın. Ekran görüntüsü ekleyin. ;)
Eğer buna vaktiniz yoksa sizin yerinize indirip kendim taratabilirim.

Anlayışın için şimdiden teşekkürlerimi sunarım. :rolleyes:

Forum kurallarımız gereği böyle bir zorunluluk var maalesef. Kuralları tek başıma koymuyorum. Yönetim takımının oy çoğunluğu ile koyuyorum. Bu yüzden esneklik yapma gibi bir şansım yok.. :(
http://www.mmotutkunlari.com/mmo-tutkunlari-yonetim-tuzugu.pdf
URL taratma metodu kullanabilirsiniz olmazsa bilgisayarınızdaki virüs programı ile taratabilirsiniz.
Virüs programı yoksada Windows Defender ile taratın. Ekran görüntüsü ekleyin. ;)
Eğer buna vaktiniz yoksa sizin yerinize indirip kendim taratabilirim.

Anlayışın için şimdiden teşekkürlerimi sunarım. :rolleyes:

Gerçekten bunu yapar mısın ? Hiç vaktim olmuyor maalesef :/
Windows Defender ile taratıp sonucu paylaşırsan burada çok iyi olur zahmet olucak ama :(
Neyse şimdiden teşekkür ederim :p

Geri