~> WILDGUARD <~ "Kendi kendime şike yapmışım"

WILDGUARD

Gerçekleri Paylaşmaya Ne Dersin?
Site yetkilisi
Yönetici
Grafiker
Ticaret Puanı
0
3 Temmuz'dan bu yana en çok konuşulan isim olan İbrahim Akın, 3 yıllık men kararına isyan etti.

“Haberi alır almaz şoka girdim. Kendi kendime şike yapmış durumuna düşürdüler beni. ‘Şikeye rastlanmamıştır’ deniliyor, ama bana ceza veriliyor. AİHM’e gideceğim”

3 Temmuz’dan bu yana en çok konuşulan isim olan İbrahim Akın, 3 yıllık men kararına isyan etti.

Şu an Gaziantepspor’un futbolcusu olan Belediye’nin eski yıldızı, “Ben haberi alır almaz şoka girdim, kendime gelemedim. Böyle bir şey olabilir mi, bir insanın hayatıyla oynamak bu kadar kolay mı?” ifadesini kullandı.

Verilen cezaya bir anlam veremediğini de kaydeden Akın, “Kendi kendime şike yapmış durumuna düşürdüler beni. Böyle bir saçmalık dünyanın hiçbir yerinde olamaz. ‘Şikeye rastlanmamıştır’ diyorlar, ama bana böyle bir ceza kesiliyor. Bana karşı yapılan büyük bir haksızlık var. O kadar isim geçiyor, ama en çok ceza bana kesiliyor. Avukatımla hemen bu karara itiraz edeceğim. Gidilecek neresi varsa oraya kadar gideceğim. İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) kadar gideceğim” diye konuştu.

‘TAHKİM’E BAŞVURUYORUZ’
İbrahim Akın’ın avukatı Hakkı Kurtuluş, cezaya itiraz edeceklerini söylerken, “Birilerinin gönlü olsun diye İbrahim Akın’a ceza verildi” dedi. Kurtuluş, şöyle devam etti: “Ben İbrahim’in suçsuzluğuna inanıyorum. Cezaya itiraz edeceğiz ve ilk fırsatta Tahkim Kurulu’na başvuracağız. Hak etmedeğimiz bir ceza ile karşı
karşıya kaldık. İbrahim’e verilen bu cezanın dayanağı yok. Sonuna kadar haklılığımızı savunacağız.”

Geri