Öneri yeni simya sistemi

Konu sahibi önerilerinizi bekliyor. Konuya yorum yazabilirsiniz.

TheAdmin33

Ah bu şarkıların gözü kör olsun
Geliştirici
Yardımsever Üye
Usta Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
görüyorum ki çoğu kişinin simya konusunda sıkıntıları var kimisi kullanmak istemiyor kimiside geliştirmek istiyor ama geliştiremiyor ya nasıl yapılacağını bilmiyor ya da yanlış düzenlemeler yapıp hata alıyor.

levelli pet sisteminde de aynı sorun vardı ve Sadeleştirilmiş Pet Sistemi 'ni yapmıştım.

acaba simya içinde böyle bir şey yapmalımıyım?(Daha sade ve yalın bir kodlamaya sahip simya sistemi)

Bir de ben bunları yapıyorum ama çok oyunculu server fileslar da ne gibi sorunlar çıkartabilir ya da çıkartırmı acaba :unsure:

Geliştirilmiş Razuning V5 filesinde simya aktif değil nasıl aktifleştirecez yardımcı olabilir misin ?​

simya aktif.
hata alıyorsan veya başka bir şey istiyorsan da bunu yazacağın yer burası değil lütfen git yardım konusu aç.

1710450877982.png
nasıl aktif edeceğimi bulamamıştım ondan sordum yinede teşekkürler.

15735 eklentisini görüntülenasıl aktif edeceğimi bulamamıştım ondan sordum yinede teşekkürler.

Geliştirilmiş Razuning V5 filesinde simya aktif değil nasıl aktifleştirecez yardımcı olabilir misin ?​

Arkadaşımın dediği gibi bunun yeri burası değil zaten files altında bile yazmamışsın soru cevap ölümünden açman gerekirdi.
Ama yinede dosyayı paylaşıcam bunu filezillada game/share/locale/tr/quest içerisine atıp okutman gerek sonrasında reboot at simya aktifleşir.

quest okutmak için sırasıyla yaz aşağıdakileri

Kod:
cd /usr/game/share/locale/turkey/quest

./qc /usr/game/share/locale/turkey/quest/ds_give_qualification.quest

Dosya Eklentileri

• ds_give_qualification.rar
    183 byte · Gösterim: 6
Arkadaşımın dediği gibi bunun yeri burası değil zaten files altında bile yazmamışsın soru cevap ölümünden açman gerekirdi.
Ama yinede dosyayı paylaşıcam bunu filezillada game/share/locale/tr/quest içerisine atıp okutman gerek sonrasında reboot at simya aktifleşir.

quest okutmak için sırasıyla yaz aşağıdakileri

Kod:
cd /usr/game/share/locale/turkey/quest

./qc /usr/game/share/locale/turkey/quest/ds_give_qualification.quest
bu quest zaten paylaştığım server filesda ekli etkin hale gelmesi için oyun karakterinin bir defa 1 levele ulaşması gerekiyor onun içinde oyun içinden şu komutu kullanması yeterli;

/level 1

bu komuttan sonra simya penceresi açılacaktır. @skywalkers

bu quest zaten paylaştığım server filesda ekli etkin hale gelmesi için oyun karakterinin bir defa 1 levele ulaşması gerekiyor onun içinde oyun içinden şu komutu kullanması yeterli;

/level 1

bu komuttan sonra simya penceresi açılacaktır. @skywalkers
çalışmadığı için size sormak istedim ve çalışmıyorda yinede teşekkür ederim yorumlarınız için iyi forumlar.

çalışmadığı için size sormak istedim ve çalışmıyorda yinede teşekkür ederim yorumlarınız için iyi forumlar.
karakteri 1 level yaptın ve çalışmıyormu yani, karaktere çık gir yaptınmı dicemde 1 level yaptığında açılması gerekiyor bir şeyi eksikmi ekledinki acaba :unsure: freebsd içindekini değilde benim vermiş olduğum game ve game source dosyalarını kullanman gerekiyor.

karakteri 1 level yaptın ve çalışmıyormu yani, karaktere çık gir yaptınmı dicemde 1 level yaptığında açılması gerekiyor bir şeyi eksikmi ekledinki acaba :unsure: freebsd içindekini değilde benim vermiş olduğum game ve game source dosyalarını kullanman gerekiyor.
aynen freebsd içindekini kullandım bide sizin vermiş olduğunuz game ve mysql u kurayım

sistemi değiştirmeye karar verdim;

1) 7 tane değil 6 tane item olacak,

2) canavar farmı için uygun hale getirilecek,
verdiği efsunlarda buna uygun olacak,
Hayvanlara,Yarı insanlara,Orklara,Mistiklere,Ölümsüzlere,Şeytanlara karşı güçlü ve elemental efsunlar eklenecek (ateş, şimşek, dünya direnç vs.).

3) set bonus eklentisi olacak. 6 item belirli bir seviyeye getirilip aynı anda takıdığında bonus olarak canavarlara karşı güçlü efsunu verilecek.

çok mantıklı bir sistem olmayacak gibi gelebilir ama inşa etmek istediğim files yapısına uygun bir sistem olacak.

Son düzenleme:
sistemi değiştirmeye karar verdim;

1) 7 tane değil 6 tane item olacak,

2) canavar farmı için uygun hale getirilecek,
verdiği efsunlarda buna uygun olacak,
Hayvanlara,Yarı insanlara,Orklara,Mistiklere,Ölümsüzlere,Şeytanlara karşı güçlü ve elemental efsunlar eklenecek (ateş, şimşek, dünya direnç vs.).

3) set bonus eklentisi olacak. 6 item belirli bir seviyeye getirilip aynı anda takıdığında bonus olarak canavarlara karşı güçlü efsunu verilecek.

çok mantıklı bir sistem olmayacak gibi gelebilir ama inşa etmek istediğim files yapısına uygun bir sistem olacak.
bence devam etmelisin

Geri