Youtube İçeriği Üretmekle İlgili Düşüncelerim

Whistle tarafından Whistle'nin Mekanı :Dnda yayınlandı. Görüntülenme: 159

2016 yılında Metin2 oyun geliştiriciliği ile ilgili eğitim videoları çekmeye karar vererek bu serüvene başladım. Bu serüvene başlarken video nasıl çekilir, nelere dikkat etmek gerekir hiç bilmiyordum.
Sadece o dönemlerde Metin2 pvp server geliştiricilik piyasasında sürekli temel düzeyle ilgili rehberler olduğunu ama ileri düzeyle ilgili rehberlerin olmadığını fark etmiştim. Bunun da sıkıntısını zamanında çok çekmiştim. Bende kendi başıma kendimi geliştirerek bilmediğim şeyleri kurcalama yoluyla öğrenmeye çalıştım.
Sonra düşündüm. Bu öğrendiklerimi en iyisi ders olarak herkese anlatim. Hem başkaları da benim çektiğim sıkıntıları çekmemiş olur.

Bu düşünce ile Youtube'da Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız... adında bir kanal açıp yayıncılık serüvenine atıldım. İlk başlarken konuşurken filan çok heyecanlanıyordum, takılıyordum. Söylemek istediklerimi net belirtemiyordum ama zaman geçtikçe sanki biraz daha alıştım diyebilirim. Tabi bir kaç kere oyun videosu çekmek istedim ama videoları kendim izlediğimde ben bile kötü bulduğum için yüklemedim.

Youtube kanalındaki dersler sayesinde forumumuzun Metin2 geliştiricilik bölümü hareketlendi. Sitemizde şuan en çok işleyen kısım orası. İnsanlar yaşadığı sorunları çözmek için yardım konuları açıyor bilenlerde yardımcı oluyor. Bir nevi reddit'in forum versiyonu gibi bir şey oldu.

Ben bu işe ilk başladığımda çok kararlılıkla başladım ama genelde çoğu şeyden hemen sıkılıp bırakırım lakin videolara gelen olumlu yorumlar beni gerçekten çok motive ettiği için bende azimle yeni içerikler üretmeye başladım.

Buradan güzel yorum yazan herkese teşekkür etmek isterim.
faruk07 bunu beğendi.
Yorum yazabilmek için oturum açmanız gerekmektedir.
XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.