2013′ün En Çok Satan Oyunu GTA V Oldu!

Whistle

Ruhsuz Filozof
Site yetkilisi
Admin
Geliştirici
Yardımsever Üye
Mesaj
10.809
Beğeni
8.460
Puan
5.864
Tahmin edildiği üzere GTA V, en çok satan oyun oldu.

Take-Two Interactive, 2013 yılının son çeyreğine ait finansal rakamlarını açıkladı. 17 Eylül ile 31 Aralık arasındaki satış rakamlarına göre firmanın kazancının büyük kısmını Grand Theft Auto V oluşturdu.

GTA V piyasaya sürüldüğü Ekim ayının sonuna kadar 29 Milyon kopya sattı. 6 farklı dünya rekorunu altüst eden oyun, ilk üç gün içerisinde 1 Milyar Dolar kazanarak, en hızlı kazanç sağlayan eğlence markası oldu.

Take-Two’nun açıklamasına göre GTA V oyuncularının %70′i, GTA Online da oynuyor. Firmanın buradan da belli bir kazancı var. Oyun içinde kullanılabilecek sanal para satışları da firmanın yüzünü gülümsetti.

GTA V’in Take-Two Interactive’e kazandırdığı parayı daha iyi anlamanız için şöyle bir örnek verebiliriz: GTA V’in kazancı son James Bond filmi Skyfall’dan katbekat fazla.

Rockstar Games’in GTA V’i geliştirme sürecinde 265 Milyon Dolar harcadığı söyleniyor. Bir oyunun geliştirilmesi için ayrılmış en yüksek bütçelerden birisi. Ama bunun geri dönüşü hem Rockstar Games’i hem de üst kuruluşu olan Take-Two Interactive firmasını oldukça memnun etti.

Rockstar Games’in kurucuları Dan Houser ve Sam Houser, Rockstar North başkanı Leslie Benzies, Academy of Interactive Arts & Sciences müzesine giderek GTA V’i Onur Listesi’ne kaydettirecek.
 

Üst