Çözüldü Yeni, mob ekleme Yardım

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

manga826

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Eraydı sanırsam eray kardeşim videonu izledim herşeyi yaptım. Ama oyuna girdiğinde kodu yazdığımda Örnek : /m 60006 yazdığımda ekledğim mob yanıma geliyor ama yarısı gözküyor. İsmi cismi lvlli saldırısı vs var ama görünüm yarısı gözküyor bugda kalmış gibi hiç gözükmüyır demiyorum npcliste ekledim kaydettim attım. Sonra oyuna girdiğimde yarısı gözküyor nasıl düzeltirim. Birde ben mob_proto.txt ve mob_name.txt yi düzenleyim dumpladıktan onra winscp ye atıyoruz ya db ye onu attıktan sonra benim navicata otamatik 60008 kodlu yeni mob gelmiyor ben sql dosyaısınıu çıarktım kendim notepad++ ile açıp editliyorum öyle geliyor ondanmı olabilir. Yardım edersen sevinirim.

Yeni mob ekleme.jpg

Çözüm
Sorun yok syssere baktım bişey göükmüyordu yukarda resim attım mob gözüküyor ama değişik ejderha olması lazım bu şekilde olmuş birde bişey sorucağum metinlerin kalasörü nerde acaba 8057 metninni ben rengini parlama efektini değiştirmek istiyorum klasörünü bulamadım metinstonede değil yarıcımı olurmusunjz
Metinlerin klasörünü bende bilmiyorum. Fakat size nasıl bulabileceğinizi anlatabilirim. Mob_proto ile ilgili videomu izlediyseniz msm, gr2 dosyalarının bulunduğu klasörlerin ismi var. Sizde metin taşlarını bulup o klasör isimlerini öğrenin. monster.eix, npc.eix gibi dosyaları açıp bakın öyle bir klasör var mı diye. Parlatma efektine gelirsek onu bilmiyorum. Kurcalayıp bulman lazım. ;)
Ankara'daydım foruma 2 gündür giremedim. Kusura bakmayın. Yardım konusu almadan önce keşke bölüm konularını okusaydınız. Syserr hatalarını vermediğiniz sürece sorununuzu tespit etmem zor.. :oops:

Sorun yok syssere baktım bişey göükmüyordu yukarda resim attım mob gözüküyor ama değişik ejderha olması lazım bu şekilde olmuş birde bişey sorucağum metinlerin kalasörü nerde acaba 8057 metninni ben rengini parlama efektini değiştirmek istiyorum klasörünü bulamadım metinstonede değil yarıcımı olurmusunjz

Metinlerin klasörünü bende bilmiyorum. Fakat size nasıl bulabileceğinizi anlatabilirim. Mob_proto ile ilgili videomu izlediyseniz msm, gr2 dosyalarının bulunduğu klasörlerin ismi var. Sizde metin taşlarını bulup o klasör isimlerini öğrenin. monster.eix, npc.eix gibi dosyaları açıp bakın öyle bir klasör var mı diye. Parlatma efektine gelirsek onu bilmiyorum. Kurcalayıp bulman lazım. ;)

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri