Yeni İphonelarla İlgili Düşünceleriniz Neler

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Sitede teknoloji takip eden var mı bilmiyorum ama Apple yakın geçmişte İphone 8, X, Apple Watch 3. seri ve Apple 4k TV'yi tanıttı.

Sunumda gösterilen ürünleri yeterli buldunuz mu?
Siz olsaydınız nasıl bir tasarım ve özellikler eklerdiniz?

Şimdiden hayırlı olsun. :) Bende benim cihazı İos11'e güncelledim dün. Arkit ile gelen oyunları denedimde baya güzeldi. :D

transplantaciya-pochki.jpg

a3ff8e5dd83415626aece55ed188e36a.png

Evet düşüş yaşamış. :D Fakat yükseleceğini düşünüyorum.

Iphone X ülkemize gelmeyecek ne yazık ki.

Yeterli gibiydi, IW3 çok gereksizdi.
Gelecek. Türkiye, Apple firmasının ticaret yaptığı resmi ülkelerden birisi. Mağazaları filan var. Birçok teknoloji kanalında geleceğini söyledi.

Ha gelse ne olacak dolar almış başını gitmiş.
999$ şuanki kura göre çevirip ÖTV ve TRT bandrol verğisini ekle çıkan sonuça da KDV ekle. Neredeyse telefon fiyatı kadar vergi ödeniyor.

Kısacası gelse bile ekonomik durumu gerçekten iyi olanların alabileceği bir cihaz.

Politio diye bir sitede şöyle bir anket açılmış.
İphone X cihazını almak için ABD’de 42 saat çalışmak yeterliylen Türkiye’de 640 saat çalışmak gerekiyor. Cihazlar kendi ülkelerinde ucuz ama bizde pahalı. Galiba Dünya’daki en pahalı fiyat Türkiye olacak.
Bu konuda bir çok kişi firmayı suçluyor ama ABD gibi ülkeler herifler mendil değiştirir gibi cihaz değiştiriyorlar. :)

Gelecek. Türkiye, Apple firmasının ticaret yaptığı resmi ülkelerden birisi. Mağazaları filan var. Birçok teknoloji kanalında geleceğini söyledi.

Ha gelse ne olacak dolar almış başını gitmiş.
999$ şuanki kura göre çevirip ÖTV ve TRT bandrol verğisini ekle çıkan sonuça da KDV ekle. Neredeyse telefon fiyatı kadar vergi ödeniyor.

Kısacası gelse bile ekonomik durumu gerçekten iyi olanların alabileceği bir cihaz.

Politio diye bir sitede şöyle bir anket açılmış.
İphone X cihazını almak için ABD’de 42 saat çalışmak yeterliylen Türkiye’de 640 saat çalışmak gerekiyor. Cihazlar kendi ülkelerinde ucuz ama bizde pahalı. Galiba Dünya’daki en pahalı fiyat Türkiye olacak.
Bu konuda bir çok kişi firmayı suçluyor ama ABD gibi ülkeler herifler mendil değiştirir gibi cihaz değiştiriyorlar. :)

Hocam X 10. yıla özel bir telefondu sadece 57 ülkeye gönderilecek ve bizim ülkemiz ilk 57 de yoktu en son.

Hocam X 10. yıla özel bir telefondu sadece 57 ülkeye gönderilecek ve bizim ülkemiz ilk 57 de yoktu en son.
Gelecek. Apple Türkiye gibi bir pazarı kaçırmaz. Haberi nereden okudun bilmiyorum ama Apple'in resmi sitesine girerseniz. Türkçe sitesinden de tanıtımı var ve ön sipariş verebilirsiniz.

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

İphone X fiyatıda yurt dışında çok tartışma konusu oldu.
Time Cook çıktığı televizyon programında şunları söylemiş;
"Aldığınız teknolojiye göre iPhone X'in fiyatı gayet makul"

Dawson ise şu açıklamayı yapmış;
Dawson, iPhone X'in fiyatının geçen ay piyasaya sürülen Samsung Note 8'in 70 dolar (240 TL) üstünde olduğunu kaydederek, iki telefonun aynı klasmanda olduğunu dile getirdi.

Kaynak:

Gelecek. Apple Türkiye gibi bir pazarı kaçırmaz. Haberi nereden okudun bilmiyorum ama Apple'in resmi sitesine girerseniz. Türkçe sitesinden de tanıtımı var ve ön sipariş verebilirsiniz.

İphone X fiyatıda yurt dışında çok tartışma konusu oldu.
Time Cook çıktığı televizyon programında şunları söylemiş;
"Aldığınız teknolojiye göre iPhone X'in fiyatı gayet makul"

Dawson ise şu açıklamayı yapmış;
Dawson, iPhone X'in fiyatının geçen ay piyasaya sürülen Samsung Note 8'in 70 dolar (240 TL) üstünde olduğunu kaydederek, iki telefonun aynı klasmanda olduğunu dile getirdi.

Kaynak:

Ben sadece yakında sizlerle yazısını görebildim ön sipariş yok sanırım. Gelmezse artık yurt dışına çıkarız bi

Ben sadece yakında sizlerle yazısını görebildim ön sipariş yok sanırım. Gelmezse artık yurt dışına çıkarız bi
Daha ön sipariş açılmadı. Tarih vermişlerdi sunumda ama unuttum. :))
Gelse de gelmesede yurt dışından almak daha karlı gibi. :D

Daha ön sipariş açılmadı. Tarih vermişlerdi sunumda ama unuttum. :))
Gelse de gelmesede yurt dışından almak daha karlı gibi. :D
Amerika'ya gidip alabilmek en karlı olanı olur sanırım ve şu an alıp burada satarsanız uçak biletin çoğunluğunu, 2-3 günlük konaklama ücretini ve satmak için aldığınız telefonun parasını çıkarırsınız.

Hatta hepsini çıkarırsınız.

Amerika'ya gidip alabilmek en karlı olanı olur sanırım ve şu an alıp burada satarsanız uçak biletin çoğunluğunu, 2-3 günlük konaklama ücretini ve satmak için aldığınız telefonun parasını çıkarırsınız.
:D:D:D ülkemizin durumu o kadar vahim yani. Şaka bir yana bu işi meslek edinen var mı?

:D:D:D ülkemizin durumu o kadar vahim yani. Şaka bir yana bu işi meslek edinen var mı?

Hocam meslek edinmek değilde şöyle bir örnek vereyim size. elinizde 9.000₺ kredi çekseniz en fazla 10.500₺ olarak geri öderseniz.

Gidiş-Dönüş Uçak: Max. 2.000₺ 2-3 hafta sonraya alınmış bilet ile.
Telefon ücreti: 1000 dolar olduğunu var sayarsak 6.500₺ telefonlar.
Konaklama: 2-3 Günlük konaklama max. 1.000₺
Telefon kayıt: 500₺

Toplam fiyatımız: 9.000₺
Elimizde dönüşte kalan: 1.000₺

Iphone X ülkemizde tahmini olarak 6.500-7.000 bandında çıkacak, 6.000₺ den telefonu satarak 3.000-3.500₺ arasına Amerikada kısa bir tatil ve yeni bir telefon almış oluyorsunuz.

Güzel hesap, tabi böyle her türlü kayıp oluyor sadece bir artısı var oda yurt dışına gidip gelebilirsin. ;)

Geri