Çözüldü Vps ye metin2 kurdum ama oyuna giriş yapılmıyor.

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

kaaprx

Üye
Üye
Herkese iyi günler. MMOTUTKUNLARIN'DA ilk konum bu yüzden doğru bir yerde mi açtım bilmiyorum konuyu yanlış olmuşsa üzgünüm.
Konuya gelinecek olursa Yabancı bir vps kiralama şirketinden vps aldım. Metin2 kurulumu için tüm talimatları tamamladım. Files dosyasını sorunsuz bir şekilde kurdum çalıştırdım sunucu kısmında filesin çalıştığını ve oyuna girilebileceğini ifade etti. Nacivat ile sunucuya bağlandım sorunsuz bir şekilde pack dosyalarını açtım ip kısmına sunucu ipsini yazdım sunucu portlarına dokunmadım ve temiz metin2'nin içine kurdum ama .exe ile oyunu açtığımda ise ch'lerin aktif olmadığını gördüm halbuki tüm sistemler tamam görünüyordu. Aynı işlemi local (yerel ) sunucuda denedim sorunsuz bir şekilde girdim ama sunucuda bağlanamadım sizce sorun nedir? Bu arada 2 farklı files denedim yinede aynı sorunu aldım sizce ne yapmalıyım.?

Çözüm
Evet biraz gözümden kaçmış sonrasında public ipdi gibi hatalarda ver bunun çözümü olarakta channel'lardeki game ve auth taki config dosyalarındaki ip kısımlarının editledim yine çalışmadı meyerse filesi yapan arkadaş bir yere ip leri sabitleştirmiş. Bunun içinde configlerin en üst satırlarına şu satırları ekledim;

BIND_IP:SİZİN İP ADRESİNİZ
PUBLIC_IP:SİZİN İP ADRESİNİZ
INTERNAL_IP:SİZİN İP ADRESİNİZ

Bu kodları ekledim düzeldi.ve çalıştı
Foruma hoş geldiniz.
Yanlış bölüme açtığınız için özür dilemeniz bile büyük erdem. Keşke herkes sizin gibi davranabilse. Bazıları siteye çöplüğe çevirdiği halde yüzleri kızarmıyor. Etiketleri bile yazmışsınız. :)
Freebsd bölümüne rehber konuları açılıyor. Sizin konuda belirttiğiniz oyuna girememe sorunu. Genelde çözülemeyen problemleri Metin2 PvP Soru - Cevap & Destek & Yardım bölümüne açıyoruz ve önekini seçiyoruz.

Aynı packlar ile localdeki oyuna bağlanabiliyor musunuz?
Birde sunucuya kurduğunuz oyun açıldığı halde açılmayabilir. Lütfen ilk önce syserr kayıtlarını bize bildirin.
Yardım Almadan Önce Bu Konuyu Okuyunuz! Syserr Nedir?

Bu kadar kısa sürede dönüş yaptığınız için teşekkür ederim. En kısa zamanda systerr kayıtlarını bu kısma yansıtacağım

Reboot atın oyunu başlatın. 5 - 10dk bekleyin. Açıldı dediği zaman hemen açılmaz. Biraz daha kayıtları yazar. 10dk geçtikten sonra. ch1, db ve authta yer alan hata kayıtlarını buraya kod blogu içerisine ekleyin. Umarım sorunumuz orada yazıyordur. Bulmada yardımcı oluyorlar. :)

Filesinde hata kayıtlar configden kapalıysa onu seviye 3'e çıkarın.

Sunucuya files kurma fırsatım olmadı çalışmalarım gereği ama şöyle bir iki olasılık oluyor genelde...
1-) CONFIG içerisindeki portlar'la Pack içerisindeki portlar uyuşmuyor ama arkadaş local'de girebiliyormuş.
2-) Gene CONFIG içerisindeki IP'ler ile veya localhost yazar ki bunların asıl sunucu IP girilmesi gerekiyor. (adminpage_ip de dahil)
3-) Oyunun açılıyor gibi gözüküp aslında açılmaması buda zaten syserr verip sorunun çözüme gidilmesidir, olasılık vermiyorum buna çünkü local de açılmışsa sorunun olmadığını belirtir. Yanlışım varsa düzeltin @Whistle hocam :)

Hatayı bulana kadar deneme yanılma hocam. :) Dediklerinizden son 2 si olabilir. Zaten adminpage izin vermezse oda syserr kayıt ediyor. Bu yüzden tespit için yardım konularında hata kodlarını istiyorum. Onda da bir şey yoksa log kayıtları. :)

bilgisayarımdaki metin2 klasörünün içindeki Syserr.txt dosyası boş bunun için syserr kodlarını buraya yazamıyorum ama sunucu açıldıktan sonra yaklaşık bi 10 15 dk bekledim ama hala aynı sorunu veriyor.
kusura bakmayın ch1 auth ve db de yer alan hata kayıtlarını nasıl alacağımı bilmiyorum. malesef server filesin hata kayıtlarını nerde tuttuğunuda bilmiyorum nette baktım ama bulamadım
:uzgun_hareketli:

Dosya Eklentileri

• hata.PNG
    hata.PNG
    18,3 KB · Gösterim: 709
  • hata2.PNG
    hata2.PNG
    4,7 KB · Gösterim: 703
Bu sorun yani sunucunun dışa açılması için syserr veya log tutmaz çünkü yöneticiye kalmış bir durumdur işleyişe bakar loglar. Syserr.txt olduğunu ama içinin boş olduğunu söylemişsiniz durum dediğim şekilde. Ben sürekli localde çalışma fırsatı bulduğum için bilgilerimi aktardım ama bu konuda @Whistle yardımcı olsa iyi olacaktır. Kendisi nasıl açtı acaba :)

Herkese çok ama çok teşekkür ederim arkadaşlar. Bu işlere yeni başladığım için pek bilmiyorum. Filesin lib dosyalarını atmayı unutmuşum. Herkese yardımlarından ötürü çok ama çok teşekkür ederim

Libler eksik olduğu zaman sshde zaten söyler. Bunlar yok diye. Sanırsam açılırken gözden kaçmış olabilir. [emoji4] Yardımcı olan arkadaşlara da teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Evet biraz gözümden kaçmış sonrasında public ipdi gibi hatalarda ver bunun çözümü olarakta channel'lardeki game ve auth taki config dosyalarındaki ip kısımlarının editledim yine çalışmadı meyerse filesi yapan arkadaş bir yere ip leri sabitleştirmiş. Bunun içinde configlerin en üst satırlarına şu satırları ekledim;

Çözüm

Onlar güvenlik için zaten. Şu filesi paylaşanlar bunlarla ilgili bilgi verse zaten sıkıntı yaşayan olmaz da. Neyse nasıl çözdüğünüzü paylaşmanız büyük erdem. Teşekkür ederim. :)
Artık sorununuz çözüldüğüne göre konuyu çözüldü olarak işaretleyip kilitliyorum.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri